Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 14. do 20. 3. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 14. do 20. 3. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 15.03.2016

Bohatá březnová úroda na poli nových hudebních nosičů pokračuje vydáním desky No One Deserves Happiness těžkotonážního noise-doomového dua The Body. Výjimečně se nejedná o kolaboraci, vokály nazpívala Maralie Armstrong z Humanbeast a má jít o “nejhrubší popovou desku všech dob”. (Naživo si to můžete vyzkoušet v pondělí 18. 4. 2016 v pražském klubu 007 na Strahově, více na www.tjpraha.cz.)

Finále trilogie započaté albem Maraqopa (2012) dotočil indie písničkář ze Seatllu Damien Jurado. Dílo se jmenuje Visions of us on the Land a zdobí jej mrož. Ze Skotska se po třech letech od vydání More Light ozývají rockeři Primal Scream s LP Chaosmosis a hostuje jim Linda Thompson, Lovefoxx, Lykke Li a Josh Homme z Queens of the Stone Age. Ten si upekl celé album s Iggy Popem a jmenuje se příznačně Post Pop Depression. Šlachovitá legenda Iggy tvrdí, že to bude jeho poslední deska. I ti, kteří ho znají především jako autora hitu Lust for Life ze soundracku k filmu Trainspotting, doufají při poslechu titulní skladby Break Into Your Heart v opak. Z feťácké klasiky těžily dlouhá léta i Underworld, kteří mají po pěti letech rovněž novinku. Originální název Barbara Barbara, We Face a Shining Future láká fanoušky elektroniky a zajímavého vizuálu na letošní festival Colours of Ostrava.


Inovátoři Boris a Merzbow se svou kolaborací rozhodli zdronovat svět albem Gensho (japonsky “fenomén”), vydaným jako 2xCD/4xLP u Relapse Records. Dlouhohrající debut Full Circle si připravilo londýnské dreampopové trio HÆLOS a sólovou desku natočil taky bývalý frontman indierockové kapely Smith Westerns Cullen Omori. Jeho New Misery vychází ze zážitků z drhnutí hnusů v nemocnici za poslechu rádia Top 40. Vydává Sub Pop.

PS.: A na konec tu máme ještě Gwen Stefani s novou nahrávkou This Is What the Truth Feels Like. K ní není co dodávat, snad jen že její singl Make Me Like You si podali redaktoři magazínu Full Moon v kritickém klubu Rejžák.


Alba na týden 14. - 20. 3. 2016

AJ Cornell & Tim Darcy - Too Significant to Ignore
Bitchin Bajas and Bonnie Prince Billy - Epic Jammers and Fortunate Little Ditties
Boris with Merzbow – Gensho
Cullen Omori - New Misery
Damien Jurado - Visions of Us on the Land
Glenn Jones – Fleeting
Gun Outfit - Two Way Player
HÆLOS - Full Circle
Iggy Pop and Josh Homme - Post Pop Depression
James - Girl at the End of the World
Lust for Youth – Compassion
M. Ward - More Rain
Mick Barr - Blespac 7"
MMOTHS - Luneworks
Primal Scream – Chaosmosis
Public Memory - Wuthering Drum
The Body - No One Deserves Happiness
Underworld - Barbara Barbara, We Face a Shining Future

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Stormzy s novou deskou, Annet X a další novoty

redakce 30.11.2022

Stormzy si selfíčkem s Taylor Swift připravil živnou půdu pro vydání nové desky This Is What I Mean, na které ceníme nejen titulní track, ale i autorský posun a bangery.

Radio FMz: Mistrovství světa, Saul i Planety

redakce 23.11.2022

Tento týden máme něco i pro fotbalové fanoušky - původem malijská hudebnice Fatoumata Diawara si hraje s krvavými míči a na feat si bere rovnou Damona Albarna.

Full Moon #139 na Spotify

redakce 20.11.2022

Full Moon #139 s titulním tématem věnovaným Jeanu-Michelu Basquiatovi vyšel zkraje listopadu, nechte se nalákat playlistem.

Radio FMz: Fever Ray, Čavalenky a těžkosti života

redakce 16.11.2022

Stormzy se fotí s Taylor Swift, Slowthai nám stárne a Yzo s Nik Tendem pořád požadují propuštění Karla.

Čtvrtý ročník festivalu Moody Moon Noize proběhne v Chomutově

redakce 14.11.2022

Festival oživí hned několik pozoruhodných městských prostor – například Oblastní muzeum včetně jeho sklepení, kostel sv. Ignáce nebo barokní jezuitskou kolej.

Radio FMz: Helena Hauff nebo Dean Blunt, vamos à la pláž!

redakce 09.11.2022

Kdo nesleduje boha, tedy kyborga, ten jako by nebyl.

Full Moon #139: Mezi potěšením a bolestí

redakce 09.11.2022

Basquiat byl výjimečným tvůrcem a jedinečnou osobností, zároveň měl velmi blízko k hudbě. Full Moon #139 vychází 9. listopadu.

Radio FMz: Algiers, Brodka, Jorja Smith a spojení, ke kterým jednou muselo dojít

redakce 02.11.2022

Nové tracky, které sjíždíme v redakci, vás provedou ostravským rapem, živelnou ódou na radost i syntezátorovými mantrami... Zkrátka spojeními, ke kterým jednou muselo dojít.

Radio FMz: Taylor Swift nebo Burial?

redakce 26.10.2022

Přehlídka zvuku tohohle týdne aneb Nové tracky, které nám hrají v hlavě i v redakci.

Radio FMz: 58g s Annet X, ozajstný hip hop a žánrové eskapády

redakce 19.10.2022

Kdyby nám někdo ještě před rokem řekl, že si budeme s Alexem Turnerem zpívat staré soulové cajdáky, odhadli bychom ho na špatné drogy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace