Zprávy / Festivalové

Z Afriky až do kosmu: OFF Festival

Z Afriky až do kosmu: OFF Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.06.2017

Roztančené jazzové legendy, horská dráha kytarové psychedelie a introspektivní balady. Katovický OFF Festival kompletuje poslední střípky letošního line-upu, který se zdá stejně barvitým, jako každý rok. Ostatně africký groove má v Poslku početné fanoušky a Idris Ackamoor & The Pyramids tak přijedou napumtovat to areálu svou energickou funky hudbu. Chicagský multiinstrumentalista, skladatel a aktivista Bruce Baker začínal s muzikou již v sedmdesátých letech jako dílek souboru Cecil Taylor's Black Music Ensemble. Živě představí svou aktuální nahrávku We Be All Africans. Greta Kline alias Frankie Cosmos potvrdila svůj talent loňskou řadovou deskou Next Thing. Dcera slavných herců Kevina Klinea a Phoebe Cates ve své tvorbě zručně mísí vtip i vkusnou melancholii.


Když Trupa Trupa vydali v roce 2015 svou desku Headache, vyvovali celou bouři zájmu, nejen v Polsku. Aktuálně chystají nové album pojmenované Jolly New Songs, které představí na OFFu. Indie rock, surf rock a taky trochu country, tím vším překvapí L.Stadt. Temný studiový debut Bental se znepokojivou lyriou představí domácí projekt Kobieta z wydm. Na OFF festivalu vystoupí zároveň posthiphopové trio Bitamina nebo Mateusz Franczak se svým instrumentálním sólovým albem Long Story Short. Varšavská trojice Guiding Lights zprostředkuje svou vizi klasického amerického garážového rocku a zvuk šedesátých let zase naplní The Fruitcakes, inspirovaní legendárními The Beatles a psychedelickým rockem.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.