Zprávy

Vyšiel singl Pocit od Gabriela Kaina

Vyšiel singl Pocit od Gabriela Kaina

redakce | Zprávy | 30.03.2021

Keď Gabriel Kain vydal v septembri roku 2019 svoje debutové eponymné EP v slovenčine, v pláne mal jednu z predstavených skladieb dostať aj do vizuálnej podoby. Voľba padla na singel Pocit a na sklonku jesene sa začalo s natáčaním scén pre hudobné video.

Klip si berie na mušku neviditeľný, no intenzívny konflikt, odohrávajúci sa v narastajúcom počte ľudí žijúcich v modernej spoločnosti. Je to konflikt medzi racionálnym mechanickým „ja” - archetyp Jungovej „persóny” nastavený na každodenné „prežitie” a vykonávanie k tomu potrebných mechanických stereotypných úloh, a kreatívnou, intuitívnou, hravou, no i deštrukčnou stránkou osobnosti, ktorú Jung nazýval „tieň”. Tá podľa neho prebýva v jeho podvedomí a tvorí puto medzi človekom a jeho prírodnou kolískou. Naratív si požičiava metaforu lovu na zobrazenie neustálej snahy racionálneho „ja” eliminovať a potlačovať to intuitívne „ja”, čím spôsobuje pnutie, ktoré nevyhnutne vrcholí v kataklizmatickom klimaxe pre jedného z protagonistov.

Video sa natáčalo v lesoch okolo Trenčína a v industriálnom komplexe bývalej továrne Merina v Trenčíne na jeseň a v zime 2019 pod réžiou Dušana Bustina (Almostar.sk). Kameru a editáciu videa si vzal na starosť Peter Dúžek. Hlavného protagonistu vo videu stvárnil sám Gabriel Kain.

Info

Gabriel Kain
Fb interpreta

foto © Carl Fox

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manga série One-Punch Man přichází

redakce 16.10.2021

Manga o až příliš silném hrdinovi rychle pronikla do celého světa a byla podle ní natočena i anime série.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace