Zprávy

Zrcadla ve tmě uvidí diváci online

Zrcadla ve tmě uvidí diváci online

redakce | Zprávy | 07.12.2021

Ceněný debut Šimona Holého Zrcadla ve tmě mohou diváci od 1. prosince zhlédnout online, exkluzivně na platformě Aerovod. Autentická sonda do duší mileniálů se divákům poprvé představila na letošním MFF Karlovy Vary. Následně byl snímek uveden v českých kinech, mimo to byl také představen publiku na festivalech Finále Plzeň a Kamera Oko, promítán byl i na lucemburském CinÉast a Mezinárodním Filmovém Festivalu v Ankaře.

„Se Zrcadly ve tmě jsme absolvovali projekce a debaty na mnoha místech Česka. Máme z nich krásné zážitky. Ukázalo se, že film podněcuje velmi živé diskuze o řadě témat – vztazích, kariérních snech a třeba i o směřování české filmové tvorby. Moc nás těší, že budou nyní Zrcadla ve tmě díky online distribuci dostupnější pro ještě širší spektrum diváků a doufáme, že tyto zapálené diskuze se přesunou z foyer kin do obýváků,“ říká režisér filmu Šimon Holý. Ve své první hlavní roli se v Zrcadlech ve tmě představuje herečka Alena Doláková – za svůj výkon si vysloužila chválu od kritiků a diváků a její jméno je často skloňované v souvislosti s blížícími se cenami Český lev. Kromě autentického scénáře a výrazné formální stránky (za kameru si stoupla Jana Hojdová) film vyniká i soundtrackem. Na něm Šimon Holý spojil síly s výraznými českými interpretkami (Klára Vytisková, Ester Geislerová, Terra).

Scénář filmu Zrcadla ve tmě se točí okolo slavného psychologického experimentu – 36 otázek, díky kterým se prý dá zamilovat do kohokoliv. Tuto sadu otázek si pokládá čerstvě třicetiletá Marie se svým přítelem Bořkem v naději, že tak zachrání svůj skomírající vztah. Při rozhovoru se ukazuje, že rozdíly mezi partnery jsou dost možná propastné, do popředí se ale dostávají i další témata, která trápí generaci mileniálů – třeba vztahy s rodiči, strach z průměrnosti nebo hledání svého místa ve světě.

Info

Zrcadla ve tmě
režie: Šimon Holý, 2021
web filmu

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Nejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Okupace a Zátopek

redakce 19.01.2022

Celkem 184 akademiků vybíralo z 84 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, splňujících statut cen Český lev.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Black Holes vydávají singl

redakce 18.01.2022

Od Black Holes pak stále nečekejte žádné veselé texty, i když sdělení není tak temné, jak by se podle názvu Dispossessed mohlo zdát.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace