Zprávy / Pozvánky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2015

Už dlouho jste nebyli na akci brněnských ABBA? Nadžánrový mrdanec, další z řady, se odehraje v neděli pátého dubna na Skleněné louce, místě zaslíbeném. Zahrají rodiče a přátelé antiškoly, všech škol.

Budějovické trio Microvomit útočí zřídka, ale o to intenzivněji, a jejich živé koncerty patří mezi momenty tzv. neopakovatelné. Trio v sestavě basa, bicí a kytara se pohybuje na vlnách abstraktně psychedelického improv free jazzu a noisu s gradující tendencí a jejich hudba je často ideálním soundtrackem k apokalyptickému riotu. Microvomit jsou z žánru kapel, které není radno propásnout, když se k vám dostanou do města. Každý koncert je jiný a každý stojí za to.


Pokud se vám občas zasteskne po kapele Black Tar Jesus, můžete se vyklidnit na jednom z koncertů India. India je nová kapela, která vznikla přesídlením Tomáše Kopáčka do osvícených Českých Budějovic a v její sestavě najdete ostravského rodáka Bejbiše (bicí na první desce Black Tar Jesus, jinak např. bicí v Kidney Trauma, Benelux apod.) a Sokolíčka (Nuly, Microvomit). První koncert si nedávno odbyli jako support Purling Hiss na strahovské Sedmičce a nahrávka (split s Kidney Trauma) se plánuje na červenec. Co můžete čekat? Náladu desky Presence od Led Zeppelin, krautrockovou strukturu skladeb a občasné výlety do noiserockových planin.

Budoucími parťáky ze splitu s India jsou Kidney Trauma. V sestavě najdete Dojče (Microvomit), Bejbiše a Markétku. Stalo se, že v létě 2014 odjel Dojč coby řidič na turné se svojí oblíbenou kapelou Les Rhinocéros. Dva dny na to skončil v hamburské nemocnici pod dohledem doktorů, kteří se ultrazvukem pokoušeli rozbít jeho ledvinové kameny, které tou dobu narostly do rozměrů pecky z výjimečně velkého avokáda. Dojč turné nikdy nedokončil, ale domů se vrátil se jménem pro novou kapelu. Kidney Trauma jsou neuvěřitelně uhrančivá kapela a má brutální basu.


Pardubické progresivní duo Lionel Dixit fúzuje prvky free jazzu, noise rocku a syntezátorových experimentů. Debutovou nahrávku vydali při příležitosti Pražského Dne Kazet a obsahuje dvě z jejich živých vystoupení. O závěr večera se postará Molly, který na konci léta debutuje účastí na kompilaci Commando Revisited. Molly je jednomužná síla z Prahy, obdivovatel Johna Carpentera a majitel spousty krabiček a microsynťáků Korg.

Info

Microvomit + Kidney Trauma + India + Lionel Dixit + Molly
5. 4. 2015 19:30
Skleněná louka, Brno
vstup dobrovolný

www.microvomit.bandcamp.com
www.soundcloud.com/stoned-to-deat…/kidney-trauma-
www.bandzone.cz/lioneldixit
www.instagram.com/vorel/p/x84uhfTcng

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články