Zprávy / Pozvánky

Zrní proti jadernému odpadu

Zrní proti jadernému odpadu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.06.2021

Kladenská skupina Zrní, která propojuje svět folku, popu, rocku a elektroniky s poetickým filozofováním o vztahu člověka k přírodě, k sobě samému a životu, zahraje koncert, jímž upozorní na skutečnost, že vláda České republiky chystá na svém území výstavbu hlubinného úložiště jaderného, tedy radioaktivního odpadu. A přitom nikde na světě žádné podobné zařízení v provozu dosud není. Řada zemí od jaderné energie ustupuje, např. sousední Německo z provozu odstavuje jednu atomovou elektrárnu za druhou. Proč ČR razí opačný trend? A ještě k tomu s tak obrovskými bezpečnostními riziky a nedozírnými následky pro krajinu a vůbec život v celém regionu, kde by úložiště vzniklo?

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu a jeho doprovodný odpolední program proběhne na louce u lesa při malebné vesničce Maňovice, jež leží v srdci jedné z pro úložiště vytipovaných lokalit – na Březovém potoce v okrese Klatovy na jihu Plzeňského kraje mezi městečky Nepomuk a Horažďovice. Akci ze sousedního Pačejova od vlakového nádraží (samozřejmě s cílem v Maňovicích) odstartuje již 18. ročník tradičního protestního pochodu a cyklojízdy Memoriál Miloslava Šimka, pojmenovaný po proslulém komikovi, slavném místním „lufťákovi“, jenž zde ještě za svého života založil občanský spolek Jaderný odpad? Děkujeme nechceme!

V Maňovicích poté proběhne moderovaná panelová diskuse na téma státem plánované výstavby inkriminovaného úložiště na území ČR. Účastníky budou na tuto problematiku nejrůznější odborníci i představitelé veřejného a politického života. Na odpoledne je mezitím připraven bohatý program pro děti a jejich rodiče. Illegumova divadelní společnost zde 2x předvede loutkové představení Malá mořská víla, připraveny jsou nejrůznější hry a soutěže. Dospělí i děti si budou moci na místě sami natisknout trička sítotiskem. A večer, jak již bylo naznačeno, kapela Zrní zahraje Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu. Akci spíše chilloutově završí známý DJ Růžový partner.

Info

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu
10. 7. 2021 14:00
Maňovice u Pačejova
Fb událost

foto © se svolením kapely Zrní

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace