Zprávy / Pozvánky

Vše, co cítíte a chcete cítit: Mitski

Vše, co cítíte a chcete cítit: Mitski

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.02.2017

Mitski Miyawaki, dívka mnoha tváří, přijede 27. února 2017 poprvé do Prahy představit svou novou desku Puberty 2 – album, které je svatým slovem pro všechny, kdo svádí boj mezi tím, co cítí, a tím, co by cítit chtěli. Jako support vystoupí britská indie pop punková kapela Personal Best.

"Napůl Japonka, napůl Američanka, ale dohromady ani jedno," reflektuje svou výchozí situaci Mitski Miyawaki. Obklopená matčinými japonskými popovými deskami ze 70. let a otcovými folkovými nahrávkami, vyrůstala Mitski v Republice Kongo, Číně, Malajsii; střední školu vychodila v Turecku a v New Yorku pak studovala film. Pocity nezařaditelnosti a rozpolcenosti mezi kulturami jsou hlavním tématem jejích písní (např. Your Best American Girl). To, že její budoucnost je v hudbě, si prý Mitski uvědomila jednoho zamlženého rána, kdy si sedla za klávesy a složila píseň Bag of Bones. Na Facebook si pak napsala "I was fucking doomed!" a v následujících letech si během studia na newyorské hudební konzervatoři SUNY Purchase sama vydala alba Lush (2012) a Retired from Sad, New Career in Business (2013).


V listopadu 2014 vyšlo její první studiové album Bury Me at Makeout Creek, které Mitski vyneslo mezi hvězdy indie scény. New York Times a Pitchfork napsaly na tuto desku, která mimochodem dostala jméno podle jedné hlášky ze seriálu The Simpsons, oslavné recenze; Rolling Stones Mitski dokonce zařadil do seznamu "10 Artists You Need to Know" a slibná kariéra plaché, dnes dvaceti šestileté slečny odstartovala.


V MeetFactory představí Mitski svou nejnovější desku Puberty 2, kterou vydala v červnu 2016. Na pozadí často burácivých tónů, které mají svůj základ v garage rocku a punku, zní silný, a přece křehký hlas, který mnozí přirovnávají k Angel Olsen nebo dokonce PJ Harvey. Zaškatulkovat se ale Mitski jen tak nedá. Někdy její hlas zní odcizeně a to navzdory bolestně osobním textům o životě. V další písni na vlnách R&B něžně prožívá každodenní malé boje, které jí jednou snad dovedou ke štěstí. Měnící se atmosféra písní má ale jedno společné – je to jako číst kroniku o vnitřním boji jak přežít. Puberty 2 ideově navazuje na předchozí album, vyrůstá na stejných základech, ale je zde znatelný posun. Mitski se netají svou inspirací kapelou Pixies, nebojí se kombinovat elektroniku s tradičními zvuky kytar. Oproti předchozí desce je Puberty 2 sebevědomější a odvážnější. "Věděla jsem, co chci, věděla jsem, co dělám, a bylo mi jedno, jestli se to některým lidem bude líbit, nebo ne." Navzdory tomuto prohlášení je ale jasné, že se pubertální kapitola jejího života ještě neuzavřela. Ostatně název alba mluví sám za sebe – původně vtip, název, který připomíná blockbuster filmy pro teenagery, se přerodil do konceptu celé desky.

Tedy 27. února 2017 se Mitski představí poprvé českému publiku v MeetFactory společně s kapelou Personal Best, která se svým singlem Rollies boduje v evropských žebříčkách nových talentů. Toto setkání v duchu "Happiness fucks you" bude určitě stát za to.

Info

Mitski (us)
Support: Personal Best (uk)
27. 2. 2017 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 290,- v předprodeji / 390,- na místě

hwww.facebook.com/events/998487663628671
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

V Praze vystoupí Dotan, The Sheepdogs i The Lumineers

redakce 31.05.2021

Stejně jako na albech, tak i na koncertech The Lumineers platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj.

Pragovka oslavila deset let existence

redakce 28.05.2021

Vysílání orámovalo živé vystoupení Nauzea Orchestry zahájilo velikou rezidentskou výstavu Ko- laborace a organicky začlenilo také tradiční součásti akce - otevřené ateliéry.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace