Zprávy / Pozvánky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

Vstup dobrovolný: mikrotrauma skleněné louky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2015

Už dlouho jste nebyli na akci brněnských ABBA? Nadžánrový mrdanec, další z řady, se odehraje v neděli pátého dubna na Skleněné louce, místě zaslíbeném. Zahrají rodiče a přátelé antiškoly, všech škol.

Budějovické trio Microvomit útočí zřídka, ale o to intenzivněji, a jejich živé koncerty patří mezi momenty tzv. neopakovatelné. Trio v sestavě basa, bicí a kytara se pohybuje na vlnách abstraktně psychedelického improv free jazzu a noisu s gradující tendencí a jejich hudba je často ideálním soundtrackem k apokalyptickému riotu. Microvomit jsou z žánru kapel, které není radno propásnout, když se k vám dostanou do města. Každý koncert je jiný a každý stojí za to.


Pokud se vám občas zasteskne po kapele Black Tar Jesus, můžete se vyklidnit na jednom z koncertů India. India je nová kapela, která vznikla přesídlením Tomáše Kopáčka do osvícených Českých Budějovic a v její sestavě najdete ostravského rodáka Bejbiše (bicí na první desce Black Tar Jesus, jinak např. bicí v Kidney Trauma, Benelux apod.) a Sokolíčka (Nuly, Microvomit). První koncert si nedávno odbyli jako support Purling Hiss na strahovské Sedmičce a nahrávka (split s Kidney Trauma) se plánuje na červenec. Co můžete čekat? Náladu desky Presence od Led Zeppelin, krautrockovou strukturu skladeb a občasné výlety do noiserockových planin.

Budoucími parťáky ze splitu s India jsou Kidney Trauma. V sestavě najdete Dojče (Microvomit), Bejbiše a Markétku. Stalo se, že v létě 2014 odjel Dojč coby řidič na turné se svojí oblíbenou kapelou Les Rhinocéros. Dva dny na to skončil v hamburské nemocnici pod dohledem doktorů, kteří se ultrazvukem pokoušeli rozbít jeho ledvinové kameny, které tou dobu narostly do rozměrů pecky z výjimečně velkého avokáda. Dojč turné nikdy nedokončil, ale domů se vrátil se jménem pro novou kapelu. Kidney Trauma jsou neuvěřitelně uhrančivá kapela a má brutální basu.


Pardubické progresivní duo Lionel Dixit fúzuje prvky free jazzu, noise rocku a syntezátorových experimentů. Debutovou nahrávku vydali při příležitosti Pražského Dne Kazet a obsahuje dvě z jejich živých vystoupení. O závěr večera se postará Molly, který na konci léta debutuje účastí na kompilaci Commando Revisited. Molly je jednomužná síla z Prahy, obdivovatel Johna Carpentera a majitel spousty krabiček a microsynťáků Korg.

Info

Microvomit + Kidney Trauma + India + Lionel Dixit + Molly
5. 4. 2015 19:30
Skleněná louka, Brno
vstup dobrovolný

www.microvomit.bandcamp.com
www.soundcloud.com/stoned-to-deat…/kidney-trauma-
www.bandzone.cz/lioneldixit
www.instagram.com/vorel/p/x84uhfTcng

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Novozélandští Fat Freddy's Drop s novou deskou

redakce 29.07.2022

Na počest oázy zelených pastvin a údolí zarostlých původními lesy zachytili pohodu a mír lokality ve své barvité tvorbě.

Koncert NeverMore 68 na Výstavišti

redakce 27.07.2022

V roli headlinera se objeví jedna největších ukrajinských indierockových kapel Brunettes Shoot Blondes.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace