Zprávy / Pozvánky

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2020

Kreas zvou na trojici kapel aneb jaro v Underdogs'. PR jako osobní vyznání:

Early Graves se dali dokupy v Kalifornii roku 2007 jako pětičlenná úderka. Rok 2008 pro ně byl ve znamení debutového alba, rovnou na etablovaných Metal Blade Records. Vypusťte do ulic velkoměsta vzteklýho psa, kterej od lidí nepoznal nic jinýho než hlad a bití, a koukejte co se bude dít. Pokud první deska vyložila s jakýma kartama se bude hrát, tak druhé album Goner docela zásadně pravidla oné hry změnilo. Přestože základní poměr metalu a HC zůstal, razantně se přitvrdilo jak ve zvuku, který je sludgeový a totálně devastující, tak v celkově mnohem agresivnějším attacku na posluchače. Není od věci v souvislosti s touto deskou zmínit takové krutosti jako Nails, nebo třeba Trap Them.

Bohužel těsně po dokončení desky na následném americkém turné tragicky umírá zpěvák Makh Daniels a Early Graves tak přichází o charakteristický vokál. Zdálo by se, že dílo zkázy je tímto dokonáno, ovšem kapela to nepokládá a v roce 2012 s Johnem Strachanem za mikrofonem vyrukují s třetí velkou deskou Red Horse. Deskou, která potvrzuje vše výše napsané, avšak tentokrát se zcela logicky nebojí pomalejších a depresivnějších pasáží a celkově více crustového, černo černého zvukového hávu. Red Horse je dodnes poslední studiovka a Early Graves po jejím vydání vpodstatě ukončili činnost. Nyní, deset let po svém kultovním albu Goner, vyráží poprvé a naposledy do Evropy, kde jej celé odehrají live, jako závěrečnou kapitolu své existence.

Je to beznadějnej únik z propasti hluku, je to exploze barbarských riffů a krvelačnej útok paleolitickou zbraní. Je to, když ti město udělí bodyček metrovou traverzou, před Smíchovským nádražím - Slapy jsou rázem v nedohlednu. Děti deště jsou u nás ztělesněním noise rocku a rock and rollový show v tom pravým slova smyslu - polib si, čau! Dvacet let hluku a relativně čerstvě s třetí deskou ... v bytě nad řekou. Vetři letní škváru do otevřený rány a kopni vodku na lačno. Večírek zahájí noise rock panzerfaust Nusle Sound System. Po loňským Welcome To The Dopíči je aktuálně venku novej digitální release Čau Lidi, Nusle Calling, očekávej plnej zásobník noisy žalmů. Filosofie prakem, punk je na vrcholu hitparády prokletých.

fotogalerie z vystoupení Dětí deště v Klubovně zde

Info

Early Graves (us) + Děti deště + Nusle Sound System
9. 4. 2020 21:00
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

redakce 03.04.2020

Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény.

Cavetown i Mighty Oaks našli nové termíny, Sofi Tukker turné ruší

redakce 02.04.2020

Nové datum konání zná jeden z očekáváných květnových koncertů – písničkář Cavetown nakonec dorazí do Roxy, plánované turné zrušila Sofi Tukker.

Lunchmeat Festival zve ke shlédnutí 360° live streamu

redakce 01.04.2020

V rámci iniciativy Virtual Healing, pořádané na podporu pražské klubové scény, vystoupí Lunchmeat rezidenti na improvizované stagi.

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

redakce 01.04.2020

Ukáž vrecká pracuje s príbehom, ktorý je skutočný, ale presný výklad textu aj videa chce kapela nechať na poslucháčoch.

Black Metall není Black metal aneb Kulturní úderka

redakce 29.03.2020

Garage rocková Kulturní úderka neváhá zamíchat do svých skladeb blues, okořenit je ostrým riffem nebo úplně ztišit do akustické balady.

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu

redakce 28.03.2020

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu v Divadle Archa.

Virtual Healing: DJské kolektivy streamují pro osamělé tanečníky

redakce 26.03.2020

V reakci na nenadálou situaci se spojily desítky kolektivů z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst - pop-up studia streamují denně živě koncerty, DJské sety, rozhovory.

Squid, fenomén britské kytarové scény, přijedou poprvé do Česka

redakce 24.03.2020

Divokou kartu britské kytarové scény získal loni bezpochyby postpunkový/diskofunkový fenomén Squid. V srpnu se představí v Underdogs'.

Lucy Dacus ani James Arthur v Praze nevystoupí, Easy Life a IAMX ano

redakce 24.03.2020

Odložené jarní akustické turné Chrise Cornera a jeho tajuplného projektu IAMX i koncert Easy Life znají nové termíny.

Grandmaster Flash se po minulém triumfu vrací do Roxy

redakce 23.03.2020

Pionýr hip hopu, otec mixování a scratchingu – to vše se skrývá pod pseudonymem Grandmaster Flash.