Zprávy / Pozvánky

Zrní proti jadernému odpadu

Zrní proti jadernému odpadu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.06.2021

Kladenská skupina Zrní, která propojuje svět folku, popu, rocku a elektroniky s poetickým filozofováním o vztahu člověka k přírodě, k sobě samému a životu, zahraje koncert, jímž upozorní na skutečnost, že vláda České republiky chystá na svém území výstavbu hlubinného úložiště jaderného, tedy radioaktivního odpadu. A přitom nikde na světě žádné podobné zařízení v provozu dosud není. Řada zemí od jaderné energie ustupuje, např. sousední Německo z provozu odstavuje jednu atomovou elektrárnu za druhou. Proč ČR razí opačný trend? A ještě k tomu s tak obrovskými bezpečnostními riziky a nedozírnými následky pro krajinu a vůbec život v celém regionu, kde by úložiště vzniklo?

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu a jeho doprovodný odpolední program proběhne na louce u lesa při malebné vesničce Maňovice, jež leží v srdci jedné z pro úložiště vytipovaných lokalit – na Březovém potoce v okrese Klatovy na jihu Plzeňského kraje mezi městečky Nepomuk a Horažďovice. Akci ze sousedního Pačejova od vlakového nádraží (samozřejmě s cílem v Maňovicích) odstartuje již 18. ročník tradičního protestního pochodu a cyklojízdy Memoriál Miloslava Šimka, pojmenovaný po proslulém komikovi, slavném místním „lufťákovi“, jenž zde ještě za svého života založil občanský spolek Jaderný odpad? Děkujeme nechceme!

V Maňovicích poté proběhne moderovaná panelová diskuse na téma státem plánované výstavby inkriminovaného úložiště na území ČR. Účastníky budou na tuto problematiku nejrůznější odborníci i představitelé veřejného a politického života. Na odpoledne je mezitím připraven bohatý program pro děti a jejich rodiče. Illegumova divadelní společnost zde 2x předvede loutkové představení Malá mořská víla, připraveny jsou nejrůznější hry a soutěže. Dospělí i děti si budou moci na místě sami natisknout trička sítotiskem. A večer, jak již bylo naznačeno, kapela Zrní zahraje Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu. Akci spíše chilloutově završí známý DJ Růžový partner.

Info

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu
10. 7. 2021 14:00
Maňovice u Pačejova
Fb událost

foto © se svolením kapely Zrní

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace