Zprávy / Nové desky

Vychází nová deska Prosoxi Skylos

Vychází nová deska Prosoxi Skylos

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.01.2018

Na labelu Jipangu právě vychází nová deska Pískovna fieldrecordingového projektu Prosoxi Skylos, za kterým stojí hudebník a producent Tarnovski (Gurun Gurun, Wabi Experience, IQ+1). Základem alba jsou nahrávky pořízené vloni v létě v okolí pískovny a štěrkovny Čeperka.


Autorský průvodce říká: "Mezi nádražím ve Stéblové (v roce 1960 tu došlo k vůbec nejtragičtější nehodě v dějinách české železniční dopravy) a obcí Čeperka, pár kilometrů za Pardubicemi, se nachází hned několik písníků. Je to zvláštní místo ke koupání. Zatímco plavete nebo se povalujete na břehu, vznáší se nad vámi repetitivní, dost apokalypticky působící zvuky z nedaleké pískovny. K čemu ten neustále se opakující industriální hymnus přirovnat? Zní to možná jako obří přeskakující gramodeska. Nebo spíš jako masivně zesílená basová linka Mejly Hlavsy? Taneční kroky Godzilly?"

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.