Zprávy / Pozvánky

Zrní proti jadernému odpadu

Zrní proti jadernému odpadu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.06.2021

Kladenská skupina Zrní, která propojuje svět folku, popu, rocku a elektroniky s poetickým filozofováním o vztahu člověka k přírodě, k sobě samému a životu, zahraje koncert, jímž upozorní na skutečnost, že vláda České republiky chystá na svém území výstavbu hlubinného úložiště jaderného, tedy radioaktivního odpadu. A přitom nikde na světě žádné podobné zařízení v provozu dosud není. Řada zemí od jaderné energie ustupuje, např. sousední Německo z provozu odstavuje jednu atomovou elektrárnu za druhou. Proč ČR razí opačný trend? A ještě k tomu s tak obrovskými bezpečnostními riziky a nedozírnými následky pro krajinu a vůbec život v celém regionu, kde by úložiště vzniklo?

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu a jeho doprovodný odpolední program proběhne na louce u lesa při malebné vesničce Maňovice, jež leží v srdci jedné z pro úložiště vytipovaných lokalit – na Březovém potoce v okrese Klatovy na jihu Plzeňského kraje mezi městečky Nepomuk a Horažďovice. Akci ze sousedního Pačejova od vlakového nádraží (samozřejmě s cílem v Maňovicích) odstartuje již 18. ročník tradičního protestního pochodu a cyklojízdy Memoriál Miloslava Šimka, pojmenovaný po proslulém komikovi, slavném místním „lufťákovi“, jenž zde ještě za svého života založil občanský spolek Jaderný odpad? Děkujeme nechceme!

V Maňovicích poté proběhne moderovaná panelová diskuse na téma státem plánované výstavby inkriminovaného úložiště na území ČR. Účastníky budou na tuto problematiku nejrůznější odborníci i představitelé veřejného a politického života. Na odpoledne je mezitím připraven bohatý program pro děti a jejich rodiče. Illegumova divadelní společnost zde 2x předvede loutkové představení Malá mořská víla, připraveny jsou nejrůznější hry a soutěže. Dospělí i děti si budou moci na místě sami natisknout trička sítotiskem. A večer, jak již bylo naznačeno, kapela Zrní zahraje Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu. Akci spíše chilloutově završí známý DJ Růžový partner.

Info

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu
10. 7. 2021 14:00
Maňovice u Pačejova
Fb událost

foto © se svolením kapely Zrní

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace