Zprávy / Festivalové

Za hudbou na pastvu NaKaši

Za hudbou na pastvu NaKaši

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.06.2018

Za velikou zelenou loukou táhnoucí se dobrý půlkilometr do mírného svahu zapadá oranžově žhnoucí slunce. Je středa pozdě večer a v nedalekém Petrově, nenápadné vesnici strážené zeleným kopcem, je už notnou chvíli ticho a klid. My zatím ve spěchu finišujeme stavbu dřevěné konstrukce baru, stloukáme koše na tříděný odpad a doufáme, že nezačne pršet. Je červenec 2017, předvečer začátku pátého ročníku NaKaši festu. Letos se tahle akce vrací pošesté a opět má svým programem rozhodně co nabídnout.

Počátky NaKaši festu byly hodně skromné. Začal jako oslava narozenin svého zakladatele a jmenovce, Adama Kaše, který donedávna působil i jako hlavní organizátor festivalu. První ročník navštívila jen malá partička převážně pražských šťastlivců, kteří si společně poseděli na louce za Adamovým rodným Petrovem u Prahy a zahráli pár koncertů se svými kapelami. Netrvalo ale dlouho, než si Adam s dalšími uvědomil potenciál takové sešlosti na louce jen kousek od Prahy, bez problémů dostupné vlakem nebo autobusem. Tak se zrodila idea NaKaši festu jako každoroční kulturní události, která v létě nabídne v poklidném venkovském prostředí – kde se po většinu roku pase stádo krav – už o dost méně poklidnou party, line-up plný zajímavých současných jmen převážně alternativní české hudební scény a bohatý doprovodný program.

Po loňském ročníku, kdy se o zábavu postarali headlineři jako Prago Union, Rocky Leon nebo Fast Food Orchestra, jsme se kvůli obměně ve vedení rozhodli vsadit na mladší generace hudebníků, ještě neustálených v chaotické líhni české hudební scény. To vše se děje za účelem smazání mezery mezi „velkými jmény“ a naproti nim studentskými kapelami, kterou jsme někdy na dřívějších ročnících vnímali jako spíš nepříjemné pro zážitek našich návštěvníků, ale i vystupujících. Nejzvučnější jména šestého ročníku NaKaši festu tedy budou najetí a přímočaří agro-rapeři Opak Dissu Label, mladá DJ a zpěvačka Zagami Jericho, hardcorová stálice Abyss, Watching Me, Cold Cold Nights a mnoho dalších.

Kromě hudby se návštěvníci můžou těšit na doprovodný program (Flog.cz, wokrshop/přednáška krále sarkasmu TMBK, fashion show značky Ultravagant), skvělé jídlo a pití – hlavně za mě bezchybnou dvanáctku od pivovaru Herold – a unikátní atmosféru takřka rodinného festivalu na pomezí louky a lesa v asi nejhezčím zapadlém koutku středních Čech.

Info

NaKaši fest
26. – 29. 7. 2018 15:00
Petrov u Prahy
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace