Zprávy / Festivalové

Živá ulice? Na tutom festivalu poznáte skutečný Západ!

Živá ulice? Na tutom festivalu poznáte skutečný Západ!

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.07.2015

Do Plzně se nevyplatí jet jenom za vychlazenou plzní. Plzeň můžete v létě poznat ze všech úhlů, jak říká festival Živá ulice, největší multižánrová akce na Západ od Prahy. Od 14. do 23. srpna se tu bude konat 4. ročník téhle letní fiesty. A jestli chcete poznat, jaké Evropské hlavní město kultury opravdu je, nepoznáte to lépe než skrze pravé Plzeňáky. Takže co na tutom festivalu stojí z místní tvorby za vidění a slyšení?

Na Západě Čech se rodí úspěšní hudebníci a vznikají kapely, které se zapsaly do českých hudebních dějin. Palice, Dan Bárta, Roman Holý nebo třeba Karel Gott a řada dalších mají své kořeny právě tam. Přijet se podívat na rostoucí hvězdy nebo kapely, které ve svém regionu už mají pořádný věhlas, můžete právě v době festivalu Živá ulice.


"Živá ulice je festival nadregionálního významu, ale zároveň pořád máme na paměti, že se koná v Plzni. Je tedy nejen pro plzeňské publikum, ale i pro plzeňské interprety. Letos budou plzeňské kapely tvořit jednu třetinu všech hudebníků během hlavního bloku Živé ulice, vystoupí tak přes 30 kapel ze Západu Čech," popisuje Matěj Halaš, jeden z organizátorů festivalu. Pokud chcete zažít opravdovou koncentraci západočeské hudby, přijeďte do Plzně o víkendu 15. a 16.8., kde se na Anděl Café Stage v centru města představí celkem 8 místních kapel. Ryze bubenická kapela Muera Mente se vystřídá s Flaškinetem – duem, která hraje na spoustu lahví – jak jinak než od – plzeňské dvanáctky. Svoji pozornost si určitě zaslouží i Lakuna, kterou lze definovat jako žánrový mišmaš šansonů, jazzu, swingu, folku i blues. Nezapomeňte se zaposlouchat do textů písní, některé z nich jsou totiž zhudebněná poezie.

V průběhu festivalu vystoupí další plzeňské kapely, které si své fanoušky našly i mimo svoji domovskou scénu. Určitě vám ne-neznámá jména budou Sebevrány, Burlesque nebo legendární Znouzectnost, která je s festivalem spojená od jeho začátku. Plzeňským kapelám bude patřit i poslední den festivalu. Organizátoři se spojili s iniciativou Bigbít – Plzeň sobě a 23. srpna na dvou scénách na náměstí Republiky zahrají plzeňské legendy, jako je Katapult, Burma Jones nebo Cop.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Poslední letošní koncert Amerického jara

redakce 28.12.2020

Americké jaro bude patřit zpěvačce Lence Dusilové a kapelám Vertigo, -123min. a Jan P. Muchow & The Antagonists.

Severská přehlídka Scandi pojede na hybridní pohon

redakce 27.12.2020

V případě uvolnění opatření přehlídka proběhne i v kamenných kinech. Hlavním filmem letošního ročníku je bezesporu očekávaná Greta.

Creepy Teepee Sabbatical online

redakce 26.12.2020

Finální a nejnabitější víkend s Creepy Teepee Sabbatical přichází v době těsně povánoční: v sobotu 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Teepee na Budapest Showcase Hubu

redakce 18.12.2020

Povětšinou neznámé kapely se nakonec představily pomocí série videí Bush extravaganza.