Zprávy / Pozvánky

Východ slunce v ostravské galerii Plato

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.06.2022

Východ slunce na zahradě a živé sety experimentální hudebnice Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture. Ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic.

Antonina Nowacka je audiovizuální umělkyně, polovina temného industriálního dua WIDT a členka enigmatického projektu Mentos Gulgendo. Její sólová tvorba se zaměřuje výhradně na propojení hlasu s duševními stavy, schopnost komunikovat beze slov a řečový aparát jako takový. Toto zaměření ji dovedlo k šestiměsíčnímu studiu tradiční hudby v Indonésii, kde také navštívila jeskyni Seplawan. Ozvěny jeskyně a hodiny strávené v závratné tmě daly vzniknout řadě vokálních motivů bez doprovodu – sténání, zpěvy, hučení a výkřiky beze slov se setkaly s miliony let starými fasádami kamenných zdí. Tuto zkušenost poté Antonina zužitkovala v obdobných zvukových podmínkách polské pevnosti Modlin, čímž vzniklo album Lamunan (indonéské slovo pro „snění“ nebo „fantazii“). Volně plynoucí kompozice Antoniny posluchače přenesou mimo prostor a čas.

Společný hudební projekt Barbory Dehaen Polcerové (Enchanted Lands) a Wima Dehaena (Benelux Energy, Mango Object) Misty Picture prozkoumává přitažlivé aspekty soundfontů a digitálního prostředí. Jejich debutová deska Lens Blossom vyšla loni u legendárního kazetového labelu Pointless Geometry. Toto album je ódou na point-and-click adventury z počátku 90. let a jejich následovníky. Utopický hypertext, teleportace do tajemných světů nebo například na nezávislé ideální prostory.

Info

Antonina Nowacka (pl) + Misty Picture (cz/be)
18. 6. 2022 3:30
Plato, Ostrava
web akce

foto © Filip Preis

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zimní výstavy v GMU: Jan Šafránek a Michaela Maupicová

redakce 08.02.2023

Novodobá burleskní fraška nesouvisejících mikropříběhů a úkryty, z jejichž útrob se ozývají neidentifikovatelné, zdánlivě zvířecí zvuky.

Röyksopp v Praze uvedou albovou trilogii

redakce 07.02.2023

Spolupracovali s řadou globálních vizuálních a hudebních umělců včetně designéra Jonathana Zawady, zpěvačky Alison Golfrapp a mnoha dalšími.

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace