Zprávy / Festivalové

Výhodně na OFF i jména pro elektronickou stage

Výhodně na OFF i jména pro elektronickou stage

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.04.2016

Protože do zahájení OFF Festivalu zbývá posledních 100 dní, otáčejí organizátoři pomyslné hodiny o jeden den nazpět. Pouze dnes, tj. 27. dubna, máte jedinečnou příležitost pořídit si třídenní festivalové pasy za původní částku 270 PLN. Nakupovat můžete na webu offshop.pl nebo prostřednictvím sítě TicketPro. Váháte? Neváhejte!

OFF Festival letos zároveň představí Electronic Beats Stage, na které se odprezentuje celá řada domácích i zahraničních elektronických hudebníků, včetně Derricka Maye, Pantha du Prince, Masecki vs Sienkiewicz a Rødhåd. Projekt Electronic Beats zahájil T-Mobile před více než deseti lety a za cíl si vzal propagaci a podporu vizionářské elektronické hudby. Na festivalové mapce ji najdete místo dřívější Forest Stage.


Není náhodou, že se jeho deska jmenuje Innovator. Derrick May, který vystupuje i pod uměleckým jménem Rhythim is Rhythim, je živoucí legendou. Současný průkopník elektronické hudby a jeden ze zakladatelů detroitské techno scény sice nemá žádnou novou nahrávku, přesto udělí návštěvníkům festivalu mimořádnou žánrovou lekci. Hranice elektronické hudby posouvá i Pantha du Prince, ať už skrze futuristickou symfonii na albu Elements of Light nebo noisovými experimenty na Black Noise.


Jeden z nejuniverzálnějších polských pianistů současnosti společně s jistotou elektronické muziky? Nepředvidatelný Marcin Masecki a mistr kontrastů Jacek Sienkiewicz zkusí na OFFu spolupracovat a nebo spíš ovládnout jeden druhého. Koncert jako předzvěst společného studiového alba. Rødhåd je jednou z nejvýraznějších postav současné berlínské techno scény. Muž stojící za památnou sérií Dystopian a zakladatel vlastní vydavatelské značky disponuje pulzujícími basy i letmou noční melancholií. Kero Kero Bonito je ulítlý britský projekt, který spojuje kouzlo videoherních soundtracků s dancehallem, společně ukryté do frenetického j-popu. Nedávno vydaným singlem Lipslap láká na novou desku.


Wojtek Urbański (V/O) a Łukasz Stachurko (Sonar Soul) představí společný projekt Rysy. Jejich debutové album Traveler zaznamenalo nadšené ohlasy a ze songu Przyjmij brak se stal velký hit. Další polskou alternativu zastupuje 67,5 Minut Projekt, Niemoc klamou jménem a okouzlují šarmem osmdesátkového postpunku, duo Jóga prokázalo, že i oduševnělá a intimní hudba může rozbourat hranici komerce a posledním potvrzeným jménem jsou ještě živelní Sotei. Line-up Electronic Beats Stage pak doplňují dříve ohlášení DJ Koze, GusGus, Andrew Weatherall b2b Roman Flugel, Jaga Jazzist, Sleaford Mods, Kiasmos, Liima, a Islam Chipsy.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.

Kulturní magazín Uni slaví a naděluje

redakce 24.06.2020

U úplných začátků Uni bylo pár lidí, kteří vydávali samizdatový fanzin „za dvě piva“...