Zprávy / Festivalové

Z Afriky až do kosmu: OFF Festival

Z Afriky až do kosmu: OFF Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.06.2017

Roztančené jazzové legendy, horská dráha kytarové psychedelie a introspektivní balady. Katovický OFF Festival kompletuje poslední střípky letošního line-upu, který se zdá stejně barvitým, jako každý rok. Ostatně africký groove má v Poslku početné fanoušky a Idris Ackamoor & The Pyramids tak přijedou napumtovat to areálu svou energickou funky hudbu. Chicagský multiinstrumentalista, skladatel a aktivista Bruce Baker začínal s muzikou již v sedmdesátých letech jako dílek souboru Cecil Taylor's Black Music Ensemble. Živě představí svou aktuální nahrávku We Be All Africans. Greta Kline alias Frankie Cosmos potvrdila svůj talent loňskou řadovou deskou Next Thing. Dcera slavných herců Kevina Klinea a Phoebe Cates ve své tvorbě zručně mísí vtip i vkusnou melancholii.


Když Trupa Trupa vydali v roce 2015 svou desku Headache, vyvovali celou bouři zájmu, nejen v Polsku. Aktuálně chystají nové album pojmenované Jolly New Songs, které představí na OFFu. Indie rock, surf rock a taky trochu country, tím vším překvapí L.Stadt. Temný studiový debut Bental se znepokojivou lyriou představí domácí projekt Kobieta z wydm. Na OFF festivalu vystoupí zároveň posthiphopové trio Bitamina nebo Mateusz Franczak se svým instrumentálním sólovým albem Long Story Short. Varšavská trojice Guiding Lights zprostředkuje svou vizi klasického amerického garážového rocku a zvuk šedesátých let zase naplní The Fruitcakes, inspirovaní legendárními The Beatles a psychedelickým rockem.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Q3Ambientfest proběhne v německé Postupimi

redakce 05.02.2023

Festival kurátorsky zajišťují Brueder Selke a instrumentální skladatelé Sebastian a Daniel Selkeovi, působící také jako oceňované duo Ceeys.

Sharpe zverejnil ďalších interpretov

redakce 03.02.2023

V programe festivalu nebudú chýbať ani výrazné gitarové kapely, medzi ktoré patrí poľská postpunková kapela Izzy and the Black Trees.

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace