Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 21. do 27. 3. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 21. do 27. 3. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 20.03.2016

Tento týden se mezi nově vycházejícími deskami sešlo nebývalé množství metalcoru. Walls of Jericho si na nové desce No One Can Save You from Yourself dali záležet a vzkazují: "Najdi co miluješ a nech to tě zabít!" Vydává příznačně Napalm Records. Bob Mould popírá možnost reunionu Hüsker Dü a navazuje na sólové album Beauty & Ruin (2014) novinkou Patch the Sky. Margo Price je známá z country skupiny Buffalo Clover a svou první sólovku vydává pod společností Third Man Records, kterou šéfuje Jack White. Název Midwest Farmer's Daughter mluví za vše. První koncepční deska švédských metalistů Amon Amarth vypráví tragický příběh lásky a pomsty odehrávající se v zemi obývané legendárním řádem žoldnéřských Vikingů. Jomsviking vydává Metal Blade Records/Sony Music. Indie kapela z Oregonu The Thermals se na nové desce We Disappear zamýšlí nad ztrátou lidského soukromí a iracionálním bojem proti nevyhnutelné smrti.


Stoupající finská hvězda Elliphant vydává druhé studiové album Living Life Golden, jehož vydání bylo sice dvakrát odloženo, ale obal je vrchol roztomilosti. Těšit se můžete na její spolupráci se Skrillexem, MØ, Major Lazer, Twin Shadow a dalšími. Svou osobní blues-rockovou evoluci prožívá hudebník Joe Bonamassa na desce Blues of Desperation. Tři roky po hodně oslavované desce Corsica Lemonade vydávají White Denim sedmé album Stiff na Downtown/Sony Red a to poprvé s externím producentem. Stal se jím Ethan Johns, který již spolupracoval s umělci jako jsou Paul McCartney, Laura Marling nebo The Staves. Dalšími nováčky jsou bubeník Joshua Block a kytarista Austin Jenkins. Čtvrté studiové album britské kapely Asking Alexandria s názvem The Black bylo natočeno s novým zpěvákem (Down & Dirty frontmanem) Denisem Shaforostovem známým pod přezdívkou Denis Stoff, který nahradil Dannyho Worsnopa. Ten se rozhodl věnovat své kapela We Are Harlot. Metalcoroví Caliban zahrají letos na Fajtfestu, ale novou deskou Gravity opět nepotěší ty fanoušky, kteří doufají v návrat k deathcore stylu. Svačinku v podobě živáku Battle Cry servírují nesmrtelní Judast Priest.


Alba na týden 21. - 27. 3. 2016
Amon Amarth - Jomsviking
Asking Alexandria - The Black
Blood Ceremony - Lord of Misrule
Bob Mould - Patch the Sky
Caliban - Gravity
Darkestrah / AlNamrood - Akyr Zaman / Tajer Al Punqia
Elliphant - Living Life Golden
Eric Bachmann - Eric Bachmann
Horse Latitudes - Primal Gnosis
Hämatom - Wir sind Gott
Izegrim - The Ferryman's End
Joe Bonamassa - Blues of Desperation
Judas Priest - Battle Cry
Kiran Leonard - Grapefruit
K. Michelle - More Issues Than Vogue
Metal Church - XI
Nibiru - Teloch
Plague Vendor - Bloodsweat
Ragnarok - Psychopathology
Rorcal - Creon
Split Heaven - Death Rider
The Vision Bleak - The Kindred of the Sunset
White Denim - Stiff

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #140: Za hřmotu Žižkova bubnu

redakce 08.12.2022

Prosincový Full Moon je věnován nejen dvojici Kalle, ale celé hudební scéně malebného jihočeského města Tábor.

Radio FMz: Stormzy s novou deskou, Annet X a další novoty

redakce 30.11.2022

Stormzy si selfíčkem s Taylor Swift připravil živnou půdu pro vydání nové desky This Is What I Mean, na které ceníme nejen titulní track, ale i autorský posun a bangery.

Radio FMz: Mistrovství světa, Saul i Planety

redakce 23.11.2022

Tento týden máme něco i pro fotbalové fanoušky - původem malijská hudebnice Fatoumata Diawara si hraje s krvavými míči a na feat si bere rovnou Damona Albarna.

Full Moon #139 na Spotify

redakce 20.11.2022

Full Moon #139 s titulním tématem věnovaným Jeanu-Michelu Basquiatovi vyšel zkraje listopadu, nechte se nalákat playlistem.

Radio FMz: Fever Ray, Čavalenky a těžkosti života

redakce 16.11.2022

Stormzy se fotí s Taylor Swift, Slowthai nám stárne a Yzo s Nik Tendem pořád požadují propuštění Karla.

Čtvrtý ročník festivalu Moody Moon Noize proběhne v Chomutově

redakce 14.11.2022

Festival oživí hned několik pozoruhodných městských prostor – například Oblastní muzeum včetně jeho sklepení, kostel sv. Ignáce nebo barokní jezuitskou kolej.

Radio FMz: Helena Hauff nebo Dean Blunt, vamos à la pláž!

redakce 09.11.2022

Kdo nesleduje boha, tedy kyborga, ten jako by nebyl.

Full Moon #139: Mezi potěšením a bolestí

redakce 09.11.2022

Basquiat byl výjimečným tvůrcem a jedinečnou osobností, zároveň měl velmi blízko k hudbě. Full Moon #139 vychází 9. listopadu.

Radio FMz: Algiers, Brodka, Jorja Smith a spojení, ke kterým jednou muselo dojít

redakce 02.11.2022

Nové tracky, které sjíždíme v redakci, vás provedou ostravským rapem, živelnou ódou na radost i syntezátorovými mantrami... Zkrátka spojeními, ke kterým jednou muselo dojít.

Radio FMz: Taylor Swift nebo Burial?

redakce 26.10.2022

Přehlídka zvuku tohohle týdne aneb Nové tracky, které nám hrají v hlavě i v redakci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace