Zprávy / Festivalové

Žižkovská noc v horní části čtvrti

Žižkovská noc v horní části čtvrti

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.09.2022

22. až 24. září oživí Prahu 3 další Žižkovská noc, tentokrát se bude koncentrovat kolem Paláce Akropolis, Hospůdky Nad Viktorkou, Café Pavlač a Puncta v Krásovce. V těchto místech proběhnou desítky koncertů lokálních i zahraničních umělců alternativní hudební scény.

Letošní ročník opět přinese na Žižkov žánrovou všehochuť. Návštěvníci se mohou těšit na punkovou avantgardu v podání Už jsme doma, nepřehlédnutelnou zpěvačku a raperku Annet X, alternativní skupinu Nauzea Orchestra a hardcorové FVTVRE. Nebudou chybět ani zahraniční jména, vystoupí proslavená ukrajinská skladatelka Alina Pash, kanadské ambientní duo Nadja, belgický noise rock 30,000 Monkies a mnoho dalších.

PozorUmění, výtvarná a galerijní sekce, představí v rámci festivalu doprovodný program Galerijního podzimu. Ten je každoroční měsíční přehlídkou současného umění v žižkovských galeriích, komunitních prostorech, kavárnách i prostorech veřejných. Tento rok dává PozorUmění v rámci tématiky „možnosti spolupráce” příležitost vystavovat mladým či méně známým umělcům. Ve čtvrtek 22. září se můžete od 12:00 zúčastnit malířského happeningu skupiny Procesisté v Atriu na Žižkově nebo poté v sobotu zajít na pop-up výstavu a blešák do komunitního Prostoru O na Prokopově náměstí.

Těšit se můžete i na živý díl podcastu Vysílač, který vám už téměř dva roky přináší rozhovory o společenských problémech s lidmi, kteří jim rozumějí, otevřeně a bez diskriminace. Tentokrát epizoda Vysílače vznikne místo ve studiu přímo během festivalu s moderátorkou Františkou Tranovou a vy můžete být u toho. Tématem bude největší národnostní menšina v Česku, kterou tak většinou ale nevnímáme – Slovenky a Slováci. Co pro ně relativně snadný odchod do sousední země znamená? Jaký to má dopad na Slovensko? Chtějí se vrátit zpátky? Přijďte si poslechnout Vysílač live v sobotu 24. září na horní Žižkov.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Info

Žižkovská noc
22.–24. 9. 2022
Praha
Fb událost

foto © Tomáš Fiala

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace