Zprávy / Nové desky

Vychází debut noiserockových Sinks

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.05.2021

Brněnští Sinks vydávají své první dlouhohrající album, pod ostravskými Korobushka Records. Debut brněnské noiserockové kapely přímočaře, ale dynamicky reflektuje jak osobní pohnutky členů, tak všeobecné dění uprostřed dystopické reality doby.

První písní počínaje a poslední konče balancuje mezi frustrací, smutkem, něhou, nadějí a absolutní beznadějí. Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst. Spleť gradací, metafor, zvukových stěn a bez servítek vykřičených úzkosti tak rozplétá a zase splétá vše, co do existence členů skupiny zasahuje. „Ve svých textech se věnuju věcem, který na mě silně působí. Fakt, že témata jsou většinou poměrně negativní asi částečně plyne z toho, že mi celkem pomáhá se z mých problémů 'vypsat'. Baví mě hrát si s urbanistickou tematikou a často i s relativně komplexními rytmickými schématy,“ vysvětluje frontman Antonín Mika.

O nahrávání a mix se postaral rakouský producent Nichi Mlebom v brněnském Bajkazylu. „Na víkend jsme se zavřeli společně s Nichim v Bajkazylu. Antonín s Peterem tam nějakej čas pracovali a všichni tři tam moc rádi hrajem, proto k tomu místu máme blízko. Snažili jsme si to udělat hezký a pohodový, ale i tak to bylo dost intenzivní,“ zdůvodňuje výběr prostoru baskytaristka Vendula Pukyšová. Těžko snesitelný rok 2020 s sebou přinesl těžko snesitelný nátlak na psychiku. „Myslím, že všecka depka a nejistota začátku koronavirový krize, jsou poměrně znatelný na způsobu, jakým jsme to nahrávali. V létě sice nastalo rozvolnění, ale ta divná nálada ze vzduchu nezmizela a nebojím se říct, že se to promítlo i do našeho hudebního projevu. Zdá se mi to naléhavější, než to bylo, když jsme s tím vesele jezdili po fesťácích,“ říká Antonín.

více o klipu Serotonin zde

Info

Sinks – s/t (Korobushka Records, 2021)
Bandcamp kapely

foto © Filip Vedra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace