Zprávy / Festivalové

Žižkovská noc v horní části čtvrti

Žižkovská noc v horní části čtvrti

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.09.2022

22. až 24. září oživí Prahu 3 další Žižkovská noc, tentokrát se bude koncentrovat kolem Paláce Akropolis, Hospůdky Nad Viktorkou, Café Pavlač a Puncta v Krásovce. V těchto místech proběhnou desítky koncertů lokálních i zahraničních umělců alternativní hudební scény.

Letošní ročník opět přinese na Žižkov žánrovou všehochuť. Návštěvníci se mohou těšit na punkovou avantgardu v podání Už jsme doma, nepřehlédnutelnou zpěvačku a raperku Annet X, alternativní skupinu Nauzea Orchestra a hardcorové FVTVRE. Nebudou chybět ani zahraniční jména, vystoupí proslavená ukrajinská skladatelka Alina Pash, kanadské ambientní duo Nadja, belgický noise rock 30,000 Monkies a mnoho dalších.

PozorUmění, výtvarná a galerijní sekce, představí v rámci festivalu doprovodný program Galerijního podzimu. Ten je každoroční měsíční přehlídkou současného umění v žižkovských galeriích, komunitních prostorech, kavárnách i prostorech veřejných. Tento rok dává PozorUmění v rámci tématiky „možnosti spolupráce” příležitost vystavovat mladým či méně známým umělcům. Ve čtvrtek 22. září se můžete od 12:00 zúčastnit malířského happeningu skupiny Procesisté v Atriu na Žižkově nebo poté v sobotu zajít na pop-up výstavu a blešák do komunitního Prostoru O na Prokopově náměstí.

Těšit se můžete i na živý díl podcastu Vysílač, který vám už téměř dva roky přináší rozhovory o společenských problémech s lidmi, kteří jim rozumějí, otevřeně a bez diskriminace. Tentokrát epizoda Vysílače vznikne místo ve studiu přímo během festivalu s moderátorkou Františkou Tranovou a vy můžete být u toho. Tématem bude největší národnostní menšina v Česku, kterou tak většinou ale nevnímáme – Slovenky a Slováci. Co pro ně relativně snadný odchod do sousední země znamená? Jaký to má dopad na Slovensko? Chtějí se vrátit zpátky? Přijďte si poslechnout Vysílač live v sobotu 24. září na horní Žižkov.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Info

Žižkovská noc
22.–24. 9. 2022
Praha
Fb událost

foto © Tomáš Fiala

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce 24.05.2023

Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně, říkají organizátoři.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace