Zprávy / Nové desky

Weltschmerzen uvádějí nové album Penumbra Vortex

Weltschmerzen uvádějí nové album Penumbra Vortex

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.01.2021

Fáza je zjavením, Phases je albumom mnohých zjavení: pôsobí nezemsky; ako nahrávka duniaceho orchestra utlačeného ostrým žiaľom. Jej štruktúra pozostáva z repetitívnych loopov a feedbacku, siaha od pochmúrnej jemnosti slákov po kolosálne prepálené dróny vhodné k headbangovaniu. Osamote. Je intímna ako dych organu a v niektorých bodoch ani o kúsok tichšia.

Phases je debutovým albumom Penumbra Vortex, sólo projektu Daniela Kozlíka známeho z rôznych doomových hardcoreových projektov (Möbius, Boiling Point, Unattended Funeral, bdy), momentálne usadeného a tvoriaceho v Prahe. Album bol ovplyvnený a odkazuje na súčasných dronových minimalistických skladateľov ako William Basinski, Tim Hecker, Oren Ambarchi, či Kali Malone. Atmosférické zvukové polia nepatrnou repetitívnosťou spriadajú poslucháča do melancholického, meditatívneho a chmúrneho stavu. Weltschmerzen.

Phases je šiestym albumom vydaným pod značkou slovenského romantického experimentálneho vydavateľstva Weltschmerzen, zameraného na emočne ladenú, ľudsky prepojenú a zvukovo vyhranenú súčasnú hudbu. Doposiaľ vydali albumy projektov Tittingur, Fokular, Weltschmerzen, Tante Elze a Ujko.

více o vydavatelství zde

Info

Penumbra Vortex – Phases (Weltschmerzen, 2020)
Bandcamp projektu

foto © Martu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kucharski mají nahrávku Beze jména

redakce 12.04.2021

Nahrávce, která míchá rockový sound, folkovou alternativu i lyricky útočné texty v podání zpěvu Václava Bartoše.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace