Zprávy / Nové desky

Vyšla benefiční kompilace Anger Management

Vyšla benefiční kompilace Anger Management

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.05.2021

Anger Management je benefiční kompilace plná temných klubových bangerů, která právě vychází pod hlavičkou Unizone, pražského hybrid club labelu a stejnojmenného hudebního pořadu na Radiu 1.

Nová nahrávka v diskografii labelu v lecčems připomíná Dark Core Scale - kompilaci z roku 2019, kterou se label Unizone uvedl na scéně. „Obě kompilace spojuje kurátorská vize s předem daným tématem. Oslovení producenti a producentky, které jsme si pečlivě sami vybrali, dostali leitmotiv, který lze vnímat jako zdroj inspirace, nebo kreativní mantinel. Dark Core Scale bylo hodně o introspekci a temných zákoutích mysli. Na Anger Managememt jsme se zaměřili na vztek jako hybnou sílu a na výsledném zvuku je ta výbušná energie podle mého velmi citelně znát. Formát kompilace chápeme jako prostor pro zformování spektra umělců a umělkyň s fluidním autorským přístupem k současné klubové elektronice,“ popisuje pozadí vzniku nové kompilace Jan Macháček (Ancestral Vision).

Právě on společně s Josefem Rošlapilem (notsureyet) Unizone založili v roce 2017 jako klubovou noc, složení později na nějaký čas doplnil i Mikuláš Příhoda (Kewu). O dva roky později se ale Unizone rozhodl pro restart, dal si od promotérství pauzu a svou energii nasměroval k založení labelu, který rázem získal renomé v rámci globálního digitálního undergroundu. O tom, že Unizone překračuje geografické i zvukové hranice, svědčí i diskografie momentálně čítající devět releasů, pod kterými jsou podepsáni umělci a umělkyně z celé Evropy, ale i z Argentiny (Oblinof, Maay, Bungalovv), Filipín (Teya Logos), Brazílie (Xiao Quan) či Japonska (T5UMUT5UMU). Velký důraz label ale klade i na domácí scénu - své prvotiny zde vydala třeba producentka Martyyna nebo dub-techno duo Ethno Service.

Kompilace Anger Management je od 23. dubna dostupná na streamovacích službách a zejména na Bandcampu, kde je přístupná za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z prodejů bude věnován neformálnímu kolektivu Ciocia Czesia, který pomáhá polským občanům se zařízením bezpečných a legálních potratů v zahraničí, mj. i v Česku.

Info

Anger Management (Unizone, 2021)
Bandcamp vydavatelství

foto © Daniel Filipe Pereira

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace