Zprávy / Úplňkové

XPlaylist rozšiřuje Festivalovou mapu

XPlaylist rozšiřuje Festivalovou mapu

redakce | Zprávy / Úplňkové | 17.08.2016

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze, která si pod logo píše "fanouškovská"?

V červenci XPlaylist rozšířila sekci Festivaly. Ta vedle mapky festivalů přináší denně aktualizovaný souhrn těch nejdůležitějších, a to od těch menších (Povaleč, Eurotrialog, Beseda u Bigbítu, Lipno fest, Okolojeles) až po ty nejnavštěvovanější, když zahrnuje podniky česko-slovenské (Brutal Assault, Grape festival, Hip Hop Kemp), ale i zahraniční (OFF, Sziget, Festival Tauron Nowa Muzyka). Můžete zhlédnout aktuální lajnapy a komentovat jednotlivé kapely, ale i festivaly samotné. Přehledný kalendář s navigací doplňují serverem doporučené akce, nebo i odkazy na relevantní články na spřátelených webech Spark Magazine a Full Moon Zine.

Co aktuálního přináší publicistická část? Dále se posouvá sekce XPlaymix. V ní byla vyzpovídána pražská parta Endless Illusion, kterou tvoří dvojice djs Layup a Raphael Kosmos. Od roku 2013 šíří evangelium klubové taneční hudby prostřednictvím vlastního labelu a také parties, které pořádají mj. ve spolupráci s kolektivem RARE. Obsahem mixu je pro tuto partu typická směs techna a acid houseu, o přesné žánrové vymezení ale v případě dvojice Layup a Raphael Kosmos nikdy nešlo. Důležitější je pro ně groove, který jsou se zápalem skutečných cratediggerů schopní najít i na těch nejneobvyklejších místech.


Dalším zpovídaným byla dvojice Kieslowski. Sama kapela pro svůj styl používá označení urban folk. Jejím poznávacím znamením je naprostá souhra obou členů - málokdy se najde skupina, v níž by byly mužský a ženský element v takové rovnováze, jako právě u Kieslowski. Hudbu do podcastu vybírala Marie a je to mix starých věcí, které má hluboko pod kůží, a novějších hlasů, které jí baví a inspirují. Servisní část pak zastupuje každotýdenní komentovaný průvodce po právě vycházejících deskách.

Info

Na XPlaylistu najdete bezmála 51 000 alb, 11 150 kapel a 2 800 recenzí. Uživatelů je a přidat se můžete i vy, pokud již nehodnotíte a nekomentujete pod heslem "Fanoušci sobě!". A pokud tak opravdu nečiníte, je pravý čas začít.
www.facebook.com/xplaylist
www.xplaylist.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Letní kolekce Full Moonu

redakce 22.07.2021

Doplňujeme měsíční nabídku. Sekta dokonalé hudby? Obviously we're not golfers!

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

redakce 15.07.2021

Káva Caturra z farmy Davida Garcii Diaze se vyznačuje krémovým tělem a intenzivní chutí s výraznými tóny kokosu, banánu a bílé čokolády.

Full Moon #123-124 na Spotify

redakce 05.07.2021

Jsou The Doors půl století po odchodu svého frontmana ještě relevantní? A na co dalšího se těšit v letním čísle?

Mooncloud #59: Aiko

redakce 28.06.2021

Co poslouchá Aiko? Klidné a soustředěné věci i hudbu k dobývání světa.

Hradby Samoty Moon 2021 na Spotify

Lucia Banáková 25.06.2021

Po vynútenej ročnej prestávke sa Hradby Samoty začiatkom júla vrátia do kaštieľa v Moravanoch nad Váhom a opäť ponúknu rozmanitý hudobný i sprievodný program.

Full Moon #123-124: Dveře dokořán

redakce 24.06.2021

Jsou The Doors půl století po odchodu svého frontmana ještě relevantní? Hledáme odpověď v letním dvojčísle.

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Full Moon #122 na Spotify

redakce 07.06.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór i na Spotify.

Full Moon #122: Brodka - Hvězda, kterou potřebujeme

redakce 26.05.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór v červnovém Full Moonu.

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace