Zprávy / Nové desky

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.07.2020

Loňské album A Man Asleep bezezbytku potvrdilo naděje vkládané do pražské pětice Vellocet Roll, jejíž pověsti dlouholeté a suverénní koncertní jistoty chyběla jen povedená studiová nahrávka. Vzhledem k tomu, že debut vznikal poměrně dlouho, tak vlastně hned po jeho vydání začali Vellocet Roll pracovat na dalším albu, ale ještě předtím se rozhodli vydat výrazně improvizační set, který zazněl na nedávném červnovém koncertě v pražské MeetFactory. Čtyřskladbová kolekce Early June Sketches představuje Vellocet Roll v trochu jiném světle než jejich obvyklá divoká představení.

„Během absence našeho kytaristy Horťase jsme se rozhodli hrát minimum koncertů a soustředit se na dokončování druhýho alba. Ale chuť si zahrát byla veliká a pauza dlouhá. Tak jsme si na koncert na dvorku MeetFactory přizvali na kytaru našeho kámoše a impresária Štefana Cimu, o kterým vím, že je skvělej na kytaru v krautu a dlouhých psychedelických plochách,“ říká vůdčí postava Vellocet Roll František Převorovský (jinak také Lůza či dříve Johnny the Horse) a doplňuje: „Učit ho náš celý stávající set nedávalo smysl. Rozhodli jsme se pro free formu a zároveň jsme chtěli dát větší prostor Ondrovýmu saxofonu. Hodně teď jedu v jazzu, takže jsem si hned představil něco jako session Milese Davise k albu On the Corner nebo živé improvizace Alexe Zhanga Hungtaie s různými hudebníky. To jsem měl vždycky chuť zkusit.“

Čtyři improvizace zachycené na Early June Sketches ukazují Vellocet Roll v mnohem introspektivnější podobě než obvykle, aniž by ovšem i takto neukotvené a v nejlepším slova smyslu bádavé nahrávce chybělo suverenita a tlak, kterými jsou koncerty pražské skupiny pověstné. „Nahodili jsme si tóniny, řekli si pár poznámek a hlavně si popřáli dobrou zábavu. Výsledkem je zachycení toho, co se nám honilo hlavou začátkem června a jak na sebe navzájem reagujeme. Je to trochu jiný ‚Veločeto‘, ale zároveň jsme to pořád my, jen víc otevření a sebevědomí.“ Early June Sketches vychází ve čtvrtek 9. července na Bandcamp profilu kapely, Vellocet Roll v plné síle budou k vidění například na přelomu července a srpna na festivalu Moody Moon Noize vol. 1 v Mariánských Lázních.

Info

Vellocet Roll
Facebook kapely

foto © Marcela Juříčková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace