Zprávy / Nové desky

Vyšla benefiční kompilace Anger Management

Vyšla benefiční kompilace Anger Management

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.05.2021

Anger Management je benefiční kompilace plná temných klubových bangerů, která právě vychází pod hlavičkou Unizone, pražského hybrid club labelu a stejnojmenného hudebního pořadu na Radiu 1.

Nová nahrávka v diskografii labelu v lecčems připomíná Dark Core Scale - kompilaci z roku 2019, kterou se label Unizone uvedl na scéně. „Obě kompilace spojuje kurátorská vize s předem daným tématem. Oslovení producenti a producentky, které jsme si pečlivě sami vybrali, dostali leitmotiv, který lze vnímat jako zdroj inspirace, nebo kreativní mantinel. Dark Core Scale bylo hodně o introspekci a temných zákoutích mysli. Na Anger Managememt jsme se zaměřili na vztek jako hybnou sílu a na výsledném zvuku je ta výbušná energie podle mého velmi citelně znát. Formát kompilace chápeme jako prostor pro zformování spektra umělců a umělkyň s fluidním autorským přístupem k současné klubové elektronice,“ popisuje pozadí vzniku nové kompilace Jan Macháček (Ancestral Vision).

Právě on společně s Josefem Rošlapilem (notsureyet) Unizone založili v roce 2017 jako klubovou noc, složení později na nějaký čas doplnil i Mikuláš Příhoda (Kewu). O dva roky později se ale Unizone rozhodl pro restart, dal si od promotérství pauzu a svou energii nasměroval k založení labelu, který rázem získal renomé v rámci globálního digitálního undergroundu. O tom, že Unizone překračuje geografické i zvukové hranice, svědčí i diskografie momentálně čítající devět releasů, pod kterými jsou podepsáni umělci a umělkyně z celé Evropy, ale i z Argentiny (Oblinof, Maay, Bungalovv), Filipín (Teya Logos), Brazílie (Xiao Quan) či Japonska (T5UMUT5UMU). Velký důraz label ale klade i na domácí scénu - své prvotiny zde vydala třeba producentka Martyyna nebo dub-techno duo Ethno Service.

Kompilace Anger Management je od 23. dubna dostupná na streamovacích službách a zejména na Bandcampu, kde je přístupná za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z prodejů bude věnován neformálnímu kolektivu Ciocia Czesia, který pomáhá polským občanům se zařízením bezpečných a legálních potratů v zahraničí, mj. i v Česku.

Info

Anger Management (Unizone, 2021)
Bandcamp vydavatelství

foto © Daniel Filipe Pereira

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Poetická elektronika dua Ensoi

redakce 24.06.2021

Nahrávka vyniká propojením akustických hudebních nástrojů a elektroniky s nápaditou živou rytmikou a citlivými vokály.

Pathologist v reedicích

redakce 24.06.2021

Grindový přízrak z let devadesátých má nyní možnost ukojit po léta znějící prosby extrémních metalových labužníků.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace