Zprávy

Walter Schnitzelsson mají nový klip

Walter Schnitzelsson mají nový klip

redakce | Zprávy | 08.03.2019

Hudobná skupina Walter Schnitzelsson, ktorej nedávno vyšiel druhý album na značke Slnko Records, spravila pesničku o ľudských závislostiach. Špecifická je nielen mimoriadne nákazlivou melodickou linkou, ale aj vizuálnym spracovaním. Video totiž popiera všetky zaužívané pravidlá tvorby klipov, je natočené na mobiloch na výšku a šíriť sa má predovšetkým cez Insta príbehy kapely a fanúšikov.

„Chceli sme to spraviť inak,“ hovorí spevák a gitarista Walter Schnitzelsson Jozef Rezník, ktorý je autorom pesničky Sugar a zároveň sa zhostil aj scenára, réžie a dokonca aj strihu nového videa. Celý klip má zámerne fanúšikovský „feeling“, nenájdete v ňom umelecké, či esteticky spomalené zábery. Ide skôr o atmosféru a príbeh, ktorý kopíruje hlavnú tému pesničky – ľudské závislosti.

Pod závislosťami si možno predstaviť všeličo. Od nástrah spoločenského života až po úskalia moderného sveta sociálnych médií, v ktorom sa cítia doma predovšetkým tí mladší. Iróniou je, že klip sa má širiť práve cez mobily a Insta príbehy. Ľudia, ktorí vo videu účinkujú, sú fanúšikovia, ktorých kapela oslovila cez sociálne siete. Pesnička Sugar je súčasťou nového albumu Sugar Kids Won't Stop Screaming, ktorý kapela vydáva na značke prestižneho vydavateľstva Slnko Records a odpremiérovala ho nedávno aj naživo v rannej relácii Rádia FM.

Info

Walter Schnitzelsson
web interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Dokumentární série o volbách, demokracii a chybějícím dialogu

redakce 16.09.2021

Tvoří demokracii jen volby? A z nich vzešlí politici? Mají občané jen jednou za čtyři roky někomu odevzdat svůj hlas a pak už se nevyjadřovat?

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace