Zprávy / Festivalové

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.08.2019

V sobotu 24. augusta sa v priestoroch trnavského Nádvoria uskutoční druhý ročník Z Tapes Festivalu. Z Tapes je slovenské internetové kazetové vydavateľstvo, ktoré založil Filip Zemčík v roku 2011. Jedno z mála vydavateľstiev tohto typu v našom regióne zoskupuje cez 80 interpretov z celého sveta a vydáva ich albumy v kazetovom formáte. Je zamerané na žánre indie, lo-fi bedroom pop a synthpop, ktoré sa často vyznačujú DIY produkciou, jednoduchými melódiami a prevažne jemnými gitarovými prvkavmi.

Večer v spolupráci s komunitným centrom Kubik prinesie 6 interpretov zo 4 krajín. Čo sa týka zahraničných interpretov, z Nemecka/Malty príde synthpopová trojica SUPERLOVE. Nemecká hudobníčka Rebecca Theuma s projektom Hearts Beating in Time odhalí svoju jemnú elektroniku a melancholický dream folk v podaní Amiga Herz poteší tých, ktorí majú radi akustické gitarovky. Na miesto činu sa po roku vráti aj austrálčan Andy Burns. Ten už raz na Nádvorí hral, spolu so slovenským pesničkárom Homes, ktorý tiež doplní tohtoročný lineup. Práve Homes stihol za posledný rok spolupracovať s Benom Cristovao či Egom. Na Nádvorí predstaví svoje zasnívané skladby aj ukážky z novej tvorby. Zostavu doplnia dreampopoví Billow z Moravy, ktorí sú známi svojimi nežnými melódiami a atmosferickými koncertami.

Info

Z Tapes Festival 2019
24. 8. 2019 18:00
Nádvorie, Trnava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

PAF Olomouc opět živě

redakce 07.11.2022

Po třech letech fyzické absence podepsal festival smlouvu s ďáblem, Olomouc a všichni návštěvníci festivalu se tak opět mohou těšit na metafyzické prolnutí.

Sound festival: berlínské techno v klášteře sv. Gabriela

redakce 04.11.2022

Rozsáhlý objekt postavený v novorománském slohu oživne undergroundovou elektronickou hudbou ve spojení se současným vizuálním uměním.

Ji.hlava online začala

redakce 03.11.2022

Nejlepším českým dokumentem je Kaprkód, cenu za nejvýraznější světový dokument si odnesl snímek 07:15 – Kos. A Ji.hlava online už maká.

Nouvelle Prague za pár dní

redakce 01.11.2022

Těšit se můžete na prohlídku areálu Výstaviště, zajímavé workshopy a panelové diskuse nabité aktuálními tématy a profesionály z ČR a zahraničí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace