Zprávy

Walter Schnitzelsson mají nový klip

Walter Schnitzelsson mají nový klip

redakce | Zprávy | 08.03.2019

Hudobná skupina Walter Schnitzelsson, ktorej nedávno vyšiel druhý album na značke Slnko Records, spravila pesničku o ľudských závislostiach. Špecifická je nielen mimoriadne nákazlivou melodickou linkou, ale aj vizuálnym spracovaním. Video totiž popiera všetky zaužívané pravidlá tvorby klipov, je natočené na mobiloch na výšku a šíriť sa má predovšetkým cez Insta príbehy kapely a fanúšikov.

„Chceli sme to spraviť inak,“ hovorí spevák a gitarista Walter Schnitzelsson Jozef Rezník, ktorý je autorom pesničky Sugar a zároveň sa zhostil aj scenára, réžie a dokonca aj strihu nového videa. Celý klip má zámerne fanúšikovský „feeling“, nenájdete v ňom umelecké, či esteticky spomalené zábery. Ide skôr o atmosféru a príbeh, ktorý kopíruje hlavnú tému pesničky – ľudské závislosti.

Pod závislosťami si možno predstaviť všeličo. Od nástrah spoločenského života až po úskalia moderného sveta sociálnych médií, v ktorom sa cítia doma predovšetkým tí mladší. Iróniou je, že klip sa má širiť práve cez mobily a Insta príbehy. Ľudia, ktorí vo videu účinkujú, sú fanúšikovia, ktorých kapela oslovila cez sociálne siete. Pesnička Sugar je súčasťou nového albumu Sugar Kids Won't Stop Screaming, ktorý kapela vydáva na značke prestižneho vydavateľstva Slnko Records a odpremiérovala ho nedávno aj naživo v rannej relácii Rádia FM.

Info

Walter Schnitzelsson
web interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Deziluze i za záchranu březnického pivovaru

redakce 02.06.2020

Koncepčně festival navazuje na předchozí ročníky zejména podporou začínajících umělců. Neméně důležitým aspektem je i záchrana pivovaru v Březnici.

Břitva za rok 2019 zařízla

redakce 02.06.2020

Hlavním vítězem se stává Necrocock, který skrze Kaviar Kavalier zplodil hitově silně nakažlivé a stylově obtížně zařaditelné album.

Host se vrací na českou vlnu, vychází Plachetnice na vinětách

redakce 02.06.2020

Jiří Hájíček přichází s novou knihou, která čtenáře zavede do Prahy a znovu i do jižních Čech, přesněji do Českého Krumlova.

Nejkrásnější knihy roku

redakce 01.06.2020

Několikanásobné ocenění si za originální zpracování knih odnesla nakladatelství Host, Arbor Vitae a Nadační fond 8smička.

Živé kvety majú novú skladbu

redakce 01.06.2020

Salutuj je už tretia pesnička, ktorú Živé kvety nahrali od marca tohto roku. V súčasnosti kapela finalizuje tracklist a vydanie na CD a LP plánuje na jeseň.

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Indiepopoví Lab on Fire mají nový klip

redakce 31.05.2020

Pozornému oku neunikne, že se v záběrech mihne i několik lidí s rouškou. Jako kdyby už tehdy tušili, jaký módní trend přijde v době, kdy klip vydají.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.