Zprávy / Nové desky

Vychází debut noiserockových Sinks

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.05.2021

Brněnští Sinks vydávají své první dlouhohrající album, pod ostravskými Korobushka Records. Debut brněnské noiserockové kapely přímočaře, ale dynamicky reflektuje jak osobní pohnutky členů, tak všeobecné dění uprostřed dystopické reality doby.

První písní počínaje a poslední konče balancuje mezi frustrací, smutkem, něhou, nadějí a absolutní beznadějí. Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst. Spleť gradací, metafor, zvukových stěn a bez servítek vykřičených úzkosti tak rozplétá a zase splétá vše, co do existence členů skupiny zasahuje. „Ve svých textech se věnuju věcem, který na mě silně působí. Fakt, že témata jsou většinou poměrně negativní asi částečně plyne z toho, že mi celkem pomáhá se z mých problémů 'vypsat'. Baví mě hrát si s urbanistickou tematikou a často i s relativně komplexními rytmickými schématy,“ vysvětluje frontman Antonín Mika.

O nahrávání a mix se postaral rakouský producent Nichi Mlebom v brněnském Bajkazylu. „Na víkend jsme se zavřeli společně s Nichim v Bajkazylu. Antonín s Peterem tam nějakej čas pracovali a všichni tři tam moc rádi hrajem, proto k tomu místu máme blízko. Snažili jsme si to udělat hezký a pohodový, ale i tak to bylo dost intenzivní,“ zdůvodňuje výběr prostoru baskytaristka Vendula Pukyšová. Těžko snesitelný rok 2020 s sebou přinesl těžko snesitelný nátlak na psychiku. „Myslím, že všecka depka a nejistota začátku koronavirový krize, jsou poměrně znatelný na způsobu, jakým jsme to nahrávali. V létě sice nastalo rozvolnění, ale ta divná nálada ze vzduchu nezmizela a nebojím se říct, že se to promítlo i do našeho hudebního projevu. Zdá se mi to naléhavější, než to bylo, když jsme s tím vesele jezdili po fesťácích,“ říká Antonín.

více o klipu Serotonin zde

Info

Sinks – s/t (Korobushka Records, 2021)
Bandcamp kapely

foto © Filip Vedra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Poetická elektronika dua Ensoi

redakce 24.06.2021

Nahrávka vyniká propojením akustických hudebních nástrojů a elektroniky s nápaditou živou rytmikou a citlivými vokály.

Pathologist v reedicích

redakce 24.06.2021

Grindový přízrak z let devadesátých má nyní možnost ukojit po léta znějící prosby extrémních metalových labužníků.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace