Zprávy / Pozvánky

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2020

Kreas zvou na trojici kapel aneb jaro v Underdogs'. PR jako osobní vyznání:

Early Graves se dali dokupy v Kalifornii roku 2007 jako pětičlenná úderka. Rok 2008 pro ně byl ve znamení debutového alba, rovnou na etablovaných Metal Blade Records. Vypusťte do ulic velkoměsta vzteklýho psa, kterej od lidí nepoznal nic jinýho než hlad a bití, a koukejte co se bude dít. Pokud první deska vyložila s jakýma kartama se bude hrát, tak druhé album Goner docela zásadně pravidla oné hry změnilo. Přestože základní poměr metalu a HC zůstal, razantně se přitvrdilo jak ve zvuku, který je sludgeový a totálně devastující, tak v celkově mnohem agresivnějším attacku na posluchače. Není od věci v souvislosti s touto deskou zmínit takové krutosti jako Nails, nebo třeba Trap Them.

Bohužel těsně po dokončení desky na následném americkém turné tragicky umírá zpěvák Makh Daniels a Early Graves tak přichází o charakteristický vokál. Zdálo by se, že dílo zkázy je tímto dokonáno, ovšem kapela to nepokládá a v roce 2012 s Johnem Strachanem za mikrofonem vyrukují s třetí velkou deskou Red Horse. Deskou, která potvrzuje vše výše napsané, avšak tentokrát se zcela logicky nebojí pomalejších a depresivnějších pasáží a celkově více crustového, černo černého zvukového hávu. Red Horse je dodnes poslední studiovka a Early Graves po jejím vydání vpodstatě ukončili činnost. Nyní, deset let po svém kultovním albu Goner, vyráží poprvé a naposledy do Evropy, kde jej celé odehrají live, jako závěrečnou kapitolu své existence.

Je to beznadějnej únik z propasti hluku, je to exploze barbarských riffů a krvelačnej útok paleolitickou zbraní. Je to, když ti město udělí bodyček metrovou traverzou, před Smíchovským nádražím - Slapy jsou rázem v nedohlednu. Děti deště jsou u nás ztělesněním noise rocku a rock and rollový show v tom pravým slova smyslu - polib si, čau! Dvacet let hluku a relativně čerstvě s třetí deskou ... v bytě nad řekou. Vetři letní škváru do otevřený rány a kopni vodku na lačno. Večírek zahájí noise rock panzerfaust Nusle Sound System. Po loňským Welcome To The Dopíči je aktuálně venku novej digitální release Čau Lidi, Nusle Calling, očekávej plnej zásobník noisy žalmů. Filosofie prakem, punk je na vrcholu hitparády prokletých.

fotogalerie z vystoupení Dětí deště v Klubovně zde

Info

Early Graves (us) + Děti deště + Nusle Sound System
9. 4. 2020 21:00
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace