Zprávy

Weltschmerzen Sabatikal, podcast

Weltschmerzen Sabatikal, podcast

redakce | Zprávy | 26.12.2021

Trinástym releasom hudobnej platformy Weltschmerzen je podcast Weltschmerzen Sabatikal. Ide o adventure // deep listening podcast o umení a živote pre sústredeného poslucháča. Jeho cieľom je sprostredkovať pocit toho, keď sa s niekým dobre porozprávate, aj s chaotickosťou // autenticitou hovoreného slova.

Prvý diel podcastu vyšiel 14. decembra a hosťom je Martin Hodoň. Martin Hodoň je Keso // režisér // dramaturg // teoretik // zakladateľ autorského divadelného zoskupenia GAFFA. Keso končí so svojou kariérou. Nie je vyhorený, neživorí, dokonca ani psychicky netrpí. Práca ho baví a je v nej dobrý, ale odkedy sa rozhodol skončiť, vyzerá neuveriteľne spokojne a zdravo. Nemá potuchy, čo bude robiť ďalej. S Kesom sme sa tri dni rozprávali o divadle, tvorení, duševných javoch a závislostiach. Rozprávali sme sa počas výletov do hôr okolo Nižnej Boce a vysedávania na gánku, pri jazde autom a zaspávaní v posteli.

Autorským princípom Weltschmerzen Sabatikal je niekoľkodňový pobyt na chate v ľubovoľnom kúte Slovenska s non-stop zapnutým nahrávatkom, ktoré zaznamenáva rozhovory a situácie tvorcov (Adam Hrapko, Dominik Suchý) s ich hosťami. Primárnym aspektom je autenticita, hĺbka, ale aj intelektuálne debaty, humor či rôzne bizarné situácie. Výsledkom je akási mentálna mapa hosťa, jeho vnímanie, príbehy, pozadie tvorby, vhľady či cítenie sveta.

Info

Weltschmerzen Sabatikal
rozcestník

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace