Zprávy / Nové desky

Zasnění melancholici Billow se uvádí debutovým singlem

Zasnění melancholici Billow se uvádí debutovým singlem

Jakub Šilhavík | Zprávy / Nové desky | 29.08.2016

Nezasvěceným se v poslední době mohlo zdát, že se lo-fi písničkářský projekt Strangers in the City z Veselí nad Moravou vytratil z radaru tuzemské nezávislé scény. Po ohlášeném ukončení koncertní činnosti však na hudbu ani zdaleka nezanevřeli, naplno se věnovali nahrávání nového materiálu pod hlavičkou Strangers in the City a také staronové formaci Billow, která původně vznikla již v roce 2009, aby se záhy poté rozpadla bez výraznější otisku. Billow na svém facebookovém profilu sami pobaveně dodávají: "Odehráli jsme stovky zkoušek, složili a zahodili asi padesátku songů a v 2016 konečně vydáváme první věc. Další snad budou následovat taky brzo."


Debutový singl Galaxie produkovaný samotnou kapelou boduje zasněnou rozostřenou atmosférou a křehkým vokálem Lenky Slovákové, které se dostává oproti nahrávkám Strangers in the City nebývalého prostoru. Ostatní členové se zbytečně netlačí dopředu a citlivě drží instrumentální linku. Už nyní se tak nelze ubránit dojmu, že Billow mají velký potenciál dokázat něco podobného jako čeští zachránci shoegazingu Manon Meurt, byť ve zcela vlastních šlépějích. První koncerty kapela plánuje na jaro 2017.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.