Zprávy

Vystrkujeme hlavu... Houpací koně

Vystrkujeme hlavu... Houpací koně

Jirka Imlauf | Zprávy | 14.11.2013

... ze stanu v našem základním táboře, v Mumii v Ústí nad Labem, nasazujeme mačky a vyrážíme nahoru. Máme novou desku, jmenuje se Everest a je naše šestá řadová. Houpací koně.

A šestka je na hrací kostce dobrý číslo. Házeli jsme dlouho, než nám padla, ale stálo to za to. Točili jsme ji letos v pozdním jaru na zapomenutým a zaprášeným místě, o kterým se nám ani nezdálo, místě jak stvořeným pro to, aby v něm Elvis nahrál In the Ghetto. Říkáme mu Tajný studio, je na periferii Ústí, v Předlicích, ve čtvrti plný fabrik, smutnejch pavlačovejch domů a smutnejch životů, to studio se k nám na nahrávce připojilo a nahrálo ji s náma. A taky se k nám připojil náš dávnej kamarád a spoluhráč Honza Brambůrek, kterej desku nahrál, smíchal a produkoval.

Těch deset písniček skládá dohromady příběh o tom, že vylízt na vysokou horu se musí zkoušet, i když to klouže, nemáte dobrou výstroj a vypadá to na omrzliny. Jsou v něm poslední tři roky plný padání na hubu a zvedání na nohy. Tam, kde končí předchozí Hotel Palace, začíná Everest. Od začátku jsme chtěli, aby to byl jeden kus propojenej podobnym pocitem, deska jako povídka, kde jednotlivý písně jsou její odstavce. Zatažený nebe a tohle město jako antiutopický kulisy z Blade Runnera. Došlo nám to později, Tajný studio je místo, kde bylo před pár lety horolezecký centrum a lezecká stěna.

Everest vychází na značce Yannick South na vinylu i CD a dá se poslouchat i jako on-line stream. Hlavou Yannicku je Honza Brambůrek a plány jsou velký, neměla by to být jenom zmínka na obalu, ale regulérní label, který bude nahrávat a vydávat hudbu, která je nám blízká, pomáhat kapelám s koncerty a bude fungovat i jako zásilková a download služba.

Tak jako na videu k písni Desire City, kterou jsme vydali na jaře na vinylovém splitu společně s kapelou Please The Trees, i tady s námi na několika písních spolupracovali Ideamakers, umělecké sdružení, které pracuje na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Točili nás ve studiu (Deckard), pod Milešovkou vytvořili video k dětské písni Vteřinu a na Cínovci, ve slunci, dešti i sněhu, titulní Everest. Ten by měl být venku co nevidět, tak pak vám ho ukážem.

Houpací koně – koncerty podzim/zima:
08. 11. @ Tisá, Kulturní dům
14. 11. @ Chotěboř, Hospoda U Pešků
15. 11. @ Frýdek-Místek, Sokolík
16. 11. @ Uherské Hradiště, Mír
21. 11. @ Hradec Králové, Bio Central
22. 11. @ Brno, Boro
23. 11. @ Rožnov pod Radhoštěm, Vrah
07. 12. @ Praha, Malostranská beseda (křest)
14. 12. @ Ústí nad Labem, Experimentální prostor Mumie (křest)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

dokruhu: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.

redakce 16.10.2019

Dokruhu učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabyté v lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Debut vydává Full Moon Forum.

Křest nové desky Rouilleux

redakce 16.10.2019

Jediný koncert v Praze k albu Lycanthropic Sounds, které vyšlo jako vinyl na Letmo Productions.

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Resistor Sound Sessions s Mara Jade

redakce 15.10.2019

Podzim se rozjel opravdu rychle. Na Resistor Sound Sessions dorazila do Brna kapela Mara Jade a byl to pořádný sešup.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Full Moon #102 – Víc rapu!

redakce 14.10.2019

Českému rapu se daří i žije náramně, snad i proto je titulní téma říjnového vydání Full Moonu #102 zasvěceno právě lokální mutaci tolik populárního stylu.