Zprávy / Pozvánky

Wrong číslo osm: Total Black

Wrong číslo osm: Total Black

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.06.2017

Pražský promotérsko-DJský kolektiv Wrong uvede tento pátek ve smíchovském klubu Underdogs' showcase berlínského kazetového labelu Total Black, který se zaměřuje na vydávání experimentálnějších poloh současných producentů undergroundového techna a EBM. Svými skladbami (či celými alby) zde přispěli například Varg, Blush Response, Phase Fatale, Cremation Lily, Puce Mary, Alexander Lewis (aka Shifted), Sarin, V. Sinclair, Venerence, Född Död, Bernardino Femminielli, Marie Davidson, 51717, Oil Thief, D.Å.R.F.D.H.S. a mnoho dalších, kteří tak pomohli vytvořit svébytnou estetiku labelu, jenž si libuje v temnotě, ambientní zastřenosti i taneční agresi. Total Black s podobně smýšlejícími labely, jako je Fleisch, AMOK Tapes či aufnahme + wiedergabe, tvoří současnou vlnu Berlínské špinavé techno scény čerpající z odkazu 80' EBM a industriálu.


Se svým live setem vystoupí Venerence - sólo projekt člena americké formace Cult of Youth (Sacred Bones), který je oproti jeho domovské kapele o řád experimentálnější. Noise, zlo, techno, temno. Debutovou kazetou se představil právě pod Total Black a další nahrávky se objevily na labelech Ascetic House a Chondritic Sound. V DJ setu se představí Brett Wagg aka Entertainment. Člověk, co celou tuhle totální černotu vede. Kromě svého pevného dramaturgického vedení a vlastního noisového sólo projektu Entertainment je ještě členem dalších formací Nervenklinik a Jesuve, jejichž nahrávky se na labelu také objevily. DJ setem se také uvede berlínský producent Halv Drøm. Ten je primárně členem kolektivu Fleisch, což jsou experti na tvrdé EBM/Techno (viz nahrávky Schwefelgelb nebo Rendered). Jeho track se objevil na Total Black kompilaci Tag und Nacht II. Jeho set bude tvrdý a nekompromisní. O český support se postará sólo projekt Head in Body (člen Lightning Glove a Sister/Body). Post-techno/dub/temno.

Info

Wrong #8: Total Black
16. 6. 2017 22:00
Underdogs', Praha

www.facebook.com/events/1327194657364807
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Moonshye a Ladbuch v Klubovně

redakce 21.09.2022

Písně pro své debutové album Curtain of the Moon napsala slezská zpěvačka, skladatelka a kytaristka Moonshye z většiny v polské Lodži.

Vinyla vyráží do regionů

redakce 20.09.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného XII. ročníku kurátorují pořadatelé hudebních cen Vinyla.

Ukrajinští Love’n’Joy v Crossu

redakce 20.09.2022

Ukrajinská indierocková a neo-psychedelická kapela **Love’n’Joy** si v posledních letech s úspěchem budovala renomé na evropské scéně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace