Zprávy / Pozvánky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2015

Už dlouho jste nebyli na akci brněnských ABBA? Nadžánrový mrdanec, další z řady, se odehraje v neděli pátého dubna na Skleněné louce, místě zaslíbeném. Zahrají rodiče a přátelé antiškoly, všech škol.

Budějovické trio Microvomit útočí zřídka, ale o to intenzivněji, a jejich živé koncerty patří mezi momenty tzv. neopakovatelné. Trio v sestavě basa, bicí a kytara se pohybuje na vlnách abstraktně psychedelického improv free jazzu a noisu s gradující tendencí a jejich hudba je často ideálním soundtrackem k apokalyptickému riotu. Microvomit jsou z žánru kapel, které není radno propásnout, když se k vám dostanou do města. Každý koncert je jiný a každý stojí za to.


Pokud se vám občas zasteskne po kapele Black Tar Jesus, můžete se vyklidnit na jednom z koncertů India. India je nová kapela, která vznikla přesídlením Tomáše Kopáčka do osvícených Českých Budějovic a v její sestavě najdete ostravského rodáka Bejbiše (bicí na první desce Black Tar Jesus, jinak např. bicí v Kidney Trauma, Benelux apod.) a Sokolíčka (Nuly, Microvomit). První koncert si nedávno odbyli jako support Purling Hiss na strahovské Sedmičce a nahrávka (split s Kidney Trauma) se plánuje na červenec. Co můžete čekat? Náladu desky Presence od Led Zeppelin, krautrockovou strukturu skladeb a občasné výlety do noiserockových planin.

Budoucími parťáky ze splitu s India jsou Kidney Trauma. V sestavě najdete Dojče (Microvomit), Bejbiše a Markétku. Stalo se, že v létě 2014 odjel Dojč coby řidič na turné se svojí oblíbenou kapelou Les Rhinocéros. Dva dny na to skončil v hamburské nemocnici pod dohledem doktorů, kteří se ultrazvukem pokoušeli rozbít jeho ledvinové kameny, které tou dobu narostly do rozměrů pecky z výjimečně velkého avokáda. Dojč turné nikdy nedokončil, ale domů se vrátil se jménem pro novou kapelu. Kidney Trauma jsou neuvěřitelně uhrančivá kapela a má brutální basu.


Pardubické progresivní duo Lionel Dixit fúzuje prvky free jazzu, noise rocku a syntezátorových experimentů. Debutovou nahrávku vydali při příležitosti Pražského Dne Kazet a obsahuje dvě z jejich živých vystoupení. O závěr večera se postará Molly, který na konci léta debutuje účastí na kompilaci Commando Revisited. Molly je jednomužná síla z Prahy, obdivovatel Johna Carpentera a majitel spousty krabiček a microsynťáků Korg.

Info

Microvomit + Kidney Trauma + India + Lionel Dixit + Molly
5. 4. 2015 19:30
Skleněná louka, Brno
vstup dobrovolný

www.microvomit.bandcamp.com
www.soundcloud.com/stoned-to-deat…/kidney-trauma-
www.bandzone.cz/lioneldixit
www.instagram.com/vorel/p/x84uhfTcng

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace