Zprávy / Festivalové

Workshopový týden tanečního a fyzického divadla

Workshopový týden tanečního a fyzického divadla

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.06.2013

Od 15. do 20. července se v sálech HAMU uskuteční intenzivní workshopový týden zaměřený na taneční a fyzické divadlo v rámci projektu Performing Arts for the Future.

Ve spolupráci s Hudební akademií múzických umění proběhne několik workshopů, jež povedou zahraniční i tuzemští lektoři. V Praze tak budou mít účastníci možnost se seznámit s prací a technikou choreografa a tanečníka contemporary dance Jiřího Pokorného, jehož poslední choreografická práce pro NDT II byla recenzenty přijata velmi kladně. Dále přijede z Grotowského institutu Matěj Matějka, v Praze známý ze svého angažmá ve Farmě v jeskyni, maďarská performerka Rita Góbi, která již několik let září v přeshraniční inscenaci (In)Finity, Oliver Pollak zabývající se technikou mime corporel dramatique (Decroux Technique), Cécile Da Costa z Francie, která odhalí souvislosti mezi tělesností performera a sílou hlasu a v neposlední řadě se lekce zhostí tango tanečnice Patrika Poráková, jež bude propojovat fyzické divadlo s argentinským tangem.

Šestidenního mistrovského kurzu se závěrečnou prezentací na Mezinárodním festivalu Nultý bod se zhostí Miřenka Čechová a Radim Vizváry, zakladatelé divadelní skupiny Tantehorse. Jejich kurz bude zaměřen na tělesný jazyk mime corporeal a prvky fyzického a tanečního divadla.

Kurzy v projektu Performing Arts for the Future jsou specifické svým zaměřením na taneční a fyzické divadlo. Lektoři jsou vybírání optikou tohoto specifika a většinou jsou to choreografové, členové či zakladatelé divadelních skupin či institucí, které se těmito žánry profilují, jako jsou například Institut Jerzyho Grotowského, Spitifre Company, Farma v jeskyni, The Collective Natural Disasters, Die Etage a další.

Účastníci kurzů budou mít volné vstupy na veškeré produkce Mezinárodního festivalu Nultý bod a Mezinárodního festivalu Za dveřmi. Oba festivaly se konají ve stejnou dobu jako projekt Performing Arts for the Future.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Skepta dorazí i na Metronome Prague

redakce 10.12.2019

Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Sobotní noc, ový zvuk, nové hvězdy.

Mayhem a další na Brutal Assaultu

redakce 09.12.2019

Jediný a pravý norský black metal od Mayhem i Devin Townsend, který letmo zavzpomíná na kultovní Strapping Young Lad.

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.