Zprávy / Nové desky

Vychází debut noiserockových Sinks

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.05.2021

Brněnští Sinks vydávají své první dlouhohrající album, pod ostravskými Korobushka Records. Debut brněnské noiserockové kapely přímočaře, ale dynamicky reflektuje jak osobní pohnutky členů, tak všeobecné dění uprostřed dystopické reality doby.

První písní počínaje a poslední konče balancuje mezi frustrací, smutkem, něhou, nadějí a absolutní beznadějí. Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst. Spleť gradací, metafor, zvukových stěn a bez servítek vykřičených úzkosti tak rozplétá a zase splétá vše, co do existence členů skupiny zasahuje. „Ve svých textech se věnuju věcem, který na mě silně působí. Fakt, že témata jsou většinou poměrně negativní asi částečně plyne z toho, že mi celkem pomáhá se z mých problémů 'vypsat'. Baví mě hrát si s urbanistickou tematikou a často i s relativně komplexními rytmickými schématy,“ vysvětluje frontman Antonín Mika.

O nahrávání a mix se postaral rakouský producent Nichi Mlebom v brněnském Bajkazylu. „Na víkend jsme se zavřeli společně s Nichim v Bajkazylu. Antonín s Peterem tam nějakej čas pracovali a všichni tři tam moc rádi hrajem, proto k tomu místu máme blízko. Snažili jsme si to udělat hezký a pohodový, ale i tak to bylo dost intenzivní,“ zdůvodňuje výběr prostoru baskytaristka Vendula Pukyšová. Těžko snesitelný rok 2020 s sebou přinesl těžko snesitelný nátlak na psychiku. „Myslím, že všecka depka a nejistota začátku koronavirový krize, jsou poměrně znatelný na způsobu, jakým jsme to nahrávali. V létě sice nastalo rozvolnění, ale ta divná nálada ze vzduchu nezmizela a nebojím se říct, že se to promítlo i do našeho hudebního projevu. Zdá se mi to naléhavější, než to bylo, když jsme s tím vesele jezdili po fesťácích,“ říká Antonín.

více o klipu Serotonin zde

Info

Sinks – s/t (Korobushka Records, 2021)
Bandcamp kapely

foto © Filip Vedra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace