Zprávy / Pozvánky

Vyslanci Abendlandu poprvé v Praze

Vyslanci Abendlandu poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.02.2017

Abendland je konceptuální spojení nadžánrové hudby a historií inspirovaných příběhů. Loňské album mělo pomyslnou smůlu, že žádná z výročních hudebních cen nemá kategorii Obal roku - CD ukryté v exkluzivním knižním provedení by nejspíš za rok 2016 patřilo k horkým kandidátům.

K nahrávání jako hosty tvůrci přizvali řadu hudebních osobností, a na rozdíl od opavského koncertu bude na pražské premiéře účast bohatší, a dorazí většina z nich. Tedy nejen zpěvačka Olga Königová, kytarista a zpěvák Jan Žamboch a zpěvák Jan Kunze, kteří už vystoupili v Opavě, ale i Terezie Kovalová (Calm Season), Milan Cais (Tata Bojs), Tomáš Fröde (Imodium), Petr Harazin (Nebe), a není vyloučeno, že na poslední chvíli dorazí i další. Ostatních pěveckých partů se pak ujme Jiří Bosák, a všechny doprovodí kapela ve složení: Petr Uvira, Petr Kunze a Marek Hoblík (kytary), Jiří Pater (baskytara) a Petr Odstrčil (bicí).


S Abendlandem se otevírá romantický i drsný a chladný svět, který zve na výpravu po stopách neolitických lovců, keltských obřadníků, Artušových rytířů, hvězdářů, mořeplavců či indiánských šamanů. Tvůrci ho velkoryse pojali jako otevřený hudební prostor, který by žánry neměl být ohraničován. A tak ačkoli je základem tradiční rockové písničkářství, své místo tu mají i balady, folková vyprávění nebo jemné písňové imprese. Vše zabalené do pestrých aranží a podané s instrumentální jistotou a muzikantskou invencí.

Loňské CD s nahrávkou vyšlo jako součást knižní bibliofilie se všemi použitými texty, fotografickým doprovodem i medailonky interpretů u nakladatelství Perplex. V průběhu tohoto roku by se pak měla nahrávka objevit i v podobě tradiční vinylové desky. Pražská premiéra je však naprosto ojedinělá v možnosti vidět celý osobitý projekt v koncertním provedení.

Info

Abendland (křest projektu)
1. 4. 2017 20:00
(A)VOID Floating Gallery, Praha

www.facebook.com/events/1245043982270476
www.facebook.com/AVOIDFloatingGallery

Foto © Radek Šafarčík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace