Zprávy / Pozvánky

Živelné EBM živě: Youth Code

Živelné EBM živě: Youth Code

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.08.2016

Ryan George a Sara Taylor spolu jako Youth Code začali hrát v roce 2012. Od začátku je kromě kořenů v nezávislé hardcore punkové scéně pojila sdílená láska ke starým, hlučným a temným elektronickým kapelám. V rozhovorech zmiňují jako inspiraci stále stejná jména – Front 242, Skinny Puppy, Nine Inch Nails nebo Front Line Assembly. Po boku Skinny Puppy Youth Code dokonce vloni odjeli severoamerické turné.

Dvojice z LA však s inspirací pracuje poměrně volně a už na debutovém, dva roky starém albu A Place to Stand ukázala, že jí není cizí ani současný elektronický zvuk, když spolupracovala například s experimentálním hip hopem Clipping. Letos Youth Code představili novou desku Commitment to Complications, kterou opět vydal americký label Dais Records, stojící za jmény jako Cold Cave nebo Drab Majesty. Producent Rhys Fulber z dvojice vymáčkl doslova chuchvalec energie, která jasně signalizuje, že tento žánr rozhodně neřekl své poslední slovo. Jak trefně recenzent na Radiu Wave na konci shrnul "Youth Code na novince dokazují, že i s takovýmto přístupem lze udělat album, které se v digitální elektronické produkci roku 2016 neztratí."


Z podobných kořenů jako hlavní hvězdy pochází i domácí projekt V0NT. V tuzemském tvrdě elektronickém projektu se sešli členové hardcoreové stálice Remek a vloni na podzim natočili benefiční troj-písňové demo. I to stačilo, aby se dostali do sledovaného výběru možných domácích objevů roku 2016 podle kolokvia hudebních redaktorů v článku iniciovaném respektovaným Karlem Veselým.

"Na hc/punkové scéně, odkud přichází Šaman a Marek Zeman tvořící V0nt, není moc zvykem nějak výrazně vybočovat ze zajetých kolejí. Přesně tohle ale V0nt udělali – z Remek si nesou texty o zmaru a ponořit se ještě víc do temnoty je pro ně hračka. Vlastně mají k synťákovému darkwaveu a hororovým obrazům s obrácenými kříži mnohem blíž, než by se mohlo na první pohled zdát," říká Miloš Hroch z Radia Wave. mLetošní první koncerty ukazují, že k legendám Vanessa a už poměrně etablovaným Schwarzprior se přidává další silné EBM těleso.

Info

Youth Code (us)
Support: V0NT
20. 10. 2016 20:00
Klub Újezd vedle, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji

www.facebook.com/events/2536383496380237
www.sanctuary.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.

Bombay Bicycle Club přijedou poprvé do České republiky

redakce 08.12.2019

Celé album je o naději a obnovení, o tom nalézt bezpečí v tom, co vám přináší pohodlí, v tom co nejvíc milujete.

Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason se vrátí do Prahy

redakce 08.12.2019

Kapela si pro nadcházející turné připravila i nový program, který bude ale stále založen na raných písních Pink Floyd.

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.