Zprávy / Pozvánky

Vydání nové desky teepee umocnili surfařským klipem

Vydání nové desky teepee umocnili surfařským klipem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.02.2020

Druhé album Where the Ocean Breaks u berlínského labelu Springstoff vydávají dreampopoví teepee. Nahrávali ho ve vídeňských Aurora Studios ve spolupráci s britským producentem Tomem O. Marshem. Křest v pětičlenné sestavě i s hostující cellistkou chystají na 5. února do pražského Lucerna Music Baru, dále zahrají také v Brně a Plzni. Současně kapela zveřejnila videoklip k singlu Parallel World.

Spolupráce s producentem Tomem O. Marshem, který v minulosti působil v kapelách HVOB nebo IAMX, byla pro oba protagonisty teepee, Terezu Lavičkou i Miroslava Patočku, velkou inspirací. Významně se projevila na výsledném zvuku i podobě alba. Videoklip ke skladbě Parallel World pro kapelu natočilo britské studio Twin Fin, které sídlí ve městě Falmouth na jihu Anglie. Stojí za ním zejména talentovaný fotograf, kameraman a surfař Adam Watson, jehož základní vizí je přispívat k ochraně světových oceánů skrze tvorbu filmů, které propagují mezinárodní výhody chráněných mořských oblastí. Nahrávka Where the Ocean Breaks zachycuje celou škálu témat. Je deskou o naději, smíření, lásce, změnách, ale také o nerovnostech ve společnosti a kontaktu s přírodou. Některé ze skladeb popisují velmi těžké osobní zážitky (Hazel Trees či Heavenly Gates), jiné představují kritiku současné společnosti (Around It, No Reason či Starving Hands), tématem dalších je transformace myšlení a životní perspektivy (Parallel World a Running Around) a nechybí ani písně o lásce (Moonlight Rainbow, Closer, Only One či Halfway Gone).

Křest nové desky teepee chystají na 5. února do pražského Lucerna Music Baru, 3. února zahrají v brněnském Kabinetu Múz a 7. února v plzeňském Anděl Café. Na všech třech místech vystoupí v rozšířené koncertní sestavě i s bubeníkem Antonínem Procházkou, multiinstrumentalistou Prokopem Korbem a hostující cellistkou Klárou Sasovou.

soutěž (pro registrované) o dvě vstupenky na pražský křest teepee probíhá do 2. února 2020 zde

Info

teepee
5. 2. 2020 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
fb událost

foto © Lindsay Oliver

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce 10.12.2020

A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?