Zprávy / Festivalové

 Začíná Lunchmeat Festival

Začíná Lunchmeat Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze. Šestidenní program nabídne přes třicítku umělců – mezi nimi je i pionýr dubstepu Kode9, inovátorka futuristického folku Lyra Pramuk nebo královna techna Helena Hauff. Stejně jako každý rok festival přiváží světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, pečlivě kurátorovaný výběr audiovizuálních představení, které hýbou aktuální mezinárodní scénou, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény. Program začíná v pondělí v CAMPu s dvojicí Frank Bretschneider a Byetone, spoluzakladateli legendárního německého labelu raster. Společně na Lunchmeatu oslaví 25. narozeniny jednoho z nejdůležitějších vydavatelství pro experimentální elektroniku

Úterní večer v Ankali nabídne hlučný experimentální rap dvojice Prison Religion. Jejich hip hop z budoucnosti čerpá vlivy z hardcore punku a extrémního metalu. Ve středu se Lunchmeat přesouvá do Divadla Archa, kde se uskuteční noc Mechanical Encounters, v rámci ní uvede Collectif Coin svůj nejnovější projekt MA, úchvatný mix světelného designu a elektroniky. Český vynálezce a filmař Jan Kulka zde představí svoji Pramítačku – speciální opto-mechanický přístroj pro živé koncertní performance, který přináší radikálně odlišné způsoby vnímání, chápání a práce s filmovým materiálem.

Jako už tradičně vyvrcholí festival v betonovém podzemí Veletržního paláce. Ve čtvrtek se zde vystoupí hned čtyři hudebníci spojení se slavným vydavatelstvím Hyperdub, jedním z nejdůležitějších labelů pro klubovou elektroniku 21. století. Zakladatel Hyperdubu a praotec dubstepu Kode9 sebou přiváží trio AYA, Loraine James a Lee Gamble – aktuální hvězdy svého labelu. Pátek je věnovaný audiovizuálním zážitkům, pro které je Lunchmeat známý po celém světě. Legenda klubové hudby Oscar Mulero se spojí s vizuálním umělcem Javierem Bejaranem a uvedou strhující mix obrazů, efektů a taneční hudby. Dadub a VJ Andrea Familiari si v Praze odbydou světovou premiéru svého projektu Hypersynchronous.

Eric Raynaud aka Fraction vůbec poprvé představí Ritual for a Dying Planet, nekompromisní dílo minimalistických vizuálů a dark ambientu. Jako pokaždé i letos přiváží Lunchmeat Festival do Prahy talentované hudebníky, kteří mění podobu současné alternativní hudby. Experimentátorka Lyra Pramuk používá svůj hlas jako nástroj a ve svém futuristickém folku propojuje minulost a budoucnost, tradici a modernitu. V sobotním line-upu se k ní přidají třeba zásadní postava berlínské klubové scény Opium Hum, který provozuje noc v Berghainu a spolukurátoruje Boiler Room. Producent a DJ Aquarian bude míchat dystopické electro s old school jungle a grimem a na programu je také inovátor bass music a tvůrce klubových bangerů Pearson Sound.

Info

Lunchmeat Festival
27. 9. - 2. 10. 2021
Praha
web festivalu

foto © se svolením Heleny Hauff

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace