Zprávy / Pozvánky

Vyhlášení IV. ročníku hudebních cen Vinyla

Vyhlášení IV. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2015

Vyhlášení vítězů IV. ročníku hudebních cen Vinyla proběhne v neděli 8. 2. 2015 od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru. Slavnostní vyhlášení je opět pojato jako reprezentativní výběr české hudby a v LMB tak postupně zahrají Kalle, Vložte kočku a DVA. Součástí večera bude již tradiční křest vinylu se skladbami všech nominovaných, jehož obálku pojala umělecká skupina Rafani.


Dramaturgie večera se snaží reflektovat nejen aktuální domácí nezávislou hudební scénu, ale také odrážet samotné ceny Vinyla. "Kalle se svým debutem Live from the Room jsou nominovaní hned ve dvou kategoriích letošní Vinyly. Kapela Vložte kočku je loňským držitelem Desky roku za album SEAT a do Lucerny si připravila speciální set, kdy toto album kompletně zahraje. DVA taktéž figurují v letošních nominacích a koncert bude výjimečný i proto, že je pražské publikum může vidět naposled před plánovaným koncertním turné v Austrálii a na Novém Zélandu," říká za koordinátory ceny Pavel Uretšlégr.

Vítěze v kategoriích DESKA, OBJEV a POČIN vybere dvaadvacetičlenná porota složená z aktivních hudebních publicistů a osobností české hudební kritiky. Každý má jeden hlas a vítěz je určen součtem jednotlivých hlasování. Vyhlášení letošního ročníku proběhne pod taktovkou moderátorského dua Jiří Havelka a Ondřej Cihlář z divadla Vosto5.


Tradiční součástí cen Vinyla je limitovaný stokusový náklad LP desky – vinylu. Deska, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných, tak shrnuje podstatné počiny tuzemské scény a zároveň slouží – dotvořená autorem návrhu obalu – jako samotné ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. Přední stranu obalu LP letos vytvořila umělecká skupina Rafani, která ve svých dílech mj. často pracuje se zvukem. Na rozdíl od autorů v předchozích letech (Josef Bolf, Jiří Franta – David Böhm, Krištof Kintera) obálku pojednali jako textové pole. Na otázku, v jakém vztahu jsou jednotlivá slova, odpovídají: "Žádný jednoznačný návod čtení není. Jsou jen různorodé pojmy a sousloví seřazené za sebou. Některé jsou obecné, jiné konkrétní, klišovité či extremistické. Důležitá pro nás byla hierarchie, která se váže i k udělování cen obecně. Kontra náhoda, nahodilost, svévolnost, pofidérnost. Tento seznam predestinuje otázku, po které následovaly odpovědi zpovídaných. Nic takového však není. Nebo je. Jsou to odpovědi bez otázky. Nebo odpovědi na zásadní otázku."

Info

Vyhlášení IV. ročníku Hudebních cen VINYLA
Kalle + Vložte kočku + DVA
8. 2. 2015 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupné: 150,- v předprodeji / 200,- na místě

www.facebook.com/events/768946459857859
www.facebook.com/Vinyla.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.

Ghostemanův hororový svět ve Foru Karlín

redakce 15.09.2019

Milovník black metalu a hip-hopu tvoří hudbu, která si bere ty nejdrsnější klišé z těchto žánrů.

Noc otevřených ateliérů již tento víkend v Invalidovně

redakce 12.09.2019

Noc otevřených ateliérů a uměleckých studií v západním křídle unikátního barokního areálu pražské Invalidovny.

Čirá dekadence Imperial Triumphant

redakce 12.09.2019

Nasadit si zlaté masky a žít ve světě falešného, odporného luxusu.

Aaron Turner v Jednotě

redakce 11.09.2019

Jedna z největších osobností alternativních mutací tvrdé kytarové hudby Aaron Turner a mimořádná šance zažít naživo jeho sólové vystoupení.