redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.03.2019
Avant-popové Xiu Xiu založil multiinstrumentalista Jamie Stewart v roce 2002 a dá se říct, že od té chvíle je s nimi na permanentním světovém turné. Skupina se od počátku pohybuje na tenkém ledě mnoha žánrů od noisu, přes postpunk až po orchestrální pop.
V nekompromisních textech se Xiu Xiu zabývají tématy jako jsou strach, osamělost, úpadek hodnot současné konzumní společnosti, fyzické i psychické násilí, bolest a smrt či všemožná společenská tabu, včetně těch sexuálních. Drásavost textů (prošpikovaných filozofickými, artovými i popkulturními odkazy) a industriální disharmoničnost hudebního doprovodu vyvažuje kapela často téměř barokně popovou melodičností.
Nové album Girl with Basket of Fruit natočila skupina v sestavě Jamie Stewart, Thor Harris (Swans, Angels of Light), Angela Seo a Jordan Gieger (Minus Story, Shearwater). Podle prohlášení kapely se deska zaobírá tématy, jako jsou rituály, mytologie, víra a mimo jiné znovu oživuje některé motivy z předešlých videoklipů Xiu Xiu. Název alba odkazuje ke slavnému Caravaggiově obrazu Chlapec s košíkem ovoce. Před Xiu Xiu se představí tuzemský drone/ambientní objev Kult Masek.
redakce 01.12.2023
Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.
redakce 30.11.2023
Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.
redakce 30.11.2023
Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.
redakce 30.11.2023
Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?
redakce 30.11.2023
U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.
redakce 29.11.2023
Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.
redakce 28.11.2023
Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.
redakce 26.11.2023
Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.
redakce 24.11.2023
Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.
redakce 24.11.2023
Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.