Zprávy / Pozvánky

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.09.2019

Přijměte pozvání na vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci producentské platformy pro tanec a pohyb Motion Hub a divadla BuranTeatr.

Autorem fotografií je brněnský fotograf Vrbaak, který s Motion Hubem spolupracuje již několik let. „Vrbaak pro nás vytváří vizuální zpodobnění našich emocí, představ, snů, citů i celkové identity našich projektů,“ dodává producent platformy Petr Novák. Fotograf pro kterého je jeho práce koníčkem a nikdy nesmí být ničím víc, jak sám občas s ironií říkává. Ve své dosavadní tvorbě fotografoval převážně hudební koncerty a festivaly pro Full Moon Magazine. S Petrem Novákem a Kateřinou Lukáčovou se poté vrhl na fotografování divadla potažmo tance či scénického umění obecně. Rovněž spolupracoval na kampaních pro brněnský oděvní brand THEÓ. „Vrbaak je pro nás autor, kolega i kamarád, bez kterého bychom nemohli jasně dotvářet pocit i náladu našich projektů,“ komentuje dramaturgyně Kateřina Lukáčová. Posledním společným počinem jsou pak fotografie k inscenaci LO.VE!

LO.VE! je souborné dílo, kde se dramatická akce vytváří souhrou působení tance, filmu, hudby a kostýmu. Film je scénografickým prvkem, který dokresluje atmosféru, spoluutváří prostředí a rámuje choreografii a fyzickou akci. Složky nejsou nadřazené, ale vzájemně se podporují, tvoří organický celek, systém, organismus. LO.VE! mapuje jednotlivé etapy vztahu dvou lidí v časové chronologii. Čtyři fáze vztahu jako východisko pro otázky soužití dvou lidí. Setkání, okouzlení, všednodennost, odcházení. Z chaosu světa do intimity vztahu dvou a potom dál - na věčnost.

A právě při natáčení videí do inscenace LO.VE! vznikl soubor osobitých fotografií, které jsou nedílnou součástí celého projektu. Soubor je pak rozdělen do čtyřech částí dle lokací, ve kterých videa vznikala. Areál bývalých Baťových závodů ve Zlíně/piazzetta 14|15 Baťova institutu - Památník Tomáše Bati ve Zlíně - Baťova vila/Vavrečkova vila - Soláň. Jedinečné propojení funkcionalistické architektury, příběhu města, lidí a přírody Beskyd. To vše v uceleném příběhu či kauzality lásky v každém z nás.

Info

Vernisáž: Vrbaak // LO.VE!
10. 10. 2019 18:00
Black Box Cafe, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

V Praze vystoupí Dotan, The Sheepdogs i The Lumineers

redakce 31.05.2021

Stejně jako na albech, tak i na koncertech The Lumineers platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj.

Pragovka oslavila deset let existence

redakce 28.05.2021

Vysílání orámovalo živé vystoupení Nauzea Orchestry zahájilo velikou rezidentskou výstavu Ko- laborace a organicky začlenilo také tradiční součásti akce - otevřené ateliéry.

Synapse Knowledge startuje přednáškou s Emikou

redakce 27.05.2021

Synapse Knowledge rozvíjí témata jako je branding a marketing v hudebním průmyslu, booking, užití umělé inteligence v hudební produkci atd.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace