Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává nové EP

Zapomělsem vydává nové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.10.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem, za kterým stojí jesenický písničkář Aleš Macenauer, vydává nové EP s názvem Měsíc zatím. EP vyšlo digitálně u vydavatelství Indies MG 10. října 2021.


Nový počin se skládá ze čtyř skladeb, které byly napsány a nahrány ve stejné době, jako letošní deska Měsíc ve váze, která vyšla na jaře a sklidila kladné ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Tyto čtyři skladby sice nezapadaly do nálady desky, společně však tvoří kompaktní a svébytný celek a doplňují celou desku o jiný úhel pohledu. Vrhají na příběh, tam kdesi pod nebem nad zemí, jiné světlo. „Měsíc ve váze jsem psal zhruba rok. Bylo to pro mě velmi kreativní období, ve kterém vznikla hromada písniček. Nahrávat jsem pak začal asi s pětadvaceti jakžtakž hotovýma věcma. Navostro jsem jich dokončil osmnáct, na mix do Jámoru jich šlo patnáct s tím, že uvidíme, jak to pak k sobě zapadne. Na desku se jich nakonec vlezlo jedenáct. Mezi vyřazenými, které teď vychází jako takové zbytkové EP, je třeba i můj oblíbený Říjen, se kterým by už ale Měsíc ve váze byl až moc temnej. Další věc vypadla kvůli tomu, že byla moc velká, uřvanej refrén, výrazně víc elektroniky,“ říká o novém EP Aleš Macenauer.

Vydání EP a symbolické zakončení měsíčního příběhu zároveň předznamenává podzimní křty Měsíce ve váze a jeho následné vydání na vinylu. Deska bude mít dva kmotry. V Jeseníku ji 16. října pokřtí Jaromír 99 a v Brně 27. října Kittchen, který je zároveň autorem grafik provázejících album i EP. Vinyl pak vyjde na přelomu listopadu a prosince.

více o Alešovi zde

Info

Zapomělsem – Měsíc zatím (Indies MG, 2021)
Fb interpreta

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Evah vydává debutové EP

redakce 26.10.2021

Old Photos jako vzpomínka na jednu životní etapu plnou bezstarostnosti, lásky a velkých plánů.

Písničkářka Marjari debutuje

redakce 22.10.2021

Pět anglicky zpívaných skladeb vzniklo pod taktovkou producenta Daniela Šubrta v Megahit Lair Studiu pod vydavatelstvím Dayspeed Music.

Tohle není prdel, Vole

redakce 20.10.2021

Novinka Tohle Není Prdel navazuje na hypnotickou rockovou atmosféru předchozího alba, kompas ale ukazuje víc k punkrocku a japonskému kamikaze disbeatu.

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

Kyber-elektronika od Urbanfailure

redakce 10.10.2021

Tvorba Urbanfailure je otvorenou Pandorinou skrinkou miešajúcich sa vplyvov. Techno, punk, metal, noise.

Dorota Barová vydává videoklip

redakce 05.10.2021

Album Dotyk je o setkáních a momentech, krátkých a zdánlivě nepatrných, které ale v konečném důsledku umí vyvolat bouři a velké změny v životě.

Vydanie EP Veneer

redakce 04.10.2021

Od svojho predchodcu sa EP výrazne líši zvukovo, ubudlo gitarových plôch a objavilo sa viac syntetizátorových prvkov, skladby majú viac elektronickejší habit.

Nichi Mlebom vydává debutové album

redakce 03.10.2021

Album přináší uvolněný vibe podobný hudbě Khruangbin nebo NewDad, Julian však zůstává věrný svému vlastnímu rukopisu a autenticitě.

Dorota Nvotová vydáva a zahrá

redakce 03.10.2021

Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu.

Michal Mihok představuje elektronické album

redakce 01.10.2021

Jedna z variant, jak lze Mirroring vnímat, je hras čísly, kde se témata ve skladbách odráží různými směry navzájem, aby dala dohromady vyšší celek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace