Zprávy / Pozvánky

World music a elektronické trendy: Maga Bo poprvé v Praze

World music a elektronické trendy: Maga Bo poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.08.2015

V srpnu do Prahy poprvé přijíždí Maga Bo – hudební producent, DJ a nomád (chcete-li) – který svou tvorbou důsledně relativizuje post-moderní xenofobii západního světa. Maga Bo odehraje v Praze dva sety a 13. srpna unikátní přednášku o svých zkušenostech v oblasti hudební produkce, která je do značné míry ovlivněna jeho osobními zážitky z cest napříč Afrikou, Asií a Jižní Amerikou. Akci pořádá centrum CIANT, klub Cross a Palác Akropolis.

Maga Bo na sebe upozornil jednak albem Quilombo do Futuro (Post World Industries 2012), na němž kombinuje dancehall, afrobeaty a latinu s živými perkusemi a zpěvem, a jednak silnými živými vystoupeními (např. festivaly Womad, Transmediale, WorldWide Sydney Festival atd.), při nichž pravidelně zve na pódium místní umělce. Pro jeho hudbu je ostatně příznačné využívání samplovaných tradičních nástrojů, ať už pracuje s hudbou afrických kmenů nebo se hudbou brazilských pouličních muzikantů.


Jeho první česká mikro-tour začne ve čtvrtek rozhovorem na Radiu 1 a od 18:00 unikátní přednáškou v klubu Cross. Dále bude pokračovat dvěmi živými vystoupeními, která se uskuteční 13. srpna v klubu Cross a 14. srpna v Paláci Akropolis. V rámci otevřené lekce předvede Maga Bo své základní postupy a techniky mixování hudby s živými hudebními nástroji, dojde i na prezentaci zajímavých projektů a ukázek z jeho neobyčejně rozsáhlé tvorby a z řady uměleckých spoluprací (mj. Mulata Astatke, Issu Bagayogo, kuriózní spolupráce s bollywoodskou filmovou princeznou Shilpa Rao, nebo remixy Bomba Estéreo, Poirier, Filastine nebo Systema Solar). Pro milovníky elektroniky a zejména jejích progresivních výbojů (do ethna, tropical bassu, dancehallu a afrobeatů) je to jedinečná příležitost nahlédnout do tvůrčí dílny kritiky ceněného hledače a pionýra.

Po workshopu bude následovat hudební produkce, o kterou se kromě Maga Bo postará Kaliyuga Soundsystem, DJ Romario, Joe Harperem (brumle, alikvótní zpěv) a Marthas (didgeridoo, live sampling). Na druhý den, 14. srpna, bude Maga Bo hlavní hvězdou akce Globe'n'Bass na Malé scéně Paláce Akropolis. Vedle pořádajícího Romaria (který dlouhodobě po pražských klubech prezentuje svůj program La Vuelta al Mundo), DJ Chong-X, který loví v hlubších vodách tropical bass stylu, moombahtonu či deep-house. DJ sety doprovodí živá hra na brumli v podaní Joe Harpera a na perkuse Miki Konga, člen kapely Champion Sound. Skvělé Djs osazení má druhá drum'n'bassová stage, kde se předvedou Babe LN, Stanzim, Rabit a Papaya a D-Resist. Dvě "stage" Paláce Akropolis se tak aspoň na jednu letní noc promění v ostrov vznášející se v horkých proudech rovníkových rytmů a samplů.

Info

Maga Bo (br)
13. 8. 2015 18:00
cross][club, Praha

www.facebook.com/events/1665648063672864

Organic Global Bass
13. 8. 2015 20:00
cross][club, Praha

www.facebook.com/events/1627447737514081
www.facebook.com/crossclubpraguecz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace