Zprávy / Pozvánky

Zaber Hradec! jako sousedská sklizeň

Zaber Hradec! jako sousedská sklizeň

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.09.2017

V sobotu 16. září čeká na hradecké obyvatele i návštěvníky další z řady sousedských setkání. Tentokrát se lidé mohou jen tak setkat, posedět, popovídat na Náměstí 28. října, a to odpoledne od 14 do 18 hod. Letošní již druhý Zaber Hradec! nese podnázev “Sklizeň”, a budeme tak přeneseně sklízet to, co nám naše domovy daly. K tomu využijeme prostor městské tržnice, kde se bude konat bleší trh, a v rámci kterého může kdokoliv nabízet již nepotřebné věci, zavařeniny, zeleninu či oblečení. V září se již tradičně projekt Zaber Hradec! připojuje k celorepublikové výzvě Zažít město jinak.

Zaber Hradec! nabízí vždy nejen prostor pro setkávání, ale i nevšední škálu aktivit, které souzní s danou lokalitou. Jinak tomu nebude ani tentokrát - náměstí 28. října oživí mimo již zmíněného blešího trhu i podkresový koncert hradeckých hudebníků, dětské dílny a hry, venkovní kavárna, závody papírových lodiček v potůčku, který náměstím protéká, dílna vití věnečků z podzimních květin či společné vaření leča ze surovin vypěstovaných na zahradách účastníků. Do realizace se snaží zapojovat i zajímavé a nově vzniklé podniky, proto pozvánku přijala i veřejná šicí dílna Popošijem, kreativní coworking Liana, nezisková organizace Salinger z. s., nebo Station 91, který v Pilnáčkově továrně buduje areál pro parkourové skákání.

Zářijový termín je již potřetí připojuje k celostátní akcí Zažít město jinak pražské organizace Auto*Mat, jejímž cílem je právě oživování veřejného prostoru a podpora kreativního využívání měst jako místa k životu.
Neformální sousedská setkání Zaber Hradec! již po čtyři sezóny oživují veřejná místa Hradce a ukazují tak, že město a jeho krásná zákoutí mohou složit jako místo potkávání a kreativních aktivit namísto uspěchaných tras z jednoho do druhého bodu. V minulosti akce oživila např. Malé náměstí, labskou náplavku, Šimkovy sady či Baťkovo náměstí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace