Zprávy / Pozvánky

Wrekmeister Harmonies jarním temnem

Wrekmeister Harmonies jarním temnem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.04.2016

Přijďte proložit slunný máj trochou temnot do sklepení pod žižkovským kostelem na Náměstí Barikád. "Pre-occupied with society’s unwanted, observing the horror of their acts while trying to identify with their conflict" - tak Robinson popisuje perspektivu, kterou se pomocí WH snaží předat.

Po roce prací s více než 30 muzikanty přichází J.R. Robinson jakožto Wrekmeister Harmonies s jejich třetím albem, Night of Your Ascension (Thrill Jockey). Stejně jako u předchozích nahrávek jsou WH založeny na kolaboraci all-star muzikantů z žánrového okolí metalu, new music a rocku. Na posledním albu spolupracovali jména jako Chip King z The Body, Alexander Hacke z Einsturze Neubaten, Cooper Crane z Cave nebo členové Blodiest a Twilight. V Praze vystoupí ve čtyřčlenné sestavě, jejíž je zatím J.R .Robinsenem tajena, pod taktovkou /-\ ve zrekonstruovaném sklepě Panoptikonu Barikády.


Za hudbou Wrekmeister Harmonies byla vždy fascinace nejtemnějšími impulzy lidství a reakcemi společnosti na ně. Night of Your Ascension nese 2 skladby, které naživo přinesou více než hodinovou podívanou. Jedna je inspirovaná smrtí katolického kněze Johna Goeghana, který byl ubit v cele, ve které si odpykával trest za znásilnění více než sta dětí. Ta druhá pak patří bezútěšnému životu a dílu skladatele 17. století, Dona Carla Gesualda, který se v minulosti stal inspirací už např. Wernerovi Herzogovi ve filmu Gesualdo: Death for Five Voices nebo Igorovi Stravinskimu ve skladbě Monumentum pro Gesualdo).

Info

Wrekmeister Harmonies (us)
3. 5. 2016 20:00
Sklep Panoptikonu Barikády, Praha

www.facebook.com/events/1670123766573239
www.facebook.com/wrekmeisterharmonies23

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.