Zprávy

Vychází průvodce k sítím kulturních center

Vychází průvodce k sítím kulturních center

redakce | Zprávy | 03.04.2021

Jak se mohou kulturní organizace spojit? Jak si mohou pomáhat na lokální úrovni? Jak vůbec některé z nich dokáží fungovat? Je to vše jen kreativní chaos? Těmto otázkám se věnuje publikace Local Networks: (a guide to) Reimagining the Work of Cultural Centres od European Network of Cultural Centres (ENCC), která je dostupná zdarma online. Do hloubky se snaží přinést nové pohledy na sociokulturní práci a zvažuje i následky pandemické krize.

Publikace se věnuje několika tématům: Co to vůbec znamená mít síť kulturních center? Jak o takových sítích mluvit? Jak sítě definujeme? Jaké jsou limity budování sítí? Jaké podněty mohou znamenat změnu pro místní sítě (např. institucionalizace)? Kulturní manažerka s specialistka na veřejnou politiku Raluca Iacob ve své publikaci nabízí nástroje k novému typu smýšlení spíše než popis konkrétních kroků k úspěchu. Publikace obsahuje i případové studie řady kulturních sítí v Evropě.

Info

European Network of Cultural Centres
web publikace

foto © se svolením ENCC

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Punxtreffen Zarch v Blšanech

redakce 15.06.2021

Můžete vyrazit na festival Punxtreffen Zarch, kde zahraje mnoho kapel a projektů nejen z okruhu Hluch Crew.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace