Zprávy / Nové desky

Weltschmerzen vydávají sólovku Tomáše Prištiaka

Weltschmerzen vydávají sólovku Tomáše Prištiaka

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.12.2021

Jedenástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je debutový dlhohrajúci album dog-rose jedného z jeho zakladateľov - Tomáša Prištiaka.

Nahrávka prináša Prištiakov osobitý prístup k súčasnému pesničkárstvu: zaobalené v inom zvuku by niektoré skladby mohli fungovať v rádio éteri, jeho prístup ich však umiestňuje skôr ku freak folku, soundartu a field recordings, songs. Piesne tak vynikajú zašumelým ale aj ostrým, prekvapivým zvukom a celý album situujú do príbehu a akejsi song-writingovej verzii prúdu vedomia. Ako pri jednom z mála releasov vydavateľstva tu nachádzame vokál. Nečakajme však tvorbu pre masy. Prištiak narába aj so spevmi a textami po svojom, poslucháč je ponechaný vlastnej imaginácii, (de)fragmentácii, a skladaniu príbehu.


Tomáš Prištiak je hudobník, soundartist a filmár. Okrem jeho elektro-akustickej sólovej tvorby spolupracuje s rôznymi výtvarníkmi, filmármi či performermi. Je tiež jedným z členov dua Tante Elze a projektu Pain Palace (fka Weltschmerzen). Po EP Mechanical Heart Valve (2018) je dog-rose jeho prvé sólo LP.

Info

Tomáš Prištiak – dog-rose (Weltschmerzen, 2021)
Bandcamp interpreta

foto © se svolením Weltschmerzen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Science Killer vydávají Blackbirds

redakce 01.07.2022

Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara.

almost.artist, nový klip a EP

redakce 01.07.2022

Pražská kapela almost.artist vydala debutové EP s názvem almost.album, na které upozorňuje klipem k titulní skladbě Ease Down.

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce 18.06.2022

Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo.

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Drť mají novou desku: Minister

redakce 31.05.2022

Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace