Zprávy / Pozvánky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2015

Už dlouho jste nebyli na akci brněnských ABBA? Nadžánrový mrdanec, další z řady, se odehraje v neděli pátého dubna na Skleněné louce, místě zaslíbeném. Zahrají rodiče a přátelé antiškoly, všech škol.

Budějovické trio Microvomit útočí zřídka, ale o to intenzivněji, a jejich živé koncerty patří mezi momenty tzv. neopakovatelné. Trio v sestavě basa, bicí a kytara se pohybuje na vlnách abstraktně psychedelického improv free jazzu a noisu s gradující tendencí a jejich hudba je často ideálním soundtrackem k apokalyptickému riotu. Microvomit jsou z žánru kapel, které není radno propásnout, když se k vám dostanou do města. Každý koncert je jiný a každý stojí za to.


Pokud se vám občas zasteskne po kapele Black Tar Jesus, můžete se vyklidnit na jednom z koncertů India. India je nová kapela, která vznikla přesídlením Tomáše Kopáčka do osvícených Českých Budějovic a v její sestavě najdete ostravského rodáka Bejbiše (bicí na první desce Black Tar Jesus, jinak např. bicí v Kidney Trauma, Benelux apod.) a Sokolíčka (Nuly, Microvomit). První koncert si nedávno odbyli jako support Purling Hiss na strahovské Sedmičce a nahrávka (split s Kidney Trauma) se plánuje na červenec. Co můžete čekat? Náladu desky Presence od Led Zeppelin, krautrockovou strukturu skladeb a občasné výlety do noiserockových planin.

Budoucími parťáky ze splitu s India jsou Kidney Trauma. V sestavě najdete Dojče (Microvomit), Bejbiše a Markétku. Stalo se, že v létě 2014 odjel Dojč coby řidič na turné se svojí oblíbenou kapelou Les Rhinocéros. Dva dny na to skončil v hamburské nemocnici pod dohledem doktorů, kteří se ultrazvukem pokoušeli rozbít jeho ledvinové kameny, které tou dobu narostly do rozměrů pecky z výjimečně velkého avokáda. Dojč turné nikdy nedokončil, ale domů se vrátil se jménem pro novou kapelu. Kidney Trauma jsou neuvěřitelně uhrančivá kapela a má brutální basu.


Pardubické progresivní duo Lionel Dixit fúzuje prvky free jazzu, noise rocku a syntezátorových experimentů. Debutovou nahrávku vydali při příležitosti Pražského Dne Kazet a obsahuje dvě z jejich živých vystoupení. O závěr večera se postará Molly, který na konci léta debutuje účastí na kompilaci Commando Revisited. Molly je jednomužná síla z Prahy, obdivovatel Johna Carpentera a majitel spousty krabiček a microsynťáků Korg.

Info

Microvomit + Kidney Trauma + India + Lionel Dixit + Molly
5. 4. 2015 19:30
Skleněná louka, Brno
vstup dobrovolný

www.microvomit.bandcamp.com
www.soundcloud.com/stoned-to-deat…/kidney-trauma-
www.bandzone.cz/lioneldixit
www.instagram.com/vorel/p/x84uhfTcng

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Načeva a Zdivočelí koně v Kasárnách Karlín s novými písněmi

redakce 24.11.2023

Monika Načeva a Zdivočelí koně přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace