Zprávy / Nové desky

Vyšla benefiční kompilace Anger Management

Vyšla benefiční kompilace Anger Management

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.05.2021

Anger Management je benefiční kompilace plná temných klubových bangerů, která právě vychází pod hlavičkou Unizone, pražského hybrid club labelu a stejnojmenného hudebního pořadu na Radiu 1.

Nová nahrávka v diskografii labelu v lecčems připomíná Dark Core Scale - kompilaci z roku 2019, kterou se label Unizone uvedl na scéně. „Obě kompilace spojuje kurátorská vize s předem daným tématem. Oslovení producenti a producentky, které jsme si pečlivě sami vybrali, dostali leitmotiv, který lze vnímat jako zdroj inspirace, nebo kreativní mantinel. Dark Core Scale bylo hodně o introspekci a temných zákoutích mysli. Na Anger Managememt jsme se zaměřili na vztek jako hybnou sílu a na výsledném zvuku je ta výbušná energie podle mého velmi citelně znát. Formát kompilace chápeme jako prostor pro zformování spektra umělců a umělkyň s fluidním autorským přístupem k současné klubové elektronice,“ popisuje pozadí vzniku nové kompilace Jan Macháček (Ancestral Vision).

Právě on společně s Josefem Rošlapilem (notsureyet) Unizone založili v roce 2017 jako klubovou noc, složení později na nějaký čas doplnil i Mikuláš Příhoda (Kewu). O dva roky později se ale Unizone rozhodl pro restart, dal si od promotérství pauzu a svou energii nasměroval k založení labelu, který rázem získal renomé v rámci globálního digitálního undergroundu. O tom, že Unizone překračuje geografické i zvukové hranice, svědčí i diskografie momentálně čítající devět releasů, pod kterými jsou podepsáni umělci a umělkyně z celé Evropy, ale i z Argentiny (Oblinof, Maay, Bungalovv), Filipín (Teya Logos), Brazílie (Xiao Quan) či Japonska (T5UMUT5UMU). Velký důraz label ale klade i na domácí scénu - své prvotiny zde vydala třeba producentka Martyyna nebo dub-techno duo Ethno Service.

Kompilace Anger Management je od 23. dubna dostupná na streamovacích službách a zejména na Bandcampu, kde je přístupná za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z prodejů bude věnován neformálnímu kolektivu Ciocia Czesia, který pomáhá polským občanům se zařízením bezpečných a legálních potratů v zahraničí, mj. i v Česku.

Info

Anger Management (Unizone, 2021)
Bandcamp vydavatelství

foto © Daniel Filipe Pereira

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Science Killer vydávají Blackbirds

redakce 01.07.2022

Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara.

almost.artist, nový klip a EP

redakce 01.07.2022

Pražská kapela almost.artist vydala debutové EP s názvem almost.album, na které upozorňuje klipem k titulní skladbě Ease Down.

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce 18.06.2022

Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo.

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Drť mají novou desku: Minister

redakce 31.05.2022

Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace