Zprávy / Pozvánky

Zářijové objevování s Free Mondays

Zářijové objevování s Free Mondays

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.08.2016

Co čeká všechny milovníky koncertů v další sezóně? Přece každé pondělí něco nového a dobrého. Free Mondays začínají 5. září zasněným indie v podání rakouských Like Elephants. Týden nato se svezeme s nezastavitelnými Himalayan Dalai Lama na vlně elektroniky. Startér Radia Wave tentokrát přizval do NoDu kapelu dalekko, kteří jasně dokazují, že i pop může být inteligentní. Zářijové live shows pak zakončíme s americkými Autonomics, kteří v Roxy už byli. Tentokrát vezou nový materiál k nové pop-rockové desce, tak se je na co těšit.

5/9: Free Mondays w/ Like Elephants (Vienna) + support: Role
Víčka těžknou, začíná sen. Tak nějak působí hudba Like Elephants na své posluchače. Jako dlouhá cesta do neznáma za doprovodu bicích, kytar a zpěvu. Pětice hudebníků z Rakouska svými melancholickými melodiemi jemně a zcela nenuceně skládá soundtrack ke snům, které každému po probuzení vykouzlí úsměv na tváři. Jejich tvorba odkazuje na novou vlnu 80. let, ze které je jasně znát uvolněná atmosféra indie rocku doplněná dream popem. Zvuk kapely je částečně založen na jednoduchých popových melodiích, který ale vyvrcholí radostnou, až euforickou pasáží. Velký prostor nechávají představivosti posluchače, na kterém je, složit si svůj obraz z textů a dojmů. Zpívají o městech, lesích, loukách o tmavém stínu existence, ale vždy vás naplní pozitivním očekáváním. Letos vydala kapela své debutové album Oneironaut, se kterým se vydávají na tour a tak se na své štaci zastaví v Roxy. Pokud mezi vaše oblíbené kapely patří M83, Daughter, Fink nebi DIIV, tak si zamilujete i Like Elephants.


12/9: Free Mondays w/ Himalayan Dalai Lama + support: Overland Inn (FR)
V průběhu loňského roku stihli vzniknout, pracovat na debutovém LP a projet 13 evropských měst. Tohle vše za poslední rok zformovalo český projekt dvou kluků s názvem Himalayan Dalai Lama. Soustředí se na instrumentální hudbu s občasnými vokály. "U každýho zvuku kterej vzniká, nám hodně záleží aby byl co nejvíc originální, aby se s ostatníma lehce spojil, aby ta hudba dýchala, měla prostor a aby to člověka uspokojovalo když to slyší." Sami svou hudbu vnímají jako fůzi jednoduchých minimálních elektronických beatů, harmonii s lehce tanečním potenciálem a silnými melodickými podklady s lehkostí vzduchu. Při prvním poslechu se hned vybaví podobný sound jako má Odesza, Tycho, Gold Panda nebo Sun Glitters. Jednoduše kouzelná a pohodová hudba, která je tak trochu z jiného světa - toho, o kterém se nám jen zdá.


19/9: Free Mondays w/ dalekko + support: pale&coy @ NoD
Hudba dalekko se pohybuje na pomezí alternativního rocku a lo-fi popu s prvky elektroniky, kterou doplňují české texty. Původně dvoučlenný pražský studiový projekt po vydání debutového alba s názvem Neběžel jsem tudy? rozšířil sestavu o další tři spoluhráče. Melancholické tóny provází celou jejich tvorbou a poklidné texty o každodenních věcech dodávají všemu nádech bezstarostnosti. Za sebou mají koncertování na festivalech jako Bažant Pohoda, Colours of Ostrava nebo United Islands of Prague a nominaci za objev roku hudebních cen Vinyla. Současně svým fanouškům představují nový materiál pro druhé album. Kapela jako dalekko je důkazem, že i pop může být inteligentní a s trochou osobitosti to může dotáhnou daleko.


26/9: Free Mondays w/ Autonomics (USA) + support: Froples
Energie amerických Autonomics se po více jak roce vrací do Roxy. Pro všechny fanoušky kapel jako The Killers, Wavves, Cloud Nothings nebo Japandroids tedy dobrá zpráva. Indie rockové trio z Portlandu se vrací k éře garage-rockové revitalizace s kytarovými rify, které jsou drsné až po okraj a ozdobené blues. Na příští rok plánují vydání nového alba a tak teď mají už spoustu materiálu, který si v Praze vyzkouší. Jejich zpěvák Dan Patenburg si zachovává naléhavost šedesátkového bluesového zpěváka se syrovějšími hranami. V převaze počítačových prvků v současné indie-rockové scéně přinášejí Autonoimcs surovost a pohybují se často až na hraně punk rocku. V jádru však zůstávají řemeslníky popu, kteří vědí, jak vytvořit chytlavou melodii, kterou z hlavy jen tak nedostanete.

Info

Like Elephants (at) + Role
5. 9. 2016 20:00
Roxy, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/1061761877250413

Himalayan Dalai Lama + Overland Inn (fr)
12. 9. 2016 20:00
Roxy, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/586290764875490

dalekko + pale&coy / blacksheepboy
19. 9. 2016 20:00
NoD, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/166919673733913

Autonomics (us) + Froples
26. 9. 2016 20:00
Roxy, Praha
Vstupné: zdarma
www.facebook.com/events/318794165119152
www.facebook.com/freemondaysatroxy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Ending - (Not) Okay

redakce 22.11.2019

Zatímco první dva singly zařadily Ending žánrově ke klasickému indie, novinkou se formace vydává do v Česku téměř neprozkoumaných vod indie funku.

Adam Beyer ohlašuje v Praze dvě vystoupení

redakce 22.11.2019

Nyní dorazí poprvé do klubového prostředí pražské SaSaZu s omezenou kapacitou. A rovnou v ní potvrzuje dvě vystoupení za sebou.

První Industrial Nights

redakce 22.11.2019

Domácí industrialisté Skrol se vrací s novou deskou na koncertní pódia za podpory Schloss Tegal.

Clark audiovizuálně v Anežském klášteře

redakce 21.11.2019

Lunchmeat Festival přináší další z audiovizuálních elektronických koncertů, tentokrát v režii britského producenta Clarka.

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.