Zprávy / Festivalové

Zimní edice Riot Over River

Zimní edice Riot Over River

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.03.2022

Tuto sobotu 12. března rozezní pražský klub Cross jasné poselství: „All Refugee Wellcome!”. Multižánrový festival Riot Over River poprvé za šestiletou existenci představuje i “zimní” edici a to z jasného důvodu - upozornit na nerovnost ohledně přijímání lidí na útěku před válkou a zároveň finančně podpořit organizace, které právě lidem na útěku pomáhají do bezpečí.

Na Riot Over River Winter - All Refugees Welcome zahraje na třech scénách přes 25 kapel a 15 DJs, Záběr je širší, od punku, hardcore, metalu a grindcore k rapu & hip hopu, technu, tekknu, až k post clubové/trapové taneční scéně, kterou kurátoruje kolektiv BCAA. Pro všechny lidí na útěku před válkou zahrají například polští crust metaloví veteráni Zatrata a extrémní hardcore komando Nonanto, 2 Manky Hookers & a Racist Dwarf ze Slovenka, black metalový kult NĀV, špička tuzemského grindcore Bowelfuck a Needful Thing a nebo to nejlepší z undergroundové thrash metalové scény za účasti KAAR, Laid To Waste, Bajonet a nebo Kraost. Hardcore punkovou scénu si berou do parádi domácí matadoři Thalidomide, německý crust hardcore Splitter a nebo pankáči Blank Out. Speciálním hostem festivalu je Kato z Prago Union, který zahraje DJ set na závěr akce.

Vstupné na Riot Over River Winter je na vás, návštěvnících akce. 100% z výdělku akce poputuje přímo na polsko-bělorusko-ukrajinském pomezí. Kolektivy Grupa Granica a Balkan Solidarity Network CZ příspěvky využijí na pomoci všem na útěku před válkou bez rozdílu. Krom kapel a DJs bude na místě k dispozici velkokapacitní vyhřívaný stan s veganským občerstvením za příspěvek.

Info

Riot Over River Winter - All Refugees Welcome
12. 3. 2022 12:00
Cross Club, Praha
Fb událost

foto © Dag Markl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Eurosonic zveřejňuje jízdní řád

redakce 17.12.2022

Poprvé od svého založení v roce 1986 pořádá ESNS i program po tři po sobě jdoucí noci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace