Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává nové EP

Zapomělsem vydává nové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.10.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem, za kterým stojí jesenický písničkář Aleš Macenauer, vydává nové EP s názvem Měsíc zatím. EP vyšlo digitálně u vydavatelství Indies MG 10. října 2021.


Nový počin se skládá ze čtyř skladeb, které byly napsány a nahrány ve stejné době, jako letošní deska Měsíc ve váze, která vyšla na jaře a sklidila kladné ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Tyto čtyři skladby sice nezapadaly do nálady desky, společně však tvoří kompaktní a svébytný celek a doplňují celou desku o jiný úhel pohledu. Vrhají na příběh, tam kdesi pod nebem nad zemí, jiné světlo. „Měsíc ve váze jsem psal zhruba rok. Bylo to pro mě velmi kreativní období, ve kterém vznikla hromada písniček. Nahrávat jsem pak začal asi s pětadvaceti jakžtakž hotovýma věcma. Navostro jsem jich dokončil osmnáct, na mix do Jámoru jich šlo patnáct s tím, že uvidíme, jak to pak k sobě zapadne. Na desku se jich nakonec vlezlo jedenáct. Mezi vyřazenými, které teď vychází jako takové zbytkové EP, je třeba i můj oblíbený Říjen, se kterým by už ale Měsíc ve váze byl až moc temnej. Další věc vypadla kvůli tomu, že byla moc velká, uřvanej refrén, výrazně víc elektroniky,“ říká o novém EP Aleš Macenauer.

Vydání EP a symbolické zakončení měsíčního příběhu zároveň předznamenává podzimní křty Měsíce ve váze a jeho následné vydání na vinylu. Deska bude mít dva kmotry. V Jeseníku ji 16. října pokřtí Jaromír 99 a v Brně 27. října Kittchen, který je zároveň autorem grafik provázejících album i EP. Vinyl pak vyjde na přelomu listopadu a prosince.

více o Alešovi zde

Info

Zapomělsem – Měsíc zatím (Indies MG, 2021)
Fb interpreta

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace