Zprávy / Nové desky

Vychází nová deska Prosoxi Skylos

Vychází nová deska Prosoxi Skylos

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.01.2018

Na labelu Jipangu právě vychází nová deska Pískovna fieldrecordingového projektu Prosoxi Skylos, za kterým stojí hudebník a producent Tarnovski (Gurun Gurun, Wabi Experience, IQ+1). Základem alba jsou nahrávky pořízené vloni v létě v okolí pískovny a štěrkovny Čeperka.


Autorský průvodce říká: "Mezi nádražím ve Stéblové (v roce 1960 tu došlo k vůbec nejtragičtější nehodě v dějinách české železniční dopravy) a obcí Čeperka, pár kilometrů za Pardubicemi, se nachází hned několik písníků. Je to zvláštní místo ke koupání. Zatímco plavete nebo se povalujete na břehu, vznáší se nad vámi repetitivní, dost apokalypticky působící zvuky z nedaleké pískovny. K čemu ten neustále se opakující industriální hymnus přirovnat? Zní to možná jako obří přeskakující gramodeska. Nebo spíš jako masivně zesílená basová linka Mejly Hlavsy? Taneční kroky Godzilly?"

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.