Zprávy / Pozvánky

Živelné EBM živě: Youth Code

Živelné EBM živě: Youth Code

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.08.2016

Ryan George a Sara Taylor spolu jako Youth Code začali hrát v roce 2012. Od začátku je kromě kořenů v nezávislé hardcore punkové scéně pojila sdílená láska ke starým, hlučným a temným elektronickým kapelám. V rozhovorech zmiňují jako inspiraci stále stejná jména – Front 242, Skinny Puppy, Nine Inch Nails nebo Front Line Assembly. Po boku Skinny Puppy Youth Code dokonce vloni odjeli severoamerické turné.

Dvojice z LA však s inspirací pracuje poměrně volně a už na debutovém, dva roky starém albu A Place to Stand ukázala, že jí není cizí ani současný elektronický zvuk, když spolupracovala například s experimentálním hip hopem Clipping. Letos Youth Code představili novou desku Commitment to Complications, kterou opět vydal americký label Dais Records, stojící za jmény jako Cold Cave nebo Drab Majesty. Producent Rhys Fulber z dvojice vymáčkl doslova chuchvalec energie, která jasně signalizuje, že tento žánr rozhodně neřekl své poslední slovo. Jak trefně recenzent na Radiu Wave na konci shrnul "Youth Code na novince dokazují, že i s takovýmto přístupem lze udělat album, které se v digitální elektronické produkci roku 2016 neztratí."


Z podobných kořenů jako hlavní hvězdy pochází i domácí projekt V0NT. V tuzemském tvrdě elektronickém projektu se sešli členové hardcoreové stálice Remek a vloni na podzim natočili benefiční troj-písňové demo. I to stačilo, aby se dostali do sledovaného výběru možných domácích objevů roku 2016 podle kolokvia hudebních redaktorů v článku iniciovaném respektovaným Karlem Veselým.

"Na hc/punkové scéně, odkud přichází Šaman a Marek Zeman tvořící V0nt, není moc zvykem nějak výrazně vybočovat ze zajetých kolejí. Přesně tohle ale V0nt udělali – z Remek si nesou texty o zmaru a ponořit se ještě víc do temnoty je pro ně hračka. Vlastně mají k synťákovému darkwaveu a hororovým obrazům s obrácenými kříži mnohem blíž, než by se mohlo na první pohled zdát," říká Miloš Hroch z Radia Wave. mLetošní první koncerty ukazují, že k legendám Vanessa a už poměrně etablovaným Schwarzprior se přidává další silné EBM těleso.

Info

Youth Code (us)
Support: V0NT
20. 10. 2016 20:00
Klub Újezd vedle, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji

www.facebook.com/events/2536383496380237
www.sanctuary.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace