Zprávy / Festivalové

VZÁŘÍ září Olomoucí

VZÁŘÍ září Olomoucí

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.09.2013

Již za týden se Olomouc rozzáří a rozezní Festivalem světla a videomappingu VZÁŘÍ. I letos najdete v programu soutěžní videomappingové projekce, pestrý hudební mix a umělecké performance obohacené o řadu lákavých novinek, ať už jsou to komiksy, tiché disco nebo site-specific vystoupení. Festival světla a videomappingu od 24. do 28. září 2013.

Hlavní součástí programu třetího ročníku je samozřejmě videomapping. „Jak proměnlivé je světlo a stín, tak neopakovatelné jsou videomappingové projekce. Letos jich chystáme celkem šest. Úplnou novinkou je videomappingové ztvárnění autorských komiksů připravených speciálně pro festival,“ upřesňuje Kamil Zajíček, ředitel festivalu VZÁŘÍ. Tvůrci vytvořili dva originální komiksové mikropříběhy na míru daným budovám, na které se budou promítat.

Festival VZÁŘÍ je oslavou různých podob světla. „Přizvali jsme tým světelných designérů ze Španělska, který díky hře světla promění triumfální oblouk Terezské brány,“ doplňuje Kamil Zajíček. Tato proměna je součástí nového projektu festivalu Olomouc, jasně!, který chce ukázat známá místa jinak a jasněji. Inspirováno Terezskou bránou a světlem bude i site specific taneční vystoupení slovenského souboru Jen tak tak. Navíc u Terezské brány vyroste šapitó, které se promění v místo plné koncertů a neobvyklých příležitostí. Ti, kdo rádi „loví“ starší svítidla, by si zde neměli nechat ujít bleší trh a připravena bude i tvůrčí dílna, ve které si mohou návštěvníci vytvořit vlastní lampu.

Aby si na své přišly nejen oči, ale i uši návštěvníků, chystá pro ně festival trochu jinou tichou diskotéku, Lemond Silent Disco, kde si mohou zatančit v noci na Horním náměstí. Ale „rachot“ decibelů bude jen pro jejich uši, protože jak napovídá název, hudba se rozezní ve sluchátkách.

A samozřejmě čeká návštěvníky festivalu VZÁŘÍ spousta zajímavé hudby, např. vystoupení Anny K., Čankišou, Lenky Dusilové hostující v seskupení Jaryn Janek & Ty lidi, ale taky WWW, Vladimira 518, Lealoo, Papalesca a dalších. Připravena je fotografická výstava Světlo jinak, kterou příští úterý 24. 9. pro nevidomé okomentují básníci. Z festivalového programu jistě zaujme výstava instalací Světlo/stín, Light graffiti v pojízdné Galerii Dé nebo videomappingové workshopy. VZÁŘÍ bude opět o světle i tmě, pohybu i hudbě, ale především o zážitcích. Více informací a program festivalu na www.vzari.cz.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce 22.08.2019

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes otevře na trnavském Nádvoří druhý ročník svého festvalu. 6 kapel ze 4 zemí.

Festival Ostravské dny už zítra

redakce 21.08.2019

Bienále Ostravské dny jsou hudební a uměleckou událostí mezinárodního charakteru, která vrcholí festivalem pro veřejnost.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.