Zprávy / Festivalové

Začal festival Alternativa

Začal festival Alternativa

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.11.2022

Čtyři koncertní večery, jména současné alternativní scény ve společných projektech, experimentální hudba, divný folk, workshopy a fotografcká výstava. To přináší letošní třicátý ročník festivalu hutné hudby Alternativa, který probíhá v Praze 11. až 19. listopadu. V rámci doprovodného programu bude již tradičně k vidění v prostoru Čítárna Unijazz výstava fotografií z minulých ročníků.

více o festivalu zde

Třicátý ročník zahájí v pátek 11. listopadu v Kasárna Karlín večer sestavený z hudebních projektů, které různými způsoby přistupují k tradici lidové hudby a folkloru. Irští Junior Brother zaujmou výbušnou směsí nespoutaného zpěvu, britští Hawthonn záhadností a zálibou v okultismu a magii. V sobotu bude festival pokračovat vystoupeními polské Martyny Basty, ukrajinského soundartisty Nikolaienko či srbského uskupení Rodjenice, kteří zastupují východoevropskou experimentální scénu.

Pro druhý festivalový víkend v Meetfactory (18. až 19. listopadu) jsou připraveny hned čtyři unikátní projekty – kolektiv kolem Luboše Rezka Rouilleux & Guests, sdružení hráčů na syntezátory LyrArkestra+, těleso složené ze zkušených improvizátorů The Big Orange a Becoming Animal in Uruk. V něm se potkají baskytarista Massimo Pupillo, Cindy Sharp a Thighpaulsandra známý svým působením v Coil. Na Alternativu dorazí také improvizátoři Birgit Ulher a Nicolas Collins a elektronický kutil Slumberland (Jochem Baelus) s tuvánskou zpěvačkou Sainkho Namtchylak.


Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy, při kterých vznikla například zvuková složka znělky třicátého ročníku. Program, pojmenovaný Alternativní alternativa, završí pásmo věnované mladým talentům domácí scény. Stage v MeetFactory bude 18. listopadu otevřená všem od DJs přes laptop performery*ky až po full hardwarová vystoupení.

Info

Alternativa
11.–12. 11. 2022
Kasárna Karlín, Praha
+
18.–19. 11. 2022
MeetFactory, Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu Alternativa

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace