Zprávy / Pozvánky

Vyhlášení IV. ročníku hudebních cen Vinyla

Vyhlášení IV. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2015

Vyhlášení vítězů IV. ročníku hudebních cen Vinyla proběhne v neděli 8. 2. 2015 od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru. Slavnostní vyhlášení je opět pojato jako reprezentativní výběr české hudby a v LMB tak postupně zahrají Kalle, Vložte kočku a DVA. Součástí večera bude již tradiční křest vinylu se skladbami všech nominovaných, jehož obálku pojala umělecká skupina Rafani.


Dramaturgie večera se snaží reflektovat nejen aktuální domácí nezávislou hudební scénu, ale také odrážet samotné ceny Vinyla. "Kalle se svým debutem Live from the Room jsou nominovaní hned ve dvou kategoriích letošní Vinyly. Kapela Vložte kočku je loňským držitelem Desky roku za album SEAT a do Lucerny si připravila speciální set, kdy toto album kompletně zahraje. DVA taktéž figurují v letošních nominacích a koncert bude výjimečný i proto, že je pražské publikum může vidět naposled před plánovaným koncertním turné v Austrálii a na Novém Zélandu," říká za koordinátory ceny Pavel Uretšlégr.

Vítěze v kategoriích DESKA, OBJEV a POČIN vybere dvaadvacetičlenná porota složená z aktivních hudebních publicistů a osobností české hudební kritiky. Každý má jeden hlas a vítěz je určen součtem jednotlivých hlasování. Vyhlášení letošního ročníku proběhne pod taktovkou moderátorského dua Jiří Havelka a Ondřej Cihlář z divadla Vosto5.


Tradiční součástí cen Vinyla je limitovaný stokusový náklad LP desky – vinylu. Deska, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných, tak shrnuje podstatné počiny tuzemské scény a zároveň slouží – dotvořená autorem návrhu obalu – jako samotné ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. Přední stranu obalu LP letos vytvořila umělecká skupina Rafani, která ve svých dílech mj. často pracuje se zvukem. Na rozdíl od autorů v předchozích letech (Josef Bolf, Jiří Franta – David Böhm, Krištof Kintera) obálku pojednali jako textové pole. Na otázku, v jakém vztahu jsou jednotlivá slova, odpovídají: "Žádný jednoznačný návod čtení není. Jsou jen různorodé pojmy a sousloví seřazené za sebou. Některé jsou obecné, jiné konkrétní, klišovité či extremistické. Důležitá pro nás byla hierarchie, která se váže i k udělování cen obecně. Kontra náhoda, nahodilost, svévolnost, pofidérnost. Tento seznam predestinuje otázku, po které následovaly odpovědi zpovídaných. Nic takového však není. Nebo je. Jsou to odpovědi bez otázky. Nebo odpovědi na zásadní otázku."

Info

Vyhlášení IV. ročníku Hudebních cen VINYLA
Kalle + Vložte kočku + DVA
8. 2. 2015 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupné: 150,- v předprodeji / 200,- na místě

www.facebook.com/events/768946459857859
www.facebook.com/Vinyla.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Berlínská elektronika i jazz v Docku

redakce 27.02.2020

Budete moci zažít experimentální, ambientní elektroniku i svěží moderní jazz v provedení protřelých a uznávaných hudebníků.

Alva Noto přenese audiovizuální experiment na taneční parket Echoes

redakce 27.02.2020

Tvorba originálního hudebníka se pohybuje na pomezí zvukových a obrazových médií, na hraně ambientu a tepající taneční elektroniky.

Pet Shop Boys vystoupí v květnu v Praze

redakce 25.02.2020

Britské duo Pet Shop Boys se letos rozjíždí poprvé ve své historii na evropské turné i se svými největšími hity.

Žižkovská noc láká na warmupy a doprovodný program

redakce 25.02.2020

Benefiční tetování, diskuze o sexuálním násilí nebo koncert pro Kuchařky bez domova? Žižkovská noc láká na bohatý doprovodný program

Bright Eyes. Lucerna Music Bar.

redakce 24.02.2020

Vibrující folk, elektrifikovaný rock nebo zvonivé country. Skvělé písničky a muzikantské mistrovství.

Kytarový květen s Will & The People i Vukovi

redakce 24.02.2020

V rámci série UpTONE vystoupí ambiciozní britská indie čtveřice Will & The People, noise rockoví Vukovi poprvé sólo.

Yotto se vrací do Roxy

redakce 24.02.2020

Svými sety zvládl potěšit a pobavit lidi na celém světě, ať už šlo o kalifornskou Coachellu nebo londýnský klub Printworks.

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.