Zprávy / Nové desky

Vydejte se na cestu do Abendlandu

Vydejte se na cestu do Abendlandu

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.09.2016

Hudebně-literární projekt Petra Kunzeho a Miroslava Černého Abendland se spontánně zjevil letos na jaře, jako konceptuální spojení nadžánrové hudby a historií inspirovaných příběhů. Prvního října vychází v exkluzivním knižním provedení, ukrývajícím CD s nahrávkou, a ve stejný den se dočká i prvního koncertního provedení v opavském klubu ART. Ve stejný den vám celé album Abenland, na němž zpívá třeba Michal Němec z Jablkoně, Milan Cais (Tata Bojs)nebo Jaromír Švejdík, nabídneme exkluzivně k poslechu na fullmoonzine.cz.

Koncert, na kterém bude album pokřtěno, proběhne v rámci festivalu Bezručova Opava, a bude výjimečnou událostí: Tvůrci chtějí na pódiu celý projekt prezentovat jen svátečně a ojediněle, a další šancí pro diváky tak nejspíš bude až pražská premiéra na přelomu roku.

K nahrávání alba jako hosty tvůrci přizvali řadu hudebních osobností, koncertního křtu se pak osobně zúčastní cellistka a zpěvačka Terezie Kovalová, zpěvačka Olga Königová a kytarista a zpěvák Jan Žamboch. Dalších pěveckých partů se pak ujmou Jan Kunze a Jiří Bosák, a všechny doprovodí kapela ve složení: Petr Uvíra a Marek Hoblík (kytary), Jiří Pater (baskytara), Petr Kunze (mandolína) a Petr Odstrčil (bicí). Na pódiu bude přítomen i autor textů Miroslav Černý a jako kmotři čerstvému albu přijdou poblahopřát organizátor koncertů Vašek Müller a hudební publicista Milan Tesař.


S Abendlandem se otevírá romantický i drsný a chladný svět, který zve na výpravu po stopách neolitických lovců, keltských obřadníků, Artušových rytířů, hvězdářů, mořeplavců či indiánských šamanů. Tvůrci ho velkoryse pojali jako otevřený hudební prostor, který by žánry neměl být ohraničován. A tak ačkoli je základem tradiční rockové písničkářství, své místo tu mají i balady, folková vyprávění nebo jemné písňové imprese. Vše zabalené do pestrých aranží a podané s instrumentální jistotou a muzikantskou invencí.

Atmosféra písní je syrová a mrazivá, temperamentní a dobrodružná, jindy zase melancholická a romantická – rozmanitá, jako je sám Abendland. Skladby navozují náladu konkrétních krajin a historických údobí a posluchače rychle vtáhnou do příběhu,a zároveň posluchači ponechají prostor pro vlastní imaginaci. Hudebně-literární projekt Abendland je návratem ke kořenům. K hodnotám, jako je odvaha, přátelství, věrnost, vytrvalost, vztah k přírodě, a přináší životní moudrost sbíranou po staletí. Vychází z historie, která není cílem, ale staví na něčem pevně daném – protože budoucnost je nejistá.

CD s nahrávkou vychází jako součást knižní bibliofilie se všemi použitými texty, fotografickým doprovodem i medailonky interpretů, a vydává ho nakladatelství Perplex. O grafické provedení a výtvarnou podobu přebalu se postaral Jan Gřešek, a tvůrci by rádi nahrávku časem nabídli i ve formátu znovu stále oblíbenější vinylové desky.

Info

Abendland

www.facebook.com/Abendland
www.perplex.cz

Foto © Dita Schrammová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Complication vydávají třetí desku

redakce 25.08.2019

Předchozí deska se snažila navodit atmosféru nekonečného rockového večírku, Life Inside se pohybuje v osobnější rovině.

Rouilleux s novou deskou i klipem

redakce 21.08.2019

Nejnovější deska dokonává odklon Rouilleux od kytar a kromě vokálu stojí zejména na pianu, syntezátorech a varhanách.

Flash the Readies vydávají Dunu

redakce 20.08.2019

Apokalypsa se přesouvá do vesmíru přímo na planetu stvořenou spisovatelem Frankem Herbertem. Flash the Readies a Duna.

Kochlea mají nový klip a chtějí vinyl

redakce 14.08.2019

Instrumentální trio Kochlea představuje nový videoklip a zároveň chystá debutovou desku, kterou by rádo vydalo i na vinylu.

Přímočařejší Guilty Echoes s novým songem

redakce 10.08.2019

Guilty Echoes vydávají první píseň z nově připravovaného alba, které vyjde v první polovině listopadu.

Slovenské beaty i vinyl od ajlavmjuzik

redakce 08.08.2019

FOM (Follow Original Message) se svou deskou vzpomíná na zlatou éru rapu, DJ a beatmaker Hey Emil vydává desku For the Record.

Eclectic Cinema vydali první desku

redakce 05.08.2019

Po loňskému demu vydává mezinárodní synthpopové duo Eclectic Cinema první studiové album s názvem Final Pleasures.

No Heroes vypráví příběh o milencích a životní chybě

redakce 04.08.2019

Indierocková kapela v čele s Čechoameričanem Thomasem Klikou přichází s působivou písní dvou milenců, kteří k sobě hledají cestu.

pokoj25 vydává debutovou desku

redakce 31.07.2019

Nový projekt na poli alternativního rapu pokoj25 vydává svojí debutovou desku noční hudba. Za vším hledejte Scorna.

Jested vydává své remixové album

redakce 14.07.2019

Skladby vznikaly mícháním většinou organických zvuků a loopů s nahrávkami kytar a dalších nástrojů.