Zprávy / Nové desky

Vydejte se na cestu do Abendlandu

Vydejte se na cestu do Abendlandu

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.09.2016

Hudebně-literární projekt Petra Kunzeho a Miroslava Černého Abendland se spontánně zjevil letos na jaře, jako konceptuální spojení nadžánrové hudby a historií inspirovaných příběhů. Prvního října vychází v exkluzivním knižním provedení, ukrývajícím CD s nahrávkou, a ve stejný den se dočká i prvního koncertního provedení v opavském klubu ART. Ve stejný den vám celé album Abenland, na němž zpívá třeba Michal Němec z Jablkoně, Milan Cais (Tata Bojs)nebo Jaromír Švejdík, nabídneme exkluzivně k poslechu na fullmoonzine.cz.

Koncert, na kterém bude album pokřtěno, proběhne v rámci festivalu Bezručova Opava, a bude výjimečnou událostí: Tvůrci chtějí na pódiu celý projekt prezentovat jen svátečně a ojediněle, a další šancí pro diváky tak nejspíš bude až pražská premiéra na přelomu roku.

K nahrávání alba jako hosty tvůrci přizvali řadu hudebních osobností, koncertního křtu se pak osobně zúčastní cellistka a zpěvačka Terezie Kovalová, zpěvačka Olga Königová a kytarista a zpěvák Jan Žamboch. Dalších pěveckých partů se pak ujmou Jan Kunze a Jiří Bosák, a všechny doprovodí kapela ve složení: Petr Uvíra a Marek Hoblík (kytary), Jiří Pater (baskytara), Petr Kunze (mandolína) a Petr Odstrčil (bicí). Na pódiu bude přítomen i autor textů Miroslav Černý a jako kmotři čerstvému albu přijdou poblahopřát organizátor koncertů Vašek Müller a hudební publicista Milan Tesař.


S Abendlandem se otevírá romantický i drsný a chladný svět, který zve na výpravu po stopách neolitických lovců, keltských obřadníků, Artušových rytířů, hvězdářů, mořeplavců či indiánských šamanů. Tvůrci ho velkoryse pojali jako otevřený hudební prostor, který by žánry neměl být ohraničován. A tak ačkoli je základem tradiční rockové písničkářství, své místo tu mají i balady, folková vyprávění nebo jemné písňové imprese. Vše zabalené do pestrých aranží a podané s instrumentální jistotou a muzikantskou invencí.

Atmosféra písní je syrová a mrazivá, temperamentní a dobrodružná, jindy zase melancholická a romantická – rozmanitá, jako je sám Abendland. Skladby navozují náladu konkrétních krajin a historických údobí a posluchače rychle vtáhnou do příběhu,a zároveň posluchači ponechají prostor pro vlastní imaginaci. Hudebně-literární projekt Abendland je návratem ke kořenům. K hodnotám, jako je odvaha, přátelství, věrnost, vytrvalost, vztah k přírodě, a přináší životní moudrost sbíranou po staletí. Vychází z historie, která není cílem, ale staví na něčem pevně daném – protože budoucnost je nejistá.

CD s nahrávkou vychází jako součást knižní bibliofilie se všemi použitými texty, fotografickým doprovodem i medailonky interpretů, a vydává ho nakladatelství Perplex. O grafické provedení a výtvarnou podobu přebalu se postaral Jan Gřešek, a tvůrci by rádi nahrávku časem nabídli i ve formátu znovu stále oblíbenější vinylové desky.

Info

Abendland

www.facebook.com/Abendland
www.perplex.cz

Foto © Dita Schrammová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Čtvrt na smrt vydali svou nejbarevnější desku

redakce 29.11.2023

Deska se tematicky zaobírá všemi možnými formami lásky.

st. Emmita vydala debutové EP

redakce 28.11.2023

st. Emmita skrz svoje sety prináša zmes alternatívnych elektronických žánrov.

Bludička Barbory Mochowé

redakce 23.11.2023

Barbora Mochowa na novém albu vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také postavy z výtvarného umění.

Monika Šubrtová vydala album TOON

Dagmar Lauková Petrášová 22.11.2023

Zámerom bolo spraviť nahrávku, ktorá bude jemnejšia a zvukovo detailnejšia ako predošlá produkcia v duu Jamka, kde pôsobila spoločne s Danielom Kordíkom.

Samota plná lidí na nové desce The Smile

Tomáš Jančík 22.11.2023

Aktuální singl pracuje se ztraceným Thomem Yorkem v přehlceném městě plném rozmazaných obličejů a černobílou samotou plnou lidí.

B4 vydali VHS

redakce 20.11.2023

Potutelný humor a vnitřní smích se tu střídá s melancholií a pochechtáváním se nad stereotypy své generace.

Lukáš Oravec Quartet vydáva nový album a vyráža na turné

redakce 19.11.2023

Lukáš Oravec Quartet koncom minulého roku zamieril do štúdia s hosťom Jerrym Bergonzim.

Nové EP Daydream od Meowlau x Val

redakce 16.11.2023

Ikonického holuba vystriedalo drobné kuriatko, ktoré paradoxne odráža dospievanie projektu.

vychází nová deska sinks

redakce 14.11.2023

... vychází nová deska sinks, turné hned...

Page Turners debutují

redakce 07.11.2023

Po vydání série singlů přichází pražský boyband Page Turners se svým prvním dlouhohrajícím releasem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace