Zprávy / Pozvánky

Yannick South oslaví osm let na scéně dvojicí koncertů

Yannick South oslaví osm let na scéně dvojicí koncertů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.10.2021

Přesně 13. listopadu 2013 vyšla zatím nejúspěšnější deska ústeckých Houpacích koní Everest a s ní se oficiálně zrodil i Yannick South - do té doby víc slovní hříčka, než skutečný label.

Vydání Everestu předcházel koňský Hotel Palace a split singl s Please the Trees. Ovšem oficiálně label vlastně neexistoval. S Everestem a čerstvě získanou publicitou přichází i touha vydavatelství rozšířit a pomoci i jiným zajímavým kapelám a umělcům napříč žánry. A tak následovala spolupráce s dalšími jmény nezávislé scény jako Strangers in the City, Pavoon - Pavel Fajt a Oona Kastner, Agu Agu, Safenat Paneach, Audio Attaché, Deshane (s norskou zpěvačkou Ane Bjerkan) nebo s německými Access Denied. Po odchodu Houpacích koní v roce 2019 byly aktivity Yannicka víceméně zmraženy, především kvůli časové vytíženosti v té době jediného tahouna labelu Honzy Brambůrka, který se po celou dobu jeho existence věnuje i hudební produkci a natáčení v ústeckém Tajným Studiu. A právě spolupráce s kapelami ve studiu byla nakonec impulsem k oživení vydavatelství. Proto na jaře 2021 do Yannick South přichází i Jirka Poživil a label se začíná připravovat na vydání řady singlů a desek. V letošním roce zatím vyšly nahrávky teplické noise-rockové Sorry Holka, multižánrové La Banda de Contenedor nebo koncepční deska Murakami od První - Poslední. Aktuálně se pro další měsíce chystají debuty ústeckých demowave a darkpopových Tamdoletma, deska kytarových Audio Attaché nebo pražské dvojky Black Holes.


Při příležitosti znovuzrození a zároveň osmiletého výročí přichystal Yannick South ve spolupráci s pražským klubem Rock Café dvojici večerů, na kterých oslaví svoje narozeniny a představí aktuální labelové kapely. Koncerty proběhnou v úterý 2. a 9. listopadu. První večer vystoupí Black Holes, demowave, Kpt. Krab a Tamdoletma. Přesně o týden později zahrají Audio Attaché, Safenat Paneach, První - Poslední, Sorry Holka a jako speciální host frontman spících Houpacích koní Jirka Imlauf. Vstup na oba večery je volný.

Info

Yannick South
web vydavatelství

Živě:
Osm let labelu Yannick South
2. 11. 2021 19:00
9. 11. 2021 19:00
Rock Café, Praha
Fb událost

foto © Kristýna Šaarová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace