Zprávy / Pozvánky

Yannick South oslaví osm let na scéně dvojicí koncertů

Yannick South oslaví osm let na scéně dvojicí koncertů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.10.2021

Přesně 13. listopadu 2013 vyšla zatím nejúspěšnější deska ústeckých Houpacích koní Everest a s ní se oficiálně zrodil i Yannick South - do té doby víc slovní hříčka, než skutečný label.

Vydání Everestu předcházel koňský Hotel Palace a split singl s Please the Trees. Ovšem oficiálně label vlastně neexistoval. S Everestem a čerstvě získanou publicitou přichází i touha vydavatelství rozšířit a pomoci i jiným zajímavým kapelám a umělcům napříč žánry. A tak následovala spolupráce s dalšími jmény nezávislé scény jako Strangers in the City, Pavoon - Pavel Fajt a Oona Kastner, Agu Agu, Safenat Paneach, Audio Attaché, Deshane (s norskou zpěvačkou Ane Bjerkan) nebo s německými Access Denied. Po odchodu Houpacích koní v roce 2019 byly aktivity Yannicka víceméně zmraženy, především kvůli časové vytíženosti v té době jediného tahouna labelu Honzy Brambůrka, který se po celou dobu jeho existence věnuje i hudební produkci a natáčení v ústeckém Tajným Studiu. A právě spolupráce s kapelami ve studiu byla nakonec impulsem k oživení vydavatelství. Proto na jaře 2021 do Yannick South přichází i Jirka Poživil a label se začíná připravovat na vydání řady singlů a desek. V letošním roce zatím vyšly nahrávky teplické noise-rockové Sorry Holka, multižánrové La Banda de Contenedor nebo koncepční deska Murakami od První - Poslední. Aktuálně se pro další měsíce chystají debuty ústeckých demowave a darkpopových Tamdoletma, deska kytarových Audio Attaché nebo pražské dvojky Black Holes.


Při příležitosti znovuzrození a zároveň osmiletého výročí přichystal Yannick South ve spolupráci s pražským klubem Rock Café dvojici večerů, na kterých oslaví svoje narozeniny a představí aktuální labelové kapely. Koncerty proběhnou v úterý 2. a 9. listopadu. První večer vystoupí Black Holes, demowave, Kpt. Krab a Tamdoletma. Přesně o týden později zahrají Audio Attaché, Safenat Paneach, První - Poslední, Sorry Holka a jako speciální host frontman spících Houpacích koní Jirka Imlauf. Vstup na oba večery je volný.

Info

Yannick South
web vydavatelství

Živě:
Osm let labelu Yannick South
2. 11. 2021 19:00
9. 11. 2021 19:00
Rock Café, Praha
Fb událost

foto © Kristýna Šaarová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Jarboe a Jozef van Wissem v Rožnově i Praze

redakce 23.11.2022

Multidisciplinární umělkyně a hudebnice známá jako Jarboe poprvé upoutala pozornost veřejnosti jako členka amerického avantrockové skupiny Swans.

Živák a koncerty Báry Zmekové

redakce 23.11.2022

Její úspěšné vystoupení nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

Tengri s Hadem pro mého munga v Eternii

redakce 23.11.2022

Tři instrumentální kapely Tengri, Etera a Hadem pro mého munga. Tři pohledy na alternativní muziku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace