Zprávy / Pozvánky

Vydání nové desky teepee umocnili surfařským klipem

Vydání nové desky teepee umocnili surfařským klipem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.02.2020

Druhé album Where the Ocean Breaks u berlínského labelu Springstoff vydávají dreampopoví teepee. Nahrávali ho ve vídeňských Aurora Studios ve spolupráci s britským producentem Tomem O. Marshem. Křest v pětičlenné sestavě i s hostující cellistkou chystají na 5. února do pražského Lucerna Music Baru, dále zahrají také v Brně a Plzni. Současně kapela zveřejnila videoklip k singlu Parallel World.

Spolupráce s producentem Tomem O. Marshem, který v minulosti působil v kapelách HVOB nebo IAMX, byla pro oba protagonisty teepee, Terezu Lavičkou i Miroslava Patočku, velkou inspirací. Významně se projevila na výsledném zvuku i podobě alba. Videoklip ke skladbě Parallel World pro kapelu natočilo britské studio Twin Fin, které sídlí ve městě Falmouth na jihu Anglie. Stojí za ním zejména talentovaný fotograf, kameraman a surfař Adam Watson, jehož základní vizí je přispívat k ochraně světových oceánů skrze tvorbu filmů, které propagují mezinárodní výhody chráněných mořských oblastí. Nahrávka Where the Ocean Breaks zachycuje celou škálu témat. Je deskou o naději, smíření, lásce, změnách, ale také o nerovnostech ve společnosti a kontaktu s přírodou. Některé ze skladeb popisují velmi těžké osobní zážitky (Hazel Trees či Heavenly Gates), jiné představují kritiku současné společnosti (Around It, No Reason či Starving Hands), tématem dalších je transformace myšlení a životní perspektivy (Parallel World a Running Around) a nechybí ani písně o lásce (Moonlight Rainbow, Closer, Only One či Halfway Gone).

Křest nové desky teepee chystají na 5. února do pražského Lucerna Music Baru, 3. února zahrají v brněnském Kabinetu Múz a 7. února v plzeňském Anděl Café. Na všech třech místech vystoupí v rozšířené koncertní sestavě i s bubeníkem Antonínem Procházkou, multiinstrumentalistou Prokopem Korbem a hostující cellistkou Klárou Sasovou.

soutěž (pro registrované) o dvě vstupenky na pražský křest teepee probíhá do 2. února 2020 zde

Info

teepee
5. 2. 2020 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
fb událost

foto © Lindsay Oliver

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace