Zprávy / Pozvánky

Wymond Miles a vintage z jiného světa

Wymond Miles a vintage z jiného světa

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.11.2016

Pondělí 14. listopadu bude ideální příležitost zajít na kytary. A to hned dvojnásobná. Debutový koncert v Praze odehraje ve smíchovském Underdogs ballroomu Wymond Miles ze sanfranciské kapely The Fresh & Onlys, ten samý večer na stejném podiu vystoupí zástupci rozkošatělé chilské psychedelické scény Chicos de Nazca ze Santiaga de Chile.

Kytarista Wymond Miles ke svým sólovým hudebním aktivitám utíká od svojí domovské kapely, garážových The Fresh & Onlys, docela pravidelně někdy od roku 2010. Z prvotních shoegaze a osmdesátkových kytarových poloh alá The Cure se postupně vypracoval v pozoruhodného songwritera. Napověděla to už první deska Under the Pale Moon, kolekce temně melancholických songů, zpracovávajících hodně osobní témata, jako je smrt blízkého přítele. Milesův talent stvrzuje letošní třetí velká sólovka. Jmenuje se Call by Night a vyšla opět pod hlavičkou kultovního newyorského labelu Sacred Bones. Skladby, které Miles skládá většinou nejdřív na piano a až pak je zkouší s kapelou, jsou vybaveny až glamrockově klenutými melodiemi a někdy docela bombasticky rozmáchlými aranžemi.


O Milesově hudbě se píše i jako o "gothic art rocku". Produkci nového alba měl na starost Phil Manley, který hrál s Fucking Champs, Oneida nebo Trans AM. Wymond Miles se na Call by Night našel i jako zpěvák, na jeho dramatickém přednesu alá Ian McCulloch nebo Nick Cave je postavená třeba nejvýraznější nová skladba Divided into Two. To je strhující protiválečný song, ke kterému Milese přivedla snaha o vypořádání se s minulostí otce - válečného veterána, a prý jí poprvé hrál na rodinné session ve snaze o překonání nepříjemných mezigeneračních tlaků. Titulní song Call by Night vznikl zase úplně jinak - původně to byla ukolébavka, kterou zpíval svému malému synkovi.


O Milesovi se mluví jako o svým způsobem programově staromilském songwriterovi, který hraje na vintage aparát, natáčí postaru na pásky, a celkově je tak trochu z jiného světa. V tomhle směru například server Consequence of Sound výrazně oceňuje jeho "touhu vyhýbat se všem trendům a chuť riskovat v době, kdy ostatní většinou sází na jistotu". V Praze zahraje Wymond Miles s doprovodnou kapelou v pondělí 14. listopadu, a bude to vůbec jeho první zastávka v Čechách.

Kapelu Chicos de Nazca založil KB Cabala, kytarista La Hell Gang, v roce 2010 v Santiagu de Chile. Za poslední roky vydali 3LP a dva singly u BYM Records, Hozac Records a Bronson Recordings, na kterých se podíleli jejich kámoši z Föllakzoid, Delta 21, La Hell Gang nebo Navel. V jejich hudbě se míchá shoegaze raných devadesátek, šedesátkové psychedelie - to vše na základu analogového zvuku a kytarových ploch a vrstev. Henry Rollins jejich nahrávky uvedl ve svém rozhlasovém pořadu poté, co navštívil Santiago de Chile, kde hledal nejzajímavější místní undergroundové kapely.

Info

Wymond Miles (us)
Support: Chicos de Nazca (cl)
14. 11. 2016 20:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha
Vstupné: 200,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/1393965347297638
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace