Zprávy

Zrcadla ve tmě uvidí diváci online

Zrcadla ve tmě uvidí diváci online

redakce | Zprávy | 07.12.2021

Ceněný debut Šimona Holého Zrcadla ve tmě mohou diváci od 1. prosince zhlédnout online, exkluzivně na platformě Aerovod. Autentická sonda do duší mileniálů se divákům poprvé představila na letošním MFF Karlovy Vary. Následně byl snímek uveden v českých kinech, mimo to byl také představen publiku na festivalech Finále Plzeň a Kamera Oko, promítán byl i na lucemburském CinÉast a Mezinárodním Filmovém Festivalu v Ankaře.

„Se Zrcadly ve tmě jsme absolvovali projekce a debaty na mnoha místech Česka. Máme z nich krásné zážitky. Ukázalo se, že film podněcuje velmi živé diskuze o řadě témat – vztazích, kariérních snech a třeba i o směřování české filmové tvorby. Moc nás těší, že budou nyní Zrcadla ve tmě díky online distribuci dostupnější pro ještě širší spektrum diváků a doufáme, že tyto zapálené diskuze se přesunou z foyer kin do obýváků,“ říká režisér filmu Šimon Holý. Ve své první hlavní roli se v Zrcadlech ve tmě představuje herečka Alena Doláková – za svůj výkon si vysloužila chválu od kritiků a diváků a její jméno je často skloňované v souvislosti s blížícími se cenami Český lev. Kromě autentického scénáře a výrazné formální stránky (za kameru si stoupla Jana Hojdová) film vyniká i soundtrackem. Na něm Šimon Holý spojil síly s výraznými českými interpretkami (Klára Vytisková, Ester Geislerová, Terra).

Scénář filmu Zrcadla ve tmě se točí okolo slavného psychologického experimentu – 36 otázek, díky kterým se prý dá zamilovat do kohokoliv. Tuto sadu otázek si pokládá čerstvě třicetiletá Marie se svým přítelem Bořkem v naději, že tak zachrání svůj skomírající vztah. Při rozhovoru se ukazuje, že rozdíly mezi partnery jsou dost možná propastné, do popředí se ale dostávají i další témata, která trápí generaci mileniálů – třeba vztahy s rodiči, strach z průměrnosti nebo hledání svého místa ve světě.

Info

Zrcadla ve tmě
režie: Šimon Holý, 2021
web filmu

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Singl Prago Union ohlašuje desku

redakce 14.08.2022

Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní.

Dokonale vyladěný zvuk, výdrž a design. Samsung Galaxy Buds2 Pro vás překvapí

komerční článek 14.08.2022

Od vydání oblíbených sluchátek Galaxy Buds Pro uběhl nějaký pátek, ale Samsung nezahálel a do vývoje jejich nástupce v podobě Galaxy Buds2 Pro věnoval značné úsilí.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

50 Cent přidává druhý koncert

redakce 13.08.2022

Jen několik málo dní od oznámení podzimního koncertu v O2 areně hlásí rapper 50 Cent vyprodáno.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Do kin míří animovaný film Cesta do Tvojzemí

redakce 12.08.2022

Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova v reálném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace