Zprávy / Nové desky

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.07.2020

Loňské album A Man Asleep bezezbytku potvrdilo naděje vkládané do pražské pětice Vellocet Roll, jejíž pověsti dlouholeté a suverénní koncertní jistoty chyběla jen povedená studiová nahrávka. Vzhledem k tomu, že debut vznikal poměrně dlouho, tak vlastně hned po jeho vydání začali Vellocet Roll pracovat na dalším albu, ale ještě předtím se rozhodli vydat výrazně improvizační set, který zazněl na nedávném červnovém koncertě v pražské MeetFactory. Čtyřskladbová kolekce Early June Sketches představuje Vellocet Roll v trochu jiném světle než jejich obvyklá divoká představení.

„Během absence našeho kytaristy Horťase jsme se rozhodli hrát minimum koncertů a soustředit se na dokončování druhýho alba. Ale chuť si zahrát byla veliká a pauza dlouhá. Tak jsme si na koncert na dvorku MeetFactory přizvali na kytaru našeho kámoše a impresária Štefana Cimu, o kterým vím, že je skvělej na kytaru v krautu a dlouhých psychedelických plochách,“ říká vůdčí postava Vellocet Roll František Převorovský (jinak také Lůza či dříve Johnny the Horse) a doplňuje: „Učit ho náš celý stávající set nedávalo smysl. Rozhodli jsme se pro free formu a zároveň jsme chtěli dát větší prostor Ondrovýmu saxofonu. Hodně teď jedu v jazzu, takže jsem si hned představil něco jako session Milese Davise k albu On the Corner nebo živé improvizace Alexe Zhanga Hungtaie s různými hudebníky. To jsem měl vždycky chuť zkusit.“

Čtyři improvizace zachycené na Early June Sketches ukazují Vellocet Roll v mnohem introspektivnější podobě než obvykle, aniž by ovšem i takto neukotvené a v nejlepším slova smyslu bádavé nahrávce chybělo suverenita a tlak, kterými jsou koncerty pražské skupiny pověstné. „Nahodili jsme si tóniny, řekli si pár poznámek a hlavně si popřáli dobrou zábavu. Výsledkem je zachycení toho, co se nám honilo hlavou začátkem června a jak na sebe navzájem reagujeme. Je to trochu jiný ‚Veločeto‘, ale zároveň jsme to pořád my, jen víc otevření a sebevědomí.“ Early June Sketches vychází ve čtvrtek 9. července na Bandcamp profilu kapely, Vellocet Roll v plné síle budou k vidění například na přelomu července a srpna na festivalu Moody Moon Noize vol. 1 v Mariánských Lázních.

Info

Vellocet Roll
Facebook kapely

foto © Marcela Juříčková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Frankie & The Deadbeats vydali debutové album

redakce 28.09.2021

Pětice hudebníků se spojila na popud frontmanovy touhy tvořit hudbu s jistou dávkou kýče, sebeironie a fascinace americkou popkulturou.

Vyšlo nové album Vladimíra Mišíka

redakce 28.09.2021

Repertoár alba Noční obraz tvoří Mišíkovy vlastní texty a zhudebněné básně Jana Skácela, Václava Hraběte, Jiřího Ortena a Františka Hrubína.

Sisa Fehér vydáva album KHI

redakce 27.09.2021

Album pojednáva o vyrovnávaní sa s tlakom vonkajšieho okolia.

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace