Zprávy / Pozvánky

Zimní Sun Wu Kung posedmé

Zimní Sun Wu Kung posedmé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.02.2016

Zimní edice mikro festivalu Sun Wu Kung letos opožděně, ale přeci jen vstupuje do sedmého ročníku. Akce zvaná Sun Wu Kung Hibernia bude tentokrát surfovat na vlně psychedelie a krautrocku. Místo konání obvykle: Hospoda u Šulců. Kultovní cyklistická zastávka v Záboří u Dvora Kralové. Sudetský výčep, kde trámy stropu lemuje z leva doprava nekonečná sbírka pivních tácků, Tambor a Krakonoš na čepu tu nestojí ani pověstnou almužnu a výčepák Silver vás svou jednou rukou vytáhne za flígr jakmile se začnete podroušení dopouštět výstředností, kterou jsou už tzv. "přes čáru".

Letošnímu lineupu bude vévodit trio Please the Trees, které snad ani není třeba představovat. Kapela Vaška Havelky, která písničkovou formu ovlivněnou americanou začala intenzivně přetavovat do kolosu, ve kterém se obrysy písní pomalu ztrácí v intenzivních rytmech a repeticích. Jejich aktuální deska Carp, která se těší výtečným ohlasům však ani zdaleka nedosahuje zážitku z jejich živých koncertů.


Po boku PTT se pak představí India, budějicko/pardubické duo, které patří mezi jedny z mála pravověrných zástupců českého krautrocku. Letos jim na labelu Stoned to Death vyšla split kazeta s kolegy Kidney Trauma a nová deska je na cestě. Vytříbenou kytarovou práci Tomáše Kopáčka (Black Tar Jesus) zde doplňuje originální rytmická sekce Bejbiš (Benelux) a Sokolíček (Microvomit, Nuly) a výsledek nemá daleko k ikonám jako Faust či Embryo.


Tomáš Kopáček pak na sklonku večera vymění kytaru za bicí a odehraje set s improvizačním kvartetem The Czech Psychedelic Society Manifesto, kde mimo něj najdete i členy kapel Tomáš Palucha, Sítě, Obelisk of Ligth a Gurun Gurun. Jakou cestou se tahle čtyřka vydá, jak dlouho po ní půjde a v jakém tempu, není nikdy předem jasné, ale svědci jejich dvou předchozích koncertů (Hradec Králové a Pardubice) mluví v superlativech o intenzivním zážitku.

Do čtveřice se pak můžete těšit na duo Lionel Dixit, které v kombinaci bicí a krabičky/synťáky umě pracuje s žánry jako noise, dnb, drone a free jazz. I zde se o jejich koncertní formě často hovoří jako o prožitku. Kapela prozatím vydala živou nahrávku na labelu Obsedante!/Std a v přípravách je kazetový split se slovenským noisecore gigantem Sedem Mínut Strachu.

Info

Sun Wu Kung Hibernia
20. 2. 2016 19:00
Pohostinství U Šulců, Vítězná - Záboří
Trutnov
Vstupné: 140,-

www.facebook.com/events/479945508844113
www.pleasethetrees.com
www.facebook.com/sunwac

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace