Zprávy / Pozvánky

Zaber Hradec! jako sousedská sklizeň

Zaber Hradec! jako sousedská sklizeň

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.09.2017

V sobotu 16. září čeká na hradecké obyvatele i návštěvníky další z řady sousedských setkání. Tentokrát se lidé mohou jen tak setkat, posedět, popovídat na Náměstí 28. října, a to odpoledne od 14 do 18 hod. Letošní již druhý Zaber Hradec! nese podnázev “Sklizeň”, a budeme tak přeneseně sklízet to, co nám naše domovy daly. K tomu využijeme prostor městské tržnice, kde se bude konat bleší trh, a v rámci kterého může kdokoliv nabízet již nepotřebné věci, zavařeniny, zeleninu či oblečení. V září se již tradičně projekt Zaber Hradec! připojuje k celorepublikové výzvě Zažít město jinak.

Zaber Hradec! nabízí vždy nejen prostor pro setkávání, ale i nevšední škálu aktivit, které souzní s danou lokalitou. Jinak tomu nebude ani tentokrát - náměstí 28. října oživí mimo již zmíněného blešího trhu i podkresový koncert hradeckých hudebníků, dětské dílny a hry, venkovní kavárna, závody papírových lodiček v potůčku, který náměstím protéká, dílna vití věnečků z podzimních květin či společné vaření leča ze surovin vypěstovaných na zahradách účastníků. Do realizace se snaží zapojovat i zajímavé a nově vzniklé podniky, proto pozvánku přijala i veřejná šicí dílna Popošijem, kreativní coworking Liana, nezisková organizace Salinger z. s., nebo Station 91, který v Pilnáčkově továrně buduje areál pro parkourové skákání.

Zářijový termín je již potřetí připojuje k celostátní akcí Zažít město jinak pražské organizace Auto*Mat, jejímž cílem je právě oživování veřejného prostoru a podpora kreativního využívání měst jako místa k životu.
Neformální sousedská setkání Zaber Hradec! již po čtyři sezóny oživují veřejná místa Hradce a ukazují tak, že město a jeho krásná zákoutí mohou složit jako místo potkávání a kreativních aktivit namísto uspěchaných tras z jednoho do druhého bodu. V minulosti akce oživila např. Malé náměstí, labskou náplavku, Šimkovy sady či Baťkovo náměstí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Moderat ohlašují koncertní návrat

redakce 03.12.2021

V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert.

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce 03.12.2021

Letošní edici uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (Killing Joke).

Arleta a post-hudba v Pardubicích

redakce 01.12.2021

Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě, ale i holka, která mluví moc.

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Balázs Pándi & Petr Vrba v Potrvá

redakce 26.11.2021

Spolupráce dvou hudebníků, kteří mají společného leccos, ale především to, že hrají rádi a hrají hodně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace