Zprávy / Festivalové

VZÁŘÍ září Olomoucí

VZÁŘÍ září Olomoucí

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.09.2013

Již za týden se Olomouc rozzáří a rozezní Festivalem světla a videomappingu VZÁŘÍ. I letos najdete v programu soutěžní videomappingové projekce, pestrý hudební mix a umělecké performance obohacené o řadu lákavých novinek, ať už jsou to komiksy, tiché disco nebo site-specific vystoupení. Festival světla a videomappingu od 24. do 28. září 2013.

Hlavní součástí programu třetího ročníku je samozřejmě videomapping. „Jak proměnlivé je světlo a stín, tak neopakovatelné jsou videomappingové projekce. Letos jich chystáme celkem šest. Úplnou novinkou je videomappingové ztvárnění autorských komiksů připravených speciálně pro festival,“ upřesňuje Kamil Zajíček, ředitel festivalu VZÁŘÍ. Tvůrci vytvořili dva originální komiksové mikropříběhy na míru daným budovám, na které se budou promítat.

Festival VZÁŘÍ je oslavou různých podob světla. „Přizvali jsme tým světelných designérů ze Španělska, který díky hře světla promění triumfální oblouk Terezské brány,“ doplňuje Kamil Zajíček. Tato proměna je součástí nového projektu festivalu Olomouc, jasně!, který chce ukázat známá místa jinak a jasněji. Inspirováno Terezskou bránou a světlem bude i site specific taneční vystoupení slovenského souboru Jen tak tak. Navíc u Terezské brány vyroste šapitó, které se promění v místo plné koncertů a neobvyklých příležitostí. Ti, kdo rádi „loví“ starší svítidla, by si zde neměli nechat ujít bleší trh a připravena bude i tvůrčí dílna, ve které si mohou návštěvníci vytvořit vlastní lampu.

Aby si na své přišly nejen oči, ale i uši návštěvníků, chystá pro ně festival trochu jinou tichou diskotéku, Lemond Silent Disco, kde si mohou zatančit v noci na Horním náměstí. Ale „rachot“ decibelů bude jen pro jejich uši, protože jak napovídá název, hudba se rozezní ve sluchátkách.

A samozřejmě čeká návštěvníky festivalu VZÁŘÍ spousta zajímavé hudby, např. vystoupení Anny K., Čankišou, Lenky Dusilové hostující v seskupení Jaryn Janek & Ty lidi, ale taky WWW, Vladimira 518, Lealoo, Papalesca a dalších. Připravena je fotografická výstava Světlo jinak, kterou příští úterý 24. 9. pro nevidomé okomentují básníci. Z festivalového programu jistě zaujme výstava instalací Světlo/stín, Light graffiti v pojízdné Galerii Dé nebo videomappingové workshopy. VZÁŘÍ bude opět o světle i tmě, pohybu i hudbě, ale především o zážitcích. Více informací a program festivalu na www.vzari.cz.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.