Zprávy / Pozvánky

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.09.2019

Přijměte pozvání na vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci producentské platformy pro tanec a pohyb Motion Hub a divadla BuranTeatr.

Autorem fotografií je brněnský fotograf Vrbaak, který s Motion Hubem spolupracuje již několik let. „Vrbaak pro nás vytváří vizuální zpodobnění našich emocí, představ, snů, citů i celkové identity našich projektů,“ dodává producent platformy Petr Novák. Fotograf pro kterého je jeho práce koníčkem a nikdy nesmí být ničím víc, jak sám občas s ironií říkává. Ve své dosavadní tvorbě fotografoval převážně hudební koncerty a festivaly pro Full Moon Magazine. S Petrem Novákem a Kateřinou Lukáčovou se poté vrhl na fotografování divadla potažmo tance či scénického umění obecně. Rovněž spolupracoval na kampaních pro brněnský oděvní brand THEÓ. „Vrbaak je pro nás autor, kolega i kamarád, bez kterého bychom nemohli jasně dotvářet pocit i náladu našich projektů,“ komentuje dramaturgyně Kateřina Lukáčová. Posledním společným počinem jsou pak fotografie k inscenaci LO.VE!

LO.VE! je souborné dílo, kde se dramatická akce vytváří souhrou působení tance, filmu, hudby a kostýmu. Film je scénografickým prvkem, který dokresluje atmosféru, spoluutváří prostředí a rámuje choreografii a fyzickou akci. Složky nejsou nadřazené, ale vzájemně se podporují, tvoří organický celek, systém, organismus. LO.VE! mapuje jednotlivé etapy vztahu dvou lidí v časové chronologii. Čtyři fáze vztahu jako východisko pro otázky soužití dvou lidí. Setkání, okouzlení, všednodennost, odcházení. Z chaosu světa do intimity vztahu dvou a potom dál - na věčnost.

A právě při natáčení videí do inscenace LO.VE! vznikl soubor osobitých fotografií, které jsou nedílnou součástí celého projektu. Soubor je pak rozdělen do čtyřech částí dle lokací, ve kterých videa vznikala. Areál bývalých Baťových závodů ve Zlíně/piazzetta 14|15 Baťova institutu - Památník Tomáše Bati ve Zlíně - Baťova vila/Vavrečkova vila - Soláň. Jedinečné propojení funkcionalistické architektury, příběhu města, lidí a přírody Beskyd. To vše v uceleném příběhu či kauzality lásky v každém z nás.

Info

Vernisáž: Vrbaak // LO.VE!
10. 10. 2019 18:00
Black Box Cafe, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.

V Lucerna Music Baru se v průběhu května uskuteční série eKoncertů

redakce 15.05.2020

Kapely si zahrají opět s přítomným publikem a fanoušci budou znovu součástí živého koncertu přímo v klubu i online.