Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 11. do 17. 4. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 11. do 17. 4. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 11.04.2016

Pěkné dubnové počasí, dětský pláč, ranní rosa a dědicovo kulhání nemívají dlouhého trvání. Další hvězdami nabitý týden nových desek na XPlaylistu rockem i rapem zavání.

Polly Jean Harvey stvořila své nové album The Hope Six Demolition Project u příležitosti veřejné multimediální exhibice v londýnském muzeu. Při psaní písniček (stejně jako u knihy poezie The Hollow of the Hand) procestovala Kosovo, Afghánistán a Washington D.C. spolu s fotografem a režisérem Seamusem Murphym, díky tomu můžete spoustu silně emotivních záběrů shlédnut v aktuálním klipu The Wheel. Návštěvníci trenčínské Pohody se navíc můžou na krásnou PJH těšit 7. července 2016, kdy na festivalu vystoupí. A čtenáři magazínu Full Moon se zas můžou těšit na obsáhlý tematický materiál v čísle 60.

Vládci experimentálního rapu Dälek našli nový domov u heavy labelu Profound Lore a kultovní noisy trio tak může vydat desku Asphalt for Eden, první dlouhohrající od Gutter Tactics (2009). Na artworku zapracoval Paul Romano, jehož tvorbu v minulosti využili i Mastodon nebo Trivium.


John Frusciante, bývalý kytarista Red Hot Chili Peppers, který se dal na dráhu synthpopu, ohlašuje zrození dalšího sólového EP Foregrow, které je mimo jiné ovlivněno prací legendárního horrorového režiséra a skladatele Johna Carpentera. Ten shodou okolností vydává ve stejnou dobu pokračování loňské desky Lost Themes I. Dvojka s názvem Lost Themes II. je opět rodinnou spluprací, tentokrát se ale John se svým synem Codym a vnukem Danielem sešli v jednom městě a čerstvou hudbu složili společně, nikoliv na dálku, jako tomu bylo u jedničky. Naživo je tento electro prog rock možno zažít na barcelonském Primavera Sound festivalu.

Nejen u nás koncertně dost známá polská stoner/doomová Sunnata podniká kosmickou jízdu s albem Zorya, které je hlubší, přímočařejší, tvrdší a navíc inspirované slovanskými mýty a legendami. Duben hojný vodou, říjen pivem, tak zase za týden.


Alba na týden 11. – 17. 4. 2016

Cate Le Bon - Crab Day
Dälek - Asphalt for Eden
Edward Sharpe & the Magnetic Zeros - PersonA
Graham Nash - This Path Tonight
John Carpenter - Lost Themes II
John Frusciante - Foregrow
Kevin Morby - Singing Saw
Lush - Blind Spot
PJ Harvey - The Hope Six Demolition Project
Prism Tats - Prism Tats
Sunnata - Zorya
Suuns - Hold/Still
The Coathangers - Nosebleed Weekend

Info

Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.
www.xplaylist.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #46: HRTL

redakce 13.07.2020

Modulárový démon doporučuje hudební výšlap s do syntetických hor. Na vrchol a zase zpět sám k sobě.

Full Moon #111–112: V náruči fotografie

redakce 08.07.2020

Fotografiím se ve Full Moonu věnujeme od samotných začátků, možná ne zcela erudovaně, ale o to vášnivěji. Pokud je to alespoň trochu možné, klademe důraz na fotografie vlastních autorů, dlouze…

Mooncloud #45: Razam

redakce 06.07.2020

Tvorba Razam stojí především na výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové a akordeonu Aliaksandra Yasinského, pro Full Moon vybírají své oblíbené písně.

Mooncloud #44: Decultivate

redakce 03.07.2020

Lehce bizarní mixtape, kde Elton John stojí vedle Retox, Caterina Caselli otvírá pro The Armed a Roy Orbison navazuje na Nasum.

Další várka Full Moon Coffee z Etiopie

redakce 30.06.2020

Zůstáváme v Africe. Plnější káva Bookisa z odrůd Gibirinna & Serto má šťavnaté tělo a výrazné tóny borůvek, banánů a javorového sirupu.

Mooncloud #43: Veneer

redakce 28.06.2020

K mixtapu kapela dodává: „Emócie sa nemenia, len prehlbujú, či naberajú trochu iné farby, a preto aj medzi skladbami sú naše stálice vedľa noviniek.“

Dovolená, hudba i lázně? Chystá se první ročník festivalu Moody Moon Noize

redakce 17.06.2020

Toužíte po dovolené, hudbě i lázních? Lepší šanci spojit všechno dohromady letos nenajdete.

Rekomando slaví 10 let

redakce 15.06.2020

Pražský obchod Rekomando, který v sobě přirozeně spojuje knihkupectví, record store a antikvariát, slaví za pár dní první dekádu své existence. Full Moon s ním.

Full Moon #110 na Spotify

redakce 15.06.2020

Vodítka k dalšímu obsahu hledejte v našem playlistu ke sto desátému číslu, dobrý poslech!

Full Moon #110 – The 1975: „Být úspěšný je zodpovědnost.“

redakce 05.06.2020

Úspěšná manchesterská čtveřice The 1975, vítezka soutěže 1Band2Play Amelie Siba, nekompromisní debut ugandsko-britských Nihiloxica a mnohé další ve Full Moonu #110.