Zprávy / Pozvánky

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.02.2020

Debut brooklynské kapely DIIV působil jako blesk z čistého nebe – shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty. Zach Smith a spol. se po eskapádách vracejí s třetí deskou Deceiver (2019), uhýbají na ní k přímočarému a temnějšímu rockovému písničkářství, nové songy ale pořád obsahují to hypnotické „něco“, co svádí k dalšímu a dalšímu poslechu. Pražská premiéra v MeetFactory v pondělí 9. března 2020.

Znovuzrození začíná, když se všechno rozpadne. Album Deceiver (2019) představuje soundtrack k osobnímu vzkříšení. Za doprovodu silných kytar a zneklidňujícího zpěvu přichází tíživá očista a zasloužené obrození. Po drogových eskapádech frontmana Zachary Cole Smitha se kapela dává znovu dohromady. Do kreativního procesu na Deceiver byla poprvé zapojena celá kapela. Produkce se ujal Sonny Diperri, který má za sebou kooperaci s My Bloody Valentine, Nine Inch Nails nebo Protomartyr. Do alba vnesl sonické plochy, vytvořil bohatší a plnější zvuk, je více temné, oscilující se mezi divokým rockem a grungeovými baladami, bývá přirovnáváno k In Utero od Nirvany nebo k raným Smashing Pumpkins. Zpovídání se z osobních démonů začalo už na druhé desce Is This Is Are (2016), která vyšla po drogových eskapádách Colea a je syrovou výpovědí o heroinovém spánku člověka. Měla být především důkazem pro veřejnost, že kapela je opět schopna nahrát dobré album. Na výsluní kapelu přivedl už debut Oshin (2012), který zaujal svou chytlavostí a průrazností songů. Vyznačoval se především osmdesátkovou estetikou shoegaze a dark wave promíchanou s dream popem a indie. Se slávou ale přišly i problémy, vyhazov basáka Devina Rubena Pereze za sexistické narážky, Coleův pobyt za mřížemi a stupňující se záliba v omamných látkách. To vše ovlivnilo, že si fanoušci na druhou desku museli počkat čtyři roky.

DIIV v MeetFactory doprovodí chastity a jeho písničky o strachu, mládí, životě na předměstí a vzrůstajícím extremismu na Západě. Kanadský hudebník představí svoji druhou desku Home Made Satan (2019), která má v sobě estetiku 80´s goth kapel jako The Cure, The Smiths nebo pozdějších My Chemical Romance.

soutěž (pro registrované) o dvě vstupenky na pražský koncert DIIV s chastity probíhá do 6. března 2020 zde

Info

DIIV (us) + chastity (ca)
9. 3. 2020 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

foto © Coley Brown

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace